24.04.2018

Závěrečný turnaj Elevků v Ostravě

Na závěrečný turnaj sezóny si Elévové zajeli do Ostravy, kde turnaj pořádal místní klub FBC Tigers Poruba. Kromě pořádajícího klubu se turnaje zúčastnily také kluby SK Domaslavice, FBC Spartak Bílovec a 1.SC Tempish Vítkovice Aligators. Elévům se konečně podařilo protrhnout stupně vítězů a odnesli si bronz, který měl pro ně cenu zlata.

Úvodní buly turnaje

VS. 28:6
1. SC TEMPISH Vítkovice Aligátor   1. FBK Rožnov p/R

V prvním zápase narazily naše Sršňata na nejtěžšího soupeře – 1.SC Tempish Vítkovice. Od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo je favorit turnaje. Soupeř nás přehrával ve všech aspektech hry, jejich kombinační hra nás k ničenu nepustila. Oba naši brankáři se činili ze všech sil. Po první půli byl ještě příznivý rozdíl ve skóre, kdy kluci vstřelili čtyři góly, avšak v druhé půli nenavázali na brankový přírůstek z první části hry a soupeř odskočil do drtivého trháku.

VS. 17:10
1. FBK Rožnov p/R   SK Domaslavice

Do druhého zápasu jsme udělali pár změn v sestavě, které mimo jiné dopomohly k celkové výhře nad Domaslavicemi. Výsledkově byly Domaslavice hratelným soupeřem, kluci si toho byli náležitě vědomi a od začátku nebezpečně zatápěli před soupeřovou bránou. První půle byla vyrovnaná, skončila rozdílem jedné branky v náš prospěch. Ve druhé půli kluci přidali na otáčkách a jasně ovládli hru v poměru 9:3. V zápase si malí sršni pořádně zahráli a dostali potřebné sebevědomí do dalších zápasů. Výsledek proti Domaslavicím byl hezký a to 17:10 (po první půli 8:7).

Střídačka byla tentokrát nabitá

VS. 15:16
FBC Spartak Bílovec   1. FBK Rožnov p/R

Další soupeř byl velká neznámá…. Proti Bílovci Rožnov nikdy nehrál a tak spoléhal, že Bílovec nebude tým jako Vítkovice. A taky že nebyl… I přesto, že na jednom hřišti se dávaly góly a na druhém inkasovaly, tak po první půli Rožnov prohrával jen o 4 góly, tedy 4:8. Rožnov neztrácel naději a do druhé půle se pustil s velkým nasazením. Sršňata měla chuť to vyhrát. Druhá část hry se jim vydařila a vyhrála 12:7. A to stačilo, aby Rožnov nakonec vyhrál utkání proti Bílovci se konečným skóre 16:15.

VS. 18:21
1. FBK Rožnov p/R   FBC TIGERS PORUBA

K poslednímu zápasu této sezóny (pro některé hráče poslední zápas v kategorii elévků) nastoupil Rožnov proti domácímu týmu Poruby, který byl zastoupen v největším počtu hráčů. Zápas byl rozhodně jeden z nejvypjatějších na celém turnaji – vždyť se hrálo o celkové druhé místo. Do utkání šel Rožnov po hlavě. V první půli bylo hodně šancí, které bohužel sršňata neproměnila ve větší gólový náskok. Po první části zápasu byl výsledek 7:10 pro Tigers Poruba a infarktové stavy prožívali hráči na hřišti i rodiče na tribuně. Ve druhé části hry rožnováci mohutně dotahovali, leč čas byl neúprosný a i přes drtivý nápor na soupeřovu branku byl konečný výsledek zápasu 18:21 pro tým z Ostravy-Poruby.

Rožnovští nastoupeni přímo uprostřed

Komentář Jakuba Semely, brankáře elévů:  „Na poslední turnaj sezony jsem se moc těšil. V každém zápase jsme se hodně snažili. Naši hráči hráli dobře, až na ty fauly. Chytil jsem dva důležité nájezdy. Soupeři nás dost osekávali. Kdyby to rozhodčí pískali, myslím si, že bychom byli lepší.“

Matěj Rozkošný přebírá odměnu za bronzové umístění

Komentář Kryštofa Poruby, celosezónního lídra rožnovských elévů: „Na turnaji se všichni snažili uhrát dobré umístění. Jelikož to byl poslední turnaj Elévů v sezoně a taky pro mě poslední turnaj za Elévky, měl jsem o motivaci postaráno… Chtěli jsme turnaj vyhrát, to se bohužel nepodařilo, ale i třetí místo je pro nás neuvěřitelné. Jako starší hráč bych chtěl popřát elévkům, kteří zůstávají v této kategorii i pro příští sezonu, hodně štěstí v dalších zápasech. Taky se už těším na nové spoluhráče a na větší hřiště v kategorii mladších žáků.

Martin Kozel zvažuje i trenérskou výpomoc

I Fabio Thurnheer byl celý turnaj pod dohledem svého otce Marca, udělal si však čas a poskytl nám svůj komentář k turnaji: „Na poslední turnaj v této sezóně jsme se moc těšili, ale báli jsme se, že skončíme poslední. Nakonec jsme ale překvapili i ostatní soupeře a dali jim najevo, že s námi musí i do budoucna počítat. Vybojovali jsme krásné třetí místo a vtipný smajlíkový pohár a hlavně chuť hrát další turnaje.

Závěrem komentář nejzkušenějšího, Pavla Poruby, celosezónního trenéra kategorie elévů, tentokrát obsáhlejší, než v předchozím příspěvku ve videu, kde byl těsně po utkání ještě dojatý: „Na poslední turnaj sezony jsem se těšil, protože jsem cítil dobrý výsledek. Až na Vítkovice, které po celou sezonu dominovaly, všechny zbylé týmy byly hratelné. Nakonec jsem nebyl daleko od pravdy. Viděl jsem na klucích, že se chtějí na posledním turnaji porvat o co nejlepší výsledek, a to se myslím podařilo. Všichni se navzájem povzbuzovali a společně prožívali celý turnaj. Klukům, kteří odcházejí do mladších žáků přeji hodně úspěchů a rychlou adaptaci na větší hřiště. Jsou to kluci šikovní a pokud budou přistupovat k florbalu poctivě jako dosud, nemám obavy o budoucnost rožnovského florbalu.