10.04.2018

Rožnov vede ve finálové sérii už o dva zápasy

Druhé vítězství v řadě si na hřišti soupeře vybojovali hráči Rožnova a ujali se ve finálové sérii vedení 2:0 na zápasy. V tomto utkání se vše lámalo během prvních 10 minut, kdy Náchod do zápasu vlétl jak uragán a Rožnov se musel urputně bránit. Tuto stěžejní pasáž však Valaši ustáli na výbornou a poté již stříleli i branky. K úplnému vítězství jim stačí již jediná výhra a mají k tomu tři pokusy. Pokud nechtějí rožnovští Sršni putovat ve středu 18. dubna do Náchoda na rozhodující zápas ve 20:00, musí vyhrát na domácí půdě následující víkend 14.-15. dubna alespoň jeden ze dvou duelů.

Janu Doleželovi obě víkendová utkání vyšla náramně

08. 04. 2018, 17:00, SH TJ Náchod

1
Sestava Florbal Primátor Náchod:
Skalický Vlastimil(G), Stuchlík Matěj(G), Matoulek Tomáš, Hrubý Jan, Bachtík Ondřej, Mědílek Jonáš, Téra Jakub, Juhász Jiří, Vlček Jiří, Čečetka Jan, Nosek Ondřej, Hušek Ondřej, Bureš Vojtěch, Kopecký Tomáš, Grulich Václav, Kovář Marek, Kaválek David, Zíbr Tomáš, Geisler Filip, Světlík Jan

3
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Velech Petr, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef

po částech: 0:0, 0:2, 1:1

branky (asistence) Florbal Primátor Náchod:
52.Vlček(Geisler)

25.Doležel(Viktořík), 33.Viktořík(Krhut), 42.Žniva(Burýšek)

rozhodčí: Kropáček Jiří, Novák Tomáš
vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 365

Domácí Náchod se poučil ze sobotního utkání kde v posledních 10 minutách hostům zle zatápěli, a do utkání vlétli s plným presingem. Jejich snaha jim vycházela však pouze na 50%, protože sice získavali míče a mohli tak dále útočit, ale veškerou jejich snahu o vstřelení branky likvidoval výborně postavený obraný val Rožnova v čele s vynikajícím Obšivačem v brance. Po několika velmi horkých minutách však začali moravané vystrkovat růžky a tlak Náchoda pomalu vyprchal. Zápas se tak dostal do „běžného“ finálového módu a Rožnov se mohl naplno otřepat. Přestože byl náchodský tlak v úvodu zápasu velmi silný, k úvodní brance byli blíže valaši když Viktořík necelé 3 minuty před koncem první třetiny nastřelil domácí břevno. Třetina tak skončila 0:0.
Druhá třetina začala několika běžnými šancemi ze strany Náchoda a jednou velmi nepříjemnou střelou ze strany Rožnova. Ve 4.minutě však Rožnov již bodoval. Útočný hrot Doležel dorazil do branky střelu Viktoříka a v plné hale v Náchodě zavládlo poprvé hrobové ticho (až na valachy v euforii). Po několika dalších minutách byl vyloučen hostující bek Burýšek, ale domácí byli nyní, stejně jako po celý zápas, v přesilovkách nególoví. Oslabení skončilo a Rožnov znovu udeřil. Křižná přihrávka a bezprostřední střelba znamenala navýšení vedení Rožnova na 0:2 a hrobové ticho v hale číslo 2. Hned v zápětí po gólu byl vyloučen další rožnovský hráč, ale i nyní vyšel Náchod naprázdno.
Náchod hodlal v posledním dějství Rožnovu zle zatápět, ale veškeré jeho plány dostaly trhlinu po krásné střele rožnovského juniora Žnivy, který z výběhu poslal míč za záda Skalického. Stav 0:3, ale v hale se oslavný povyk rožnovských hráčů skvěle odrážel od stěn místní „Plechárny“. Domácí hráči se následně uchýlili ke střelám z výběhu, ale i od obránců příklepem, ale na disciplinovanou a obětavou obranu Rožnova nemohli dlouho nalézt žádný recept. Podařilo se to až kapitánovi domácích, který propálil vše co mu stálo v cestě a míč doplachtil za nohu hostujícího brankáře. Celý zbytek třetiny se nesl v duchu obléhání hostující poloviny ale náchodská hra bez brankáře již neznamenala žádnou změnu ve skóre a hosté z malebného městěčka na Valašsku tak dokonale vydrancovali náchodskou tvrz.

Zápasový textový online a video online.

Komentář Tomáše Třešňáka, trenéra domácího týmu Náchoda: „Dnešní prohra je pro nás krutá, šedesát minut jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale soupeř opět rozhodl svými zkušenostmi. Pro náš tým jsou tyto souboje velká škola. Na venkovní utkání se připravíme a zužitkujeme nabyté zkušenosti a sérii vrátíme zpět do Náchoda. Děkuji divákům za úžasnou atmosféru a přeji hostům šťastnou cestu zpět domů.

Komentář Pavla Barabáše, hrajícího hostujícího trenéra Rožnova: „Prvních deset minut bylo od soupeře naprosto drtivých, my to ustáli a navíc jsme dali šťastnou branku, to nás dalo do pohody a soupeře do velké nepohody. Což si myslím, že bylo klíčovým faktorem tohoto utkání, Náchod hraje dobře a i když dvakrát prohrál, tak si zaslouží uznání a může mít hlavy vzpřímené. Děkuji soupeři za férové utkání a domácím fanouškům za skvělou atmosféru.

Kouč Barabáš naslouchá kapitánovi Krhutovi

Hráč Sršňů, Patrik Hegar, si lebedil na měřítku rozhodčích: „Víkend bez trestu je pro mě úplně špica. Já si nepamatuji víkend, kdy bych neměl dvojku. Soupeře včetně trenérů jsem moc nesledoval – znáte to, je to jenom sport a jsme lidi.

Perličkou jsou slova, Jana Doležela, a jeho víkendové hodnocení v euforii: „Myslím, že jsme to jako celý tým odmakali. Všichni jsme se snažili a dobyli jsme dvakrát „Plechárňu“ a už ta jejich tvrz nefunguje. Na Hornets Aréně to ukončíme, protože MY JSME ROŽNOV a MY JSME RODINA, bez jednoho nejsme druhý. Pozdravuji dítě slunce a ještě jednou – PEVNOST PADLA!!!

Trenér Rožnova, Pavel Barabáš, nám kromě oficiálního vyjádření poskytl ještě i to „off topic“: „Tak jsem si dojeli pro ty dva body ze série. Chtěl bych pozdravit SPARŤANA a v sobotu to doufám ukončíme. V několika případech jsem během letošního play-off na naši adresu slyšel, že vyhrál šťastnější tým. Ale proč? Chce to aspoň litr alpy, bez toho by to nešlo a štěstí je třeba jít naproti.