27.03.2018

Nezdary béčka přerostly v depresi

V prvním jarním výjezdu čekal na muže „B“ poslední tým tabulky Mohelnice a útočně laděné Piraně z Přerova. Ani v jednom zápase rožnovští bohužel na body nedosáhli a volným pádem tabulkou se dostali až na předposlední pozici.

Nálada v táboře „B“ týmu je opravdu neradostná

VS. 1:10
1. FBK Rožnov p/R B   FBC Mohelnice (0:2, 0:4, 1:4)

Do souboje s posledním týmem tabulky šel Rožnov s velkou chutí po bodech, navíc po debaklech z minulého výjezdu očekával odraz z absolutního dna. Sršni nezačali špatně, hned při prvním střídání nastřelili tyč, ovšem ve druhé minutě soupeř poprvé udeřil. O pět minut později bylo nařízeno nesmyslné trestné střílení proti Rožnovu, ale Holčík spolehlivě zlikvidoval a Valaši přečkali i první oslabení. Bohužel těsně před první sirénou přidala Mohelnice druhou branku a jenom tak potvrdila herní převahu, i když si Rožnov během třetiny vytvořil několik slibných šancí, jen to proměňování...

Druhou část začali lépe opět hosté. Na 3:0 navýšil šikovný Šincl a rozhodně v zápase nenechal svou hůl promluvit naposledy. V rozmezí dvou minut závěru první části nasázela Mohelnice 3 rychlé slepené góly a bylo po zápase, stav 0:6 lze sice ve florbale během třetiny dohnat, ale ne v aktuální konstelaci mužské rezervy, která se v současné době nachází na samotném dně hluboké propasti.

Poslední dějství pokračovalo ve stejném rytmu, Mohelnice navýšila až na hrozivých 8:0 a v té chvíli šlo už jen neodejít ze zápasu s ostudou a hlavně s třetí obdrženou desítkou v řadě. Symbolický úspěch Rožnova naštěstí zařídil Pavlica, ale k radosti měli hráči daleko. Atmosféra na střídačce spíše připomínala pohřební hostinu, navíc když poslední dvě branky soupeře zařídil Šincl a pěti góly v zápase uzavřel brankový účet. Opět ostudné představení sršňů, kteří musí radikálně něco změnit nebo se spíše smířit s faktem, že odchod 80 kanadských bodů z loňska prostě nejsou schopni nahradit a na tuto ligu v aktuální sestavě nemají.

VS. 5:4
FBC Piranha Přerov B   1. FBK Rožnov p/R B (0:1, 3:2, 2:1)

Druhý zápas začali Sršni skvěle, hned z prvního útoku se ze vzduchu prosadil Plesník, zpoza brány ho našel Pavlica. Rožnov hrál jako vyměněný, soustředěným výkonem a dobrou defenzivou ukázal, že florbal stále umí. Jen přetavit vytvořené šance v góly... Ale Piraně nezůstaly pozadu, jejich útočný kousavý styl přinesl několik slibných šancí, všechny ovšem zlikvidoval pozorný Holčík. V závěru první třetiny dostal Rožnov k dispozici trestné střílení, za exekutora byl vybrán Žitník, brankáře si zkušeně položil, ale prázdnou bránu poté bohužel minul.

V začátku druhého dějství čelil Rožnov oslabení, které bohužel neubránil, srovnáno na 1:1. A byl to Přerov, který otočil vývoj zápasu, když kapitán Dvořák procedil střelu na bližší tyč přes Holčíkův dres. Rožnovský strážce svatyně ale ihned svou drobnou chybku odčinil, pohotovým výhozem poslal Pavlicu do brejku a ten blafákem do bekhendu srovnal stav utkání. Valaši si vzali zpět vedení v závěru třetiny, trefil se Slovák, ovšem Přerovu se ještě na poslední chvíli podařilo srovnat.

O první branku poslední patnáctiminutovky se postaral Adam "Klof" Borges nechytatelnou pumelicí golfovým příklepem. Asi o 80 km/h pomalejší střelu předvedl na druhé straně Kasl, ale i když rána nepobrala na rychlosti, záludná byla převelice, přerovský brankář ji neudržel a Konvičný měl snadnou práci s doklepnutím míčku za brankovou čáru. A to, že florbalový bůh není sršňům v poslední době nakloněn, dokázal i rozhodující gól Přerova, střelec natáhl pružinu a svižná střela trefila ve vzduchu čepel jeho probíhajícího spoluhráče, s touto tečí nemohl Holčík udělat vůbec nic. Smolný moment, ale Rožnov měl stále 10 minut na srovnání. Bohužel ani přesilovka 5 na 4, ani závěrečná hra bez brankáře, srovnání nepřinesla. Čtvrtá prohra v řadě pro Rožnov, ale nutno uznat zlepšený týmový výkon a snad dobrý odrazový můstek pro další zápasy. S aktuální předposlední sestupovou pozicí v tabulce musí sršni něco udělat, posledních 5 zápasů rozhodne o setrvání v této lize.

Komentář Zbyňka Štampoského, legendy rožnovského florbalu: „Ani ta láhev v šatně nepomohla, něco je špatně….

Daniel Šichtař taktéž poskytl krátký komentář zápasů: „V současné sestavě na tuto ligu prostě nemáme.

Příští zápas odehrají Sršní opět s poslední Mohelnicí, šanci na reparát budou mít v domácím prostředí v ligové dohrávce dne 6.4.2018.