Přímý souboj v sestupových vodách se odehrál na rožnovské palubovce, i když pořadatelem byla Mohelnice. Valaši sice předvedli bojovný a týmový výkon, ovšem paní štěstěna ještě asi stále čerpá dovolenou…

Jimbo marně vyhlíží vítězství

VS. 4:3
FBC Mohelnice   1. FBK Rožnov p/R B (1:0, 0:0, 3:3)

Úvod třetiny patřil Rožnovu, dvě pěkné šance musel likvidovat hostující gólman a balónek byl převážně v držení sršňů. Naopak jediný brejk stačil Mohelnici na to, aby otevřela skóre zápasu. Zápis do střelecké listiny to byl v prvním dějství jediný, ale z herního obrazu museli mít radost jak přihlížející diváci, tak trenér Rožnova.

Druhá část byl stejně jako ta první velmi ubojovaná, technicky pěkný zápas rozhodně neodpovídal aktuálnímu postavení v tabulce obou aktérů. Jen kdyby Rožnov nepotřeboval deset tutovek na jeden gól....
V této části dominovali brankáři, a proto byl stav po druhé siréně fotbalový 1:0.

Třetí třetina začala pro sršně špatně, záchrannou brzdu zatáhl Červený, za což samozřejmě vyfasoval dvouminutový trest. Paradoxně hra ve čtyřech sršňům prospěla, nejen že s přehledem ubránili první minutu oslabení, ale dokonce se jim podařilo zaútočit. Na půlce ze sebe Pavlica setřásl pěknou kličkou dva bránící hráče a nepříjemnou střelou dvacet na led rozbouřil rožnovskou střídačku. Srovnání dodalo sršňům oživovací injekci a plní elánu převzali otěže zápasu. Pět minut před koncem zakombinovali Dvořák se Štampoským, který byl odměněn brankou za svůj urputný výkon, kde se to v něm jenom vzalo.... ? Mohelnice ale nenechala nic náhodě a rozcvičovací mikinu musel odhodit jejich kanonýr Šincl, který Rožnovu v minulém zápase nasázel 5 branek. Stačil mu první kontakt s míčkem a pavoučci v rožnovské bráně si mohli plést nové hnízdo, vymetl šibenici přímo nechytatelně. Tentýž hráč dokázal strhnout opět vedení na stranu Mohelnice, a tak Sršni museli sáhnout po hře bez brankáře. Tento taktický manévr se vyplatil, 40 vteřin před koncem srovnal Konvičný. Ale nebylo to vše, rožnovská radost trvala jen 16 vteřin, gólovou tečku zápasu udělal soupeř po chybě Rožnova na polovině hřiště. Poslední sekundy odehráli Sršni v šesti, ale času bylo málo, srovnat se jim bohužel nepodařilo.

Gambler Plyša

Rožnovu zbývají odehrát poslední čtyři zápasy, ve kterých musí bezpodmínečně bodovat. Ale ani to nemusí stačit, aby se vyhnul sestupu do nižší soutěže. Hned další víkend zajíždí do Prostějova, kde se utkají s domácím týmem a Vosama ze Staré Vsi.