youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.04.2018

Poslední krok bývá ten nejtěžší!

Rožnov si ve své jízdě branami play-off poradil už s Vikingy z Kopřivnice, i když ve čtvrtfinálové sérii už prohrával 0:2 na zápasy. Nabral však obratem v sérii sebevědomí a na této vlně se svezl v semifinále přes Gullivery z Brna a dá se říci, že i v úvodních dvou utkáních s Rytíři z Náchoda. Zejména výhry v obou utkání v Náchodě jsou velmi překvapivé, neboť Náchod dosud působil sebevědomým dojmem a výsledky tomu odpovídaly. 

K hromadnému rozhovoru jsme si pozvali několik hráčů Rožnova – Patrika „HEGI“ Hegara, Petra „BURY“ Burýška, Josefa „JOSKU“ Viktoříka a Lukáše „NOVASE“ Novosada – kteří se vyjádřili k dosavadnímu průběhu soutěže. Některé názory mohou být překvapivé, jiné zajímavé, všichni se však shodují, že ještě hotovo není, že poslední krok bývá ten nejtěžší.

Petr Burýšek v průniku obranou soupeře

Patriku, PetřePepo a Lukáši, v sérii s Náchodem jste získali úvodní dvě utkání, co myslíte, že bylo příčinou výher v Náchodě a s čím jdete do domácích zápasů?

Pa: Byli jsme si vědomi síly Náchoda, takže jsme do zápasů nastupovali hlavně trpělivě a s poctivou prací v obraně. Do domácích zápasů jdeme s pokorou, ale zároveň odhodláním ukončit sérii.
Pe: Zdravím všechny fanoušky Rožnova! Podle mého názoru, jsme V Náchodě dokázali urvat obě utkání hned z několika důvodů. Plnili jsme všichni taktiku, hráli jsme týmově, doslova se snažili padat do střel a taky výborně zachytal gólman. Do domácích zápasu jdeme s tím, že chceme navázat na povedené zápasy v Náchodě.
J: Příčinou byla naše hra ze zodpovědné obrany a trestání chyb soupeře. Do domácích zápasů půjdeme pravděpodobně se stejnou taktikou.
L: Dle mého nad Náchodem vedeme díky zdravému duchu v šatně, neuvěřitelné týmovosti a díky zkušenosti některých borců kteří svůj klid dokáží přenést na mladší spoluhráče.

Kdo je podle vás v náchodském kádru nejvíce nepříjemný hráči či hráči?

Pa: Všichni hráči Náchoda jsou dobří, osobně to neberu, že by byl někdo nepříjemnější než druhý.
Pe: Pár tipů tam máme, ale to si nechám pro sebe. Samozřejmě, že máme v podvědomí Bachtíka, když v základní části ovládl kanadské bodování, ale jinak celkově se snažíme nepodcenit nikoho z jejich týmu a ke všem přistupujeme stejně, ať je to ten nebo ten.
J: Myslím, že celá první pětka Náchoda je velice nebezpečná. Dále se mohou spolehnout na výborného gólmana, ale to my také.
L: Náchoďáky neznám osobně, ale ze zkušeností, co jsem nasbíral ze vzájemných zápasů, bych vyzdvihl jejich “první” lajnu.

Patrik Hegar vždy na pohodu

Rožnov v základní části působil nevýrazným dojmem, ale v play-off se mu prozatím daří. Všude se mluví o zkušenostech Rožnova, ale většinu sérií play-off Rožnov v historii dosud prohrál. Jak si to lze vysvětlit?

Pa: Předchozí série play-off jsem v Rožnově nezažil, takže nemůžu soudit. Na hráčích, co tyto zápasy odehráli, jsou ale zkušenosti vidět, a to pomáhá i zbytku týmu.
Pe: Play-off je jiná soutěž. V sezóně se sice postoupilo až z osmého místa a ty výsledky nebyly na oko úplně ideální, ale kdo ty zápasy viděl, tak nemůže říct, že by jsme hráli úplně špatně. Jinak já si myslím, že ty zkušenosti některých hrají určitou roli. I když se v minulých letech Rožnovu v play-off nedařilo, tak ono to hráče posune dál a určitou zkušenost to dá. Vždyť z proher člověk naopak ty zkušenosti získává, prohraješ, podíváš se na to zpětně, řekneš si co bylo špatně a do dalších let se poučíš a těm špatným věcem se vyvaruješ. Ale určitě je to letos i tím, že nás dost nastartoval obrat s Kopřivnicí. Hodně nám to psychicky pomohlo.
J: Nakopla nás série s Kopřivnicí, kdy jsem utekli „hrobníkovi z lopaty“ a nyní už je to obrovská euforie.
L: V základní části jsme hráli florbal, teď hrajeme play-off

Co vidíš jako hlavní atributy Rožnova v základní části, a které ve finálové sérii změnil či přidal, že se mu tak daří?

Pa: Oproti základní části jsme výrazně přidali v konzumaci Alpy „francovky“, což je jeden z hlavních faktorů.
Pe: Celkově do play-off jsme změnili trochu styl hry a více se na soupeře připravili. Ať už to byla Kopřivnice, potom Brno, nebo teď Náchod. Každý z nich hraje jiný styl a my se na každého soupeře snažili připravit co to jen jde a zatím to vychází a věřím, že vyjde i v sobotu!
J: Zjednodušili jsme hru v play-off a nakopla nás série s Kopřivnicí, jak jsem uváděl v předchozí odpovědi.
L: V play-off vycházíme z toho, co jsme se nejen v základní části naučili.

Josef Viktořík v jednom z typických průniků

Změnila se atmosféra v týmu po nevýrazné základní části a nyní po tažení v play-off, jaké to je být z osmého místa na dosah vítězství ve finále?

Pa: Samozřejmě jsme si vědomi o co hrajeme, ale nesmíme se z toho zbláznit. Zachovat chladné hlavy a hrát dále svoji hru, která nám přináší úspěch.
Pe: Za mě je atmosféra v týmu dobrá po celou sezónu. V týmu převažují pozitivní lidé nad negativními (zdravím Kostela!). Ale je jasné, že teď v play-off se ta atmosféra hodně zvedla k lepšímu. A jaké to je? Pro mě je to úplný „lauf“ a obrovská euforie. Ještě k tomu, když to můžu srovnat s loňskou neúspěšnou sezónou. A to, že jsme šli z osmého místa nám naopak pomohlo. Nebyli jsme najednou pro soupeře favorité, tak jako většinu základní části, když jsme byli sestupující z 1. ligy. My když jsme favorité tak s touto rolí se nám nehraje dobře, což se ukázalo i v loňské sezóně.
J: Atmosféra se změnila naprosto zásadně. Myslím si, že v základní části jsme mohli být i lépe umístěni, ale zkoušeli jsme různé varianty taktiky a sehrávali se v lajnách. Na play-off si vše sedlo a zatím to klape, tak snad to vydrží.
L: Hlavní změnu vidím v tom, že spolu s kluky trávíme více času, a když se vám k tomu všemu ještě daří, tak to na atmosféře poznáte.

Jaký byl reálný cíl před play-off a co se změnilo v situaci, když Rožnov ve čtvrtfinále prohrával s Kopřivnicí 0:2 na zápasy?

Pa: Reálný cíl byla výhra v play-off (což se nezměnilo ani za stavu 0:2 s Kopřivnicí), a tento sen v sobotu naplníme!
Pe: Reálný cíl byl dojít co nejdál. Za stavu 0:2 nás trenér dost uklidnil, když nám řekl, že ty dva zápasy v Kopřivnici nebyly vůbec špatné, že se není za co stydět, jen, že nám prostě úplně nepřálo štěstí a že věří, že když to odmakáme, tak s tím máme sílu něco udělat a to se povedlo. To nás všechny si myslím dost uklidnilo, a taky se potom konečně štěstí přiklonilo na naší stranu. Štěstí je prostě ve sportu kolikrát potřeba.
J: Hlavně si to užít a probojovat se co nejdál, což se zatím daří na jedničku. Série s Kopřivnicí nám dodala hlavně sebevědomí, které nám chybělo po základní části. Tímto bych chtěl ještě pozvat všechny příznivce a fanoušky florbalu, budeme potřebovat skvělou atmosféru, abychom to mohli dotáhnout do vítězného konce už v sobotu. Takže v sobotu všichni na hale!!!
L: Do čtvrtfinále jsme šli s vidinou wellness. I když jsme prohrávali 0:2, byli jsme přesvědčeni v obrat, protože nechybělo moc a mohli jsme vést 2:0 my.

Lukáš Novosad nepříjemný na hrotu jako vždy

Chlapi, děkuji za rozhovor a doufám, že nám už v sobotu či nejpozději v neděli uděláte radost a ukončíte finálovou sérii v domácím prostředí!

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista