youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
21.04.2018

Starší žáci teoreticky pořád můžou ligu vyhrát

Ke svému předposlednímu turnaji nastoupili starší žáci v Havířově, aby změřili své síly nejprve s lídrem tabulky z Havířova, a poté s Horní Suchou. Rožnované potřebovali nutně zisk plného počtu bodů, ale 1. SFK Havířov byl proti. Kluci si nakonec odvezli čtyři body za remízu a výhru.

V akci Richard Plandor

VS. 3:3
1. FBK Rožnov p/R   1. SFK Havířov (1:0, 1:2, 1:1)

Zápas s Havířovem byl hlavní prioritou dne. Kluci vzali proto rozcvičení s velkým morálem. Úvod zápasu vypadal vyrovnaně. Po pár šancích na obou stranách se prosadil Žanta svým typickým únikem středem hřiště. Oba týmy se nikam nehnaly, a proto skončila první třetina v mírném vedení Rožnova. Do druhé části vstoupili Rožnované v mírné převaze, ale svůj mírný tlak nezúžitkovali, a tak přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Hra se po vyrovnání neměnila a za pár minut se krásným gólem prosadil Tvarůžek. Havířovští ovšem dokázali bleskově vyrovnat. Poslední dějství tedy mělo poskytnout nemalou podívanou. Sršni měli jasný cíl, zápas potřebovali nutně vyhrát a začali hrát aktivněji, tuhle snahu ovšem zbrzdilo zbytečné vyloučení. Oslabení se naštěstí obešlo bez inkasované branky. Snaha vstřelit branku působila spíše kontraproduktivně a soupeř si tak vytvořil gólové šance, které ovšem pochytal Sklář, kterému se tento zápas nadprůměrně vydařil. V tu nejnepříjemnější chvíle se Drakům z Havířova už podařilo dostat do vedení. Nezbývalo mnoho času, trenér si vzal oddychový čas a hráči byli připravení zkusit hru se šesti hráči. Dříve než k tomu došlo se povedlo Plandorovi vyrovnat, ale kluci potřebovali vsítit ještě jednu branku. To se nepovedlo a soupeř mohl slavit důležitý zisk jednoho bodu. Druhý zápas Havířov nečekaně ztratil v městském derby se Slovanem Havířov. To znamená, že o zisku titulu není ještě rozhodnuto. Na posledním turnaji se rozhodne mezi Rožnovem, Havířovem a Petrovicemi.

Při střele Tvarůžek

VS. 9:4
1. FBK Rožnov p/R   FbK Horní Suchá (3:0, 3:2, 3:2)

Druhý zápas s Horní Suchou se nesl v hodně uvolněné atmosféře. Zápas spíše neodpovídal kvalitě soutěže, přesto tento zápas kluci neodflákli. Tempo zápasu ovlivnilo rychlé vedení Rožnovanů, prosadil se Plandor. O chvíli později se v přesilové hře prosadil Kubela po asistenci Habartíka. Úspěšnou třetinu uzavřel Žanta a rozdíl tří branek vypadal velmi nadějně. Jak kluci uzavřeli první část, tak vstoupili do té druhé, když přidali další dvě branky a bylo prakticky rozhodnuto. Sršni si také v zápase vybrali pár slabších chvilek. Jedna taková přišla v polovině zápasu, když Horní Suchá dokázala dvakrát během minuty snížit. Poslední tečku z prostředního dějství udělali Sršni a vzali si zpět čtyřbrankové vedení. Vstup do další části se navíc povedl, z přesilové hry se přesnou střelou nemýlil Žanta. O chvíli později po velké chybě při střídání se podařilo snížit hostujícímu Tomancovi. Další branky padly v samém závěru. Za zmínku stojí hlavně poslední. Prosadil se Šindel, který nepohrdl přesnou nahrávkou z rohu hřiště od Malenovského.

Jamie Šindel v průniku po mantinelu

Komentář Daniela Slováka, trenéra starších žáků: „Dnešní výkon bych hodnotil průměrným. Bohužel dnes takový výkon nestačil k zisku plného počtu bodů. Kluci byli po prvním zápase zklamáni a já taky, protože jsme všichni věděli, co to znamená. Jsem rád, že jsme druhý zápas zvládli s podobným výkonem jako ten první. Většina hráčů hledala po dnešku chyby, proč jsme takhle dopadli. Trochu mě mrzí, že zkušenější hráči se ohlíželi spíše na ostatní, ať už to byli rozhodčí, nebo někteří spoluhráči. Já bych nějaké chyby našel a vůbec se netýkaly rozhodčích… snad ani v jednom zápase sezóny. Dost chyb bych našel v poslední době u sebe a bohužel u pár tahounů v týmu. Musíme jít dál, čeká nás poslední turnaj sezóny, budeme hrát o druhé místo. Kdyby vše vyšlo podle našich představ můžeme skončit ještě první. Budeme hrát v Rožnově, takže doufám, že se přijde podívat spousta lidí a vytvoří nám skvělou atmosféru, jakou jsme mohli vidět na posledním domácím turnaji.

Přijďte nás podpořit na poslední zápasy v sezóně.

Další zápasy odehrají mladí Sršni v domácím prostředí. Nejprve se v Hornets aréně střetnou se silnými Petrovicemi, a poté s Kojoty z Jablunkova. Potřebujeme vaši podporu!!!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista