15.04.2018

Rožnov vyhrál Národní ligu a postoupil do 1. ligy!!!

Rožnovský elitní tým dokázal, že svou formu načasoval na výbornou a ve finálové sérii proti vynikajícímu Náchodu vybojoval poslední potřebné vítězství. Zvítězil tak 3:0 na zápasy a právem si vybojoval privilegium navrátit se do druhé nejvyšší florbalové ligy v České republice. Vítězství se nerodilo lehce, Náchod byl důstojným soupeřem pro finále, nicméně po skvělém týmovém výkonu Rožnov sérii opanoval a převzal si po utkání mistrovský pohár Národní ligy – východ.

Oslavy započaly již na hale a byly do rána bouřlivé – foto Jakub Mikuš – Spektrum Rožnovska

14. 04. 2018, 19:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

10
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef

5
Sestava Florbal Primátor Náchod:
Skalický Vlastimil(G), Bulis Brandon(G), Matoulek Tomáš, Hrubý Jan, Mědílek Jonáš, Téra Jakub, Juhász Jiří, Vlček Jiří, Čečetka Jan, Nosek Ondřej, Hušek Ondřej, Bureš Vojtěch, Kopecký Tomáš, Grulich Václav, Kovář Marek, Kaválek David, Dítě Jakub, Zíbr Tomáš, Geisler Filip

po částech: 1:1, 2:1, 7:3

9.Velech, 22.Velech(Kristek), 37.Krhut(Viktořík), 43.Krhut(Viktořík), 45.Kittel(Kostelecký), 55.Krhut(Velech), 56.Doležel(Krhut), 57.Krhut, 58.Kristek(Kittel), 59.Žniva(Kratochvíl)

branky (asistence) Florbal Primátor Náchod:
5.Bureš(Hušek), 31.Bureš(Mědílek), 41.Hušek(Bureš), 51.Matoulek(Bureš), 57.Vlček(Geisler)

rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek
vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 285

Přestože utkání byla taktická bitva dvou vyspělých mužstev, v žádném případě se nehrál žádný „zanďour“ a hra se přelévala ze strany na stranu. Domácí zpočátku párkrát zahrozili hostům, ale ve 4.minutě sami inkasovali z volného úderu před vlastním brankovištěm. Sršni však neznervoznili a po dalších 4 minutách se mohli radovat z vyrovnání. Petr Velech získal míč a sám po individuální akci poprvé pokořil hostujícího brankaře Skalického. I přes další šance na obou stranách, z nichž asi největší byla střela do tyče domácí branky, další branka nepadla a Rožnov šel do šaten za nerozhodného stavu 1:1.
Vstup do druhé třetiny vyšel lépe domácím, kteří se po minutě hry trefili podruhé. A opět se zaskvěl Petr Velech po přihrávce Kristka. Stav 2:1 pro Rožnov. Náchod se i nadále snažil najít recept na dobrou obranu domácích, kteří hráli disciplinovaně nejen dozadu, ale i dopředu a bezchybně plnili pokyny rožnovského čaroděje, hrajícího trenéra, Pavla Barabáše a sami často nebezpečně ohrožovali hostující svatyni. V polovině utkání byl však vyloučen domácí junior David Žniva a hosté z přesilové hry srovnali. Posilněni tímto gólem byli náchodští hráči více aktivnější a jejich šance častější než šance Rožnova, ale poslední slovo ve třetině měl přece jen Rožnov. 3 minuty před koncem třetiny se poprvé trefil kapitán domácích Krhut a do šaten se šlo za stavu 3:2 pro valachy.
Během prvních 5 minut poslední třetiny padly hned 3 branky. Nejprve hosté v první minutě třetiny srovnali na 3:3 po špatném střídání domácích hráčů, ale Rožnov na to odpověděl 2 rychlými brankami čímž odskočil na dvoubrankové vedení. Náchod se chtě nechtě pustil do maximálního nátlaku jak při bránění, tak i při útočení. Rožnov však bránil velmi pozorně a pokud něco prošlo na branku, zneškodnil to vynikající Obšivač v brance rožnovských sršňů. Náchodský tlak vygradoval kontaktním gólem v 50.minutě a všichni očekávali mohutný tlak hostů. Ten byl však utlumen vyloučením nejprve jednoho náchodského obránce, a následně putoval na trestnou ještě jeden hostující hráč. Rožnov tak měl příležitost opět odskočit. To se mu nakonec povedlo a v 55.minutě zvyšoval Krhut na 6:4. Když vzápětí poté hostující brankář neudržel prudkou střelu domácího Doležala, Rožnov vedl už 7:4. Hostům se povedlo snížit 4 minuty před koncem na 7:5 a následně odvolal brankáře a šel do hry v 6 hráčích. To se mu však hrubě vymstilo, když se nejprve do prázdné branky trefil Krhut, po něm Kristek a hned poté šel do úniku Žniva, který zvršil gólový příděl zápasu na konečných 10:5 pro Rožnov.

Jakub kostelecký prožil v Rožnově premiérovou sezónu a určitě dlouho nezapomene

Podrobný textový online z utkání – zde.

Video online z utkání – zde.

Petr Krhut byl v utkání lídrem, jeho čtyři branky byly hlavním příspěvkem – foto Jakub Mikuš – Spektrum Rožnovska

Hostující trenér Náchoda, Tomáš Třešňák, byl po utkání zklamaný, ale zároveň na své hráče hrdý: „I přes porážky v sérii jsem na své hráče ohromně hrdý. Každým zápasem finálové série náš tým rostl a byl lepší. Překonávání překážek je pro ty nejlepší týmy to nejlepší, co může být. Tato série nás neuvěřitelně posilnila po všech stránkách a tyto zkušenosti prodáme nejen v baráži, ale i v dalších sezonách. Gratuluji soupeři k mistrovskému titulu a ještě jednou děkuji všem svým hráčům.“

Závěrečné „resumé“ utkání… – foto Jakub Mikuš – Spektrum Rožnovska

Domácí hrající trenér Rožnova, Pavel Barabáš, byl rád, že už konečně z něj spadla veškerá zodpovědnost a s úlevou děkoval: „Sérii jsme vyhráli, protože jsme to lépe zvládli v hlavách. Máme zkušenější a starší tým a dokázali jsme to prodat. Se soupeřem to místy jiskřilo, ale klobouk dolů před jejich fair play hrou (… kdy ještě nebylo rozhodnuto). Přeji Náchodu ať zmobilizují síly a baráž vyhrají. Děkuji klukům za jejich trpělivost, vytrvalost a obětavost. V neposlední řadě děkuji fantastickým divákům za podporu.

Přestávkový program a losování buletinů diváků zajistil superligový Josef Rýpar, nedávný hráč Rožnova společně s členem vedení klubu, Zbyňkem Macurou – foto Jakub Mikuš – Spektrum Rožnovska

Dojem Denisa Zimmera mladšího, syna loňského stejnojmenného trenéra byla euforická: „Poslední zápas jsme plnili taktické věci stejně jako v Náchodě a celkově jsme spolu drželi jako jeden tým, který si šel za vítězstvím od začátku až do konce. A poté jsme mohli oslavovat postup do první ligy s našimi fanoušky.“

Utkání sledovalo neskutečných 285 diváků – úžasně přeplněné hlediště hnalo Sršně za vítězstvím

K utkání přinášíme výjimečně i pohledy fanoušky. Petr Kittel, loni ještě hráč Rožnova byl letos jedním z nich a jak je vidět, zápas neskutečně prožíval, zvláště když mohl fandit svému bratrovi: „Neskutečně napínavá bitva, kdy jsem po dlouhé době nechal na tribuně duši! Kluci všem připravili skvělý zážitek a na závěr bych poslal pozdrav labilnímu trenérovi do Náchoda a hodně štěstí v baráži.“

Typický obrázek posledních minut utkání – Rožnov slavil gól za gólem – foto Jakub Mikuš – Spektrum Rožnovska

Tahounem kotle domácí byl Jirka Škrobák, dorostenecký brankář řad Sršňů: „Kluci potvrdili svoje výkony z Náchoda a dokázali zvítězit už z prvního “matchballu”. Zápas se mi líbil, plná hala má své kouzlo. Ještě jednou gratuluji klukům k výhře v Národní lize!“

Nejlepšími hráči utkání byli Vojtěch Bureš z Náchod a kapitán Petr Krhut z Rožnova – foto Jakub Mikuš – Spektrum Rožnovska

Závěrečného hodnocení se ujal Marek Obšivač, hrdina především venkovních úvodních dvou bitev v Náchodě, které obě odchytal pro Rožnov vítězně: „Celou sérii s Náchodem a vlastně i celé play off jsem zvládli díky skvělému týmovému výkonu. Hráli jsem přesně tak, jak jsme si řekli a všechny síly nechali v každém zápase na hřišti, a díky tomu jsou z nás nyní MISTŘI Národní ligy.“

Pohled na slavící hráče společně s diváky se nikdy neomrzí – DÍKY, HOŠI! – foto Václav Pustka