youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
20.04.2018

Výlov bílovického rybníka nebyl úspěšný…

Své poslední letošní zápasy „Déčko“ odehrálo v Bílovci, kde se střetlo se soupeři z Kopřivnice a Bílovce. Přestože v obou zápasech Rožnov vedl 2:1, ani v jednom se mu nakonec bodovat nepodařilo. Tyto trochu smolné prohry, a pro Sršně nepříznivé výsledky ostatních týmu v jejich tabulkové blízkosti, zapříčinily odsun Rožnova na konečné deváté místo.

Bílovecký rybník a variace hráčů „D“ týmu

VS. 4:2
FBC Vikings Kopřivnice C   1. FBK Rožnov p/R D (0:0, 1:1, 3:1)

Sršni čekali v prvním střetnutí běhavý zápas. Kopřivnice je v přechozím letošním utkání vyloženě fyzicky přehrála, a tak tomuto zápasu i přizpůsobili styl hry. Ten prakticky vycházel celkem obstojně celý zápas. Bohužel ke konci poslední třetiny Rožnov 2x inkasoval a tím pádem ztratil slibně rozehraný mač. Zajímavostí bylo, že na všech gólech Kopřivnice se podíleli hráči hrající za tamní A tým, takže příště je zapotřebí tyto hráče lépe střežit.
VS. 3:8
1. FBK Rožnov p/R D   FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B (2:1, 1:4, 0:3)

Do utkání s Bílovcem šel Rožnov s vizí odčinit nepovedený první zápas s tímto soupeřem, ve kterém tehdy zcela zbytečně ztratil všechny body. První třetina byla ze strany Sršňů poměrně dobrá a vypadalo to, že tentokrát by na nějaké ty body dosáhnout mohli. Jenže v dalším dějství se Rožnovu nepodařilo udržet solidní herní výkon a postupně v zápase začali být tím horším. Ani závěrečná několika-minutová hra bez brankáře ovoce nepřinesla, a tak všechny body zůstaly v Bílovci a Rožnov klesl v tabulce do spodních pater.

Pernický s Fiuráškem málem usnuli, ale Koláček si všiml, že Balánovi asi bere…

Odehranou sezónu zhodnotili hráči, kteří nechyběli ani v jednom mistrovském utkání, jmenovitě Václav Fiurášek, Karel Kocián, Radek Štekl a Jiří Koláček.

Václav Fiurášek a jeho slova: „Letošní sezónu hodnotím docela kladně už jen z toho pohledu, že oproti loňskému roku nám letos nehrozil sestup. Ovšem v „Déčku“ je pořád co zlepšovat. Naše výkony byly jako na houpačce, jednou jsme ohromili skvělým výkonem, jindy jsme zase hráli takovou „tužku“, že se na to nedalo ani dívat. Ale takový je sport a zvláště florbal. Do příštího roku musíme hodně zapracovat na střelbě a přihrávce, protože bez gólů nelze vyhrávat a my se na góly hodně nadřeme a kolikrát inkasujeme zbytečné góly. Ovšem, i přes naše špatné výkony vládne v „Déčku“ vždy pozitivní atmosféra, což má taky něco do sebe. Jsme skvělý tým, který drží spolu a já sem rád, že mohu být jeho součástí.

Karel Kocián, který je v kádru jedním ze služebně mladších: „Vzhledem k tomu, že byla tohle moje první kompletní sezóna za rožnovské „Déčko“ nemám moc s čím srovnávat. Ale můžu říct, že atmosféra v týmu byla vždy super (možná až na výjimky, když se prohrávalo a trenér měl ostrý proslov na střídačce – Jiří mi promine ) a pro mě to byla prozatím nejlepší sezóna v ligovém florbalu vůbec (a že hraji teprve dva a půl roku to nesnižuje). Co se týče herního projevu tak začátek sezóny nebyl vůbec špatný, 2 výhry a 2 těsné prohry s top týmy v tabulce, pak přišlo trochu suché období a od půlky sezóny se pak střídaly vynikající výjezdy s tragickými, přičemž je škoda, že zrovna na poslední výjezd padla ta horší varianta. I tak jsem však byl rád součástí tohoto týmu, a to v každém zápase. Doufám, že se složíme a budeme pokračovat i příští sezónu!

Radek „Štika“ Štekl, hrající ikona „D“ týmu: „Celou sezónu hodnotím pozitivně z pohledu party, která v „D“ týmu vznikla. I když některé zápasy nedopadly podle představ, tak si myslím, že kluci se florbalem bavili a po zápasech se výsledky vždycky probraly někde u pivka. Škoda jen, že se nám nepodařilo vyhrát alespoň v indexu fair play, tak třeba příští sezónu. Na závěr bych chtěl poděkovat Slayerovi za vedení týmu a vytváření super nálady v kolektivu.

Na závěr hodnotil Jiří „Slayer“ Koláček, vedoucí, trenér, spoluhráč a hlavně kamarád: „Kádr našeho mužstva neoplýval vytříbenou technikou, zdatnou fyzickou, či lišáckou taktikou, jeho síla byla v soudržnosti, dobré náladě a lásce k florbalu. Myslím si, že florbal v D-týmu sloužil především pro radost, zábavu, a při tom se i nenásilnou formou něco málo naučit. Tedy takový byl můj trenérský cíl, který jsem se snažil během sezóny splnit. Co se týká výsledků, tak sezóna šla samozřejmě odehrát trošku lépe, pár zápasů nám uteklo zbytečně, ale s tím už nic nenaděláme. Také bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří za tento tým nastoupili a odehráli nějaký ten špíl v naši lize. Kapitánovi přeji brzké uzdravení, jelikož příští rok bych v „Déčku“ nerad byl jediný důchodce! Závěrem chci jenom říci, k hraní jsem se vrátil po třech letech a jsem rád, že jsem tak učinil!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista