youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
18.04.2018

I další dvě žihadla mužského béčka postrádala jed

V sobotu 14. dubna se mužská rezerva vydala na poslední výjezd tohoto ligového ročníku. Dvakrát sice měla velmi dobře rozehranou partii, ale bohužel opět na body nedosáhla. Proti Vosám podlehl Rožnov těsně o branku a s lídrem tabulky Prostějovem prohrál výrazněji.

VS. 3:2
TJ Stará Ves n/O Vosy   1. FBK Rožnov p/R B (0:1, 3:1, 0:0)

První třetinu začali lépe hráči Rožnova, první dvě střídání dokonce nepůjčili soupeři míček a jednoznačně tak ukázali, že florbal i po několika nezdarech nezapomněli hrát. Souvislý čtyřminutový tlak vyústil v první branku utkání, ze středu se trefil Konvičný střelou dvacet čísel nad led. Brankově to sice bylo v první části vše, ale herní projev sršňů se podstatně zlepšil, držení míče 70% v jejich prospěch, navíc hradbou blokujících těl prošly na Holčíka pouhé 3 střely.

Druhá třetina probíhala velmi podobně jako ta první, Rožnov dobře bránil a ze svého tlaku si tvořil šance, které ale bohužel neměly gólovou příchuť. Přišel tedy trest, po ztrátě v útočném pásmu soupeř z brejku 3 na 2 srovnal stav. Minutu nato využily Vosy další menší zaváhání Valachů, když rychle rozehrály volný úder po odpískaném faulu a nepřipravená obrana již nestihla zasáhnout. Skóre sršni naštěstí srovnali, po vypíchnutí rozehrávky Blizňákem se tváří v tvář mohutnému gólmanovi ocitl Štůsek, ale poradil si skvěle střelou na vzdálenější tyč. Vedení si ovšem vzaly Vosy zpět těsně před druhým hvizdem, neodpískaný faul u mantinelu rozčaroval rožnovské hráče natolik, že úplně přestali hrát a soupeř tak neměl problém skórovat ze středu hřiště.

No a protože již v poslední části branka nepadla, můžeme konstatovat, že tři malé taktické chybičky stály Rožnov veledůležité body, které mohou hrát v závěrečném účtování obrovskou roli. Jinak bylo ale na sršních vidět, že chuť do florbalu jim zůstala, co více, vrací se zpět do dobré formy, není už ale pozdě….?

Držení míče a tlak Rožnova na body bohužel nestačil.

VS. 3:7
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Playmakers Prostějov (2:1, 0:4, 1:2)

Druhý zápas začal Rožnov opět velmi dobře, hned v prvním střídání se prosadil Pavlica, ale soupeř rychle srovnal po žabičce zpoza brány do brankoviště, kde se z voleje prosadil mezi třemi bránícími hráči prostějovský Dočkal. Vedení na stranu sršňů ale opět strhl Konvičný pěknou střelou do šibenice.

Rožnov mohl jít dokonce do trháku, ale nabídnutnou přesilovku naprosto zpackal, navíc v ní zachyboval při rozhrávce a potupně inkasoval. Zlom zápasu přišel ve dvanácté minutě druhé třetiny, kdy stačilo Prostějovu 30 vteřin na dva slepené góly. Nejprve soupeř využil další přečíslení 3 na 2 a poté velmi šťastně skóroval, když střela jednoho z útočníků sjela z jeho čelepe a stala se zní nečitelná přihrávka, ke škodě Rožnova bohužel přímo na čepel spoluhráče na hranici brankoviště. Pátou branku přidal Prostějov z dalšího brejku a bylo jasné, že z pouhého tlaku a držení míče Rožnov v žádném případě body nezíská.

Jiskřičku naděje vykřesal v úvodu třetí části Blizňák, když povedenou střelou zužitkoval nahrávku zpoza brány od Štampoského, ale na rozdíl tří branek znovu odskočil Prostějov, když Rožnovu předvedl, jak se má správně zacházet s přesilovou hrou. Poslední brankou zápasu byla střela do prázdné rožnovské brány, to když se sršni snažili o zázrak při hře v šesti.

Poslední turnaj na domácí palubovce, který se koná 29.4.2018, tedy rozhodne o bytí a nebytí Rožnova v této soutěži. Ani zisk plného počtu bodů ale sršňům nezaručí setrvání v lize, co na to jejich úhlavní nepřítel Mohelnice? Nechme se překvapit….

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista