09.04.2018

Rožnov dobyl náchodskou tvrz

Rožnov dokázal dokonale zaskočit favorita z Náchoda a vyhrát první vzájemné utkání. Úsporně hrající hosté dokázali v utkání vést až o dvě branky a v nervy drásajícím konci ubránit o jednu branku nabyté vedení. Za celou sezónu jako prvnímu týmu Národní ligy – východ se jim podařilo pokořit domácí neporazitelnost Náchoda a úspěšně vstoupit do finálové série.

Úvodní nástup a hymna

07. 04. 2018, 18:00, SH TJ Náchod

4
Sestava Florbal Primátor Náchod:
Skalický Vlastimil(G), Bulis Brandon(G), Matoulek Tomáš, Hrubý Jan, Bachtík Ondřej, Mědílek Jonáš, Téra Jakub, Juhász Jiří, Vlček Jiří, Čečetka Jan, Nosek Ondřej, Hušek Ondřej, Bureš Vojtěch, Kopecký Tomáš, Kovář Marek, Petera Adam, Kaválek David, Zíbr Tomáš, Geisler Filip, Světlík Jan

5
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Velech Petr, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef

po částech: 0:1, 1:1, 3:3

branky (asistence) Florbal Primátor Náchod:
36.Bachtík(Nosek), 42.Mědílek, 43.Bureš, 57.Bachtík(Hušek)

5.Doležel(Viktořík), 21.Velech(Obšivač), 41.Doležel, 44.Velech(Zimmer), 59.Viktořík(Zimmer)

rozhodčí: Kytler David, Sommer Tomáš
vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 348

Rožnov začal utkání zodpovědně a plnil pokyny hrajícího trenéra Pavla Barabáše do puntíku. Po úvodních pološancích domácích udeřila první lajna hostí. Viktořík vypálil na domácího brankáře, který sice střelu vykryl, ale neudržel, a na dorážku Doležala byl krátký. I nadále se obraz hry moc neměnil. Rožnov hrál zodpovědně a úsporně, domácí se snažili marně. Hostům v tomto utkání hořela přesilová hra a tak neproměnili tu první nabídnutou v 17.minutě. Hned po jejím skončení se mohl vytáhnout domácí ostrostřelec Bachtík, který však nabídnuté trestné střílení neproměnil. To hostující brankář Obšivač dokonale vystihl Bachtíkovu kličku do backhandu. První třetina tak i skončila.

Druhé dějství začalo přesilovou hrou domácího týmu, ale jeho snažení na vyrovnání zhatil Velech, který ve vlastním oslabení vyvezl míč na soupeřovu polovinu a jeho skrytá střela skončila za zády překvapeného brankáře domácích. Další vyloučeni domácích a další neproměněná přesilovka hostí. 5 minut před koncem druhé třetiny se domácím podařilo přece jen snížit dorážkou a stav 1:2 vydržel i do konce třetiny.

Kdo nestihl začátek poslední třetiny určitě prohloupil. Během úvodních 3 minut padly hned 4 branky. Hned v úvodu zvyšoval Doležal už na 1:3, Náchod poté bleskově srovnal na 3:3, ale neskutečnou trojminutovku zakončil opět Velech a znovu strhl vedení na stranu Rožnova. Domácí, kteří v letošní sezoně nepoznali doposud hořkost porážky na domácí palubovce, začali rožnovské sršně přehrávat a hostující Obšivač měl čím dál víc práce. Vyrovnávací branka padla 4 minuty před koncem, ale poslední slovo v tomto utkání měl Rožnov. Viktořík svým gólem necelé 2 minuty před koncem stanovil konečně skóre zápasu 4:5 právě pro Rožnov.

Hala v Náchodě, zvaná Plechárna, praskala ve švech

Zápasový textový online a video online.

Komentář Tomáše Třešňáka, trenéra domácího týmu Náchoda: „Dneska nevyhrál lepší, ale šťastnější tým. Půl zápasu jsme dominovali, bohužel jsme neměli takovou efektivitu jako hosté. Dnešní zápas jsme již hodili za hlavu a myslíme na zítřejší. Díky fanouškům za skvělou podporu.

Komentář Pavla Barabáše, hrajícího hostujícího trenéra Rožnova: „Taktické a nervózní utkání, ve kterém jsme vyhráli, protože máme víc takových zápasů za sebou. V první půli byl soupeř zralý na desítku, ale my jsme netrestali. V druhé půli měli drtivý tlak a my občas zahrozili z brejku, obojí se špatnou efektivitou. Pevnost padla, padne znova. Děkuji soupeřům za férovou hru a divákům za skvělou atmosféru.

Radost z vítězného gólu Viktoříka

Hráč Sršňů, Lukáš Novosad, si lehce postěžoval: „Rozhodčí mě měli vyloženě rádi, nadělili mi sedlo, tak jsem musel rybařit.

Spoluhráč z řad Rožnova, Lukáš Kratochvíl, poznamenal k útočníkům hostů: „Přesun do obrany mi sedl, výborný tah. Už jsem byl z některých jejich útočníků „zoufalý“, ale furt to stříleli do mě. Přeji jim hodně štěstí v životě, ale jak mě potkají na hřišti, tak mají smůlu. Jsem rád, že jsme všichni bojovali a byl to dobrý zápas.

Poprvé v sezóně se vyjádřil také Milan Bártek, vedoucí týmu Sršňů: „Asi tak se hraje florbal. Mrkněte na video, jak se hraje takticky, jak se hraje play-off a jak se má bránit. Pavel je super!