youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.04.2018

Náchod je ve finále favoritem série

Rožnov se dostal přes Vikingy z Kopřivnice a Gullivery z Brna až do finále Národní ligy. V něm mu stojí protivník nejsilnější, vítěz základní části – Florbal Primátor Náchod – favorit celé série, který zatím v play-off neztratil jediné utkání. V hromadném rozhovoru na pár základních otázek k finálové sérii odpověděli Tomáš Knebl, Jan Doležel, Petr Krhut, Denis Zimmer a Pavel Barabáš – hráči či členové realizačního týmu 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. Je zřejmé, že Náchod si vydobyl určitý respekt, ale Sršni se nikdy nevzdávají, můžeme tak čekat vyrovnané boje nejen v Náchodě, ale především hlavně v Hornets Aréně na Koryčanských pasekách o příštím víkendu.

Tomáš Knebl nic nevypustí v zápase

Tomáši, Honzo, Petře, Denisi a Pavle, když se řekne Náchod, co si představíš jako první?

T: Cílevědomý tým, se spoustou šikovných hráčů a s profesionálním zázemím, které se jen tak ve florbale nevidí. 
H: Josefa Čejpu. Mého bývalého spoluhráče, který pochází z Náchoda.
P: Rudého Sparťana Pepu Čejpu.
D: Silné protiútoky a poctivá obrana. 
P: Jako první si představím jarní pohodičku při Memoriálu – turnaji v Náchodě. A Náchod mám taky spojený s Pepou Čejpou, mým dobrým kamarádem.

Honza Doležel, v poloze studentské

Náchod letos projel základní částí, a dosud i play-off, jako nůž máslem, co si myslíš, že je příčinou a jaké vidíš silné stránky východočechů?

T: Budu se opakovat, ale vše vidím v perfektním servise, který kolem sebe hráči mají. Samotný tým individuálně je dobrý, ale příprava na zápasy a tréninkové jednotky je posouvají úplně jinde. Proto základní část dopadla podle toho. 
H: Určitě jsou posilněni postupem do Národní ligy. Mají kvalitní tým a smrtící brejky, které jsme poznali na vlastní kůži. A taky odhodlanost se předvést v jejich premiérové sezóně.
P:  Celou sezónu hrají dobře a v play-off to zatím potvrzují. Mladý běhavý kádr, který má ambice na postup.
D: Týmovost a stabilita týmu, dali si před sezónou jasný cíl a k němu směřují. 
P: Myslím si, že jejich hlavní úspěchem je, že hrají jednoduchý florbal. V rozehrávce neriskují a nevymýšlí, aby nedělali chyby a naopak trestají chyby soupeřů, což jim jde na výbornou. Do toho všeho se můžou opřít o brankáře Skalického a střelce Bachtíka a dobrou fyzickou kondici.

Kapitán Peťa Krhut, ležící, spící…

Když se zeptám na motivaci do play-off, tak určitě se shodneme, že bylo příjemné porazit Kopřivnici, Brno pak si sérii prakticky prohrálo hlavně v domácím prostředí, nicméně jaká je motivace do bojů s Náchodem?

T: Motivace do bojů s Náchodem je jasná – vyhrát. Sezóna je dlouhá, nikdo z nás nechce hrát baráž. Tým je ve výborné náladě, takže to určitě dopadne dobře.
H: Splnili jsme cíl postoupit do play-off a teď si tu jízdu užíváme. Motivace je jasná. Porazit 3x Náchod!
P: Ligu chceme vyhrát. Proto chodíme na tréninky a hrajeme. Není třeba hledat motivaci. Tu máme stále. 
D: Tož po čtvrtfinále bylo wellness, po semifinále zatím nic a na finále je vše jasné – návrat do první ligy.
P: Chceme vyhrát každé utkání a teď navíc můžeme vyhrát celou soutěž, takže s motivací není problém.

Denis Zimmer a jeho typická „přehazovačka“

Když porovnáš loňský a současný kádr, odhadneš, který je silnější nejen herně, ale i po psychické stránce?

T: Loni jsem nehrál kvůli zranění kolenních vazů, takže nemůžu porovnávat. Jen bych letošní tým shrnul jako výbornou partu, kde není o srandu nouze a navíc se na hřišti dokážeme semknout a jako tým překonávat nelehké překážky, např. čtvrtfinále s Koprem, kde jsme projevili neskutečnou vůli vyhrát.
H: Těžko se mi to hodnotí. Minulý rok jsem vynechal půlku sezóny kvůli zranění. Tým zůstal skoro stejný až na pár hráčů, takže podle mě jsme stále silní po všech stránkách, což teď dokazujeme v play-off.
P:  To je složité porovnat. První liga má úplně jinou úroveň. Letos i přes absenci celé lajny hrajeme celkem solidně a v play-off naše forma graduje. Mladí, a hráči, kteří minulou sezónu nedostali tolik šancí, se letos ukázali v dobrém světle.
D: Minulý rok byl kádr určitě lepší po herní stránce, jenomže se nedokázal prodat. Letos je to psychicky o něco lepší a herně předvádíme maximum což zatím stačí.
P: Po herní stránce se to těžko porovnává, oba kádry měly své silné stránky někde jinde a hrály jinou soutěž. Po psychické stránce je to jednoduché, teď se vyhrává, takže současný kádr je na tom lépe.

Pavel Barabáš v akci

Kluci, děkuji za rozhovor a doufám, že z Náchoda přivezete alespoň jedno vítězné utkání, nejlépe obě!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista