26.03.2018

Rožnov postupuje do finále Národní ligy – východ

Po velmi pěkném a nervy drásajícím utkání vyvstal finálový soupeř pro nekompromisní Náchod. A je to Rožnov pod Radhoštěm, který potřetí porazil silný celek z Brna a vybojoval si finálovou sérii. Přestože od začátku utkání domácí prohrávali, dokázali stav nejen dokonale obrátit, ale v infarktovém závěru uhájit jednobrankové vedení. Nakonec domácí Sršni zvítězili 6:5 a ukázali, že konec sezóny je zastihl v dobré formě.

Protiútok „táhne“ Pavel Barabáš – foto George J Romanek

25. 03. 2018, 18:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

6
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Červený Petr, Viktořík Josef

5
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Chrást Daniel(G), Zapletálek Martin(G), Havlíček Ondřej, Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Dřevěný Radek, Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Žůrek Michal, Zbořil Jan, Vrtěl Lukáš, Videman Jan, Konečný Adam, Riger Rostislav, Novák David, Pollak Patrik, Liška Ondřej, Foret Tomáš

po částech: 3:1, 3:3, 0:1

18.Doležel(Krhut), 19.Novosad(Krhut), 19.Velech(Burýšek), 24.Viktořík(Kostelecký), 33.Krhut, 33.Novosad(Kittel)

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
5.Vrtěl(Novák), 21.Bouška(Konečný), 31.Liška(Konečný), 36.Házy, 47.Liška(Dřevěný)

rozhodčí: Hála Pavel, Hála Vladimír
vyloučení: 3:0; využití: 0:0; diváků: 156

Úvod zápasu prospěl více hostujícímu týmu, který se dostal díky dalekonosné střele do vedení už v 5. minutě. Zbytek třetiny však byl především v režii domácích borců, kteří dokázali svou aktivitou vstřelit 3 branky a první třetinu vyhrát 3:1.
Začátek druhé třetiny opět domácím moc nevyšel, ale na snižující branku Brna dokázali rožnovští sršni rychle odpovědět odpovědět. Po prvních 5 minutách druhé třetiny tak světelná tabule ukazovala světu stav 4:2 pro domácí Rožnov. Zápas nic neubíral na své rychlosti a nasazení se spíše stupňovalo. Brnu se v polovině zápasu podařilo vstřelit kontaktní gól na 4:3, ale Rožnov se nenechal zahnat do defenzívy a opět kontroval. Nejprve domácí Krhut vystihl rozehrávku soupeře a mířil přesně k tyči a následně si vyhověli Kittel s Novosadem a druhý jmenovaný vstřelil gól už na 6:3 z pohledu Rožnova. I Brno však našlo recept na domácího Obšivače a po skončení druhé třetiny se šlo do šaten za stavu 6:4.
Poslední třetina přinesla hned v úvodu několik šancí, a to především hostujícího celku, ale ani jedna neskončila brankou. Co se jim nepovedlo postupným útokem, povedlo se jim chybou v rozehrávce Rožnova. Z brejku nemohl Obšivač reagovat na pumelici do šibenice a kontaktní gól na 6:5 byl realitou. Zbytek zápasu mělo Brno několik šancí na vstřelení remízové branky, ale ani posledních 5 minut, kdy hráli v početní výhodě ( vyloučení Rožnova, následně Brno bez brankáře, a nakonec vyloučení Rožnova + Brno bez brankáře), nestačilo na překonání urputné rožnovské obrany a domácí tak po posledním hvizdu právem zpívali "VYSOKÝÝÝÝÝ JÁÁLÓÓVÉÉÉÉC" za vítězství v zápase i celé sérii.

V souboji Lukáš Kratochvíl – foto George J Romanek

Komentář, Jirky Bořeckého, trenéra Gullivers Brno, který to pojal jako malé bilancování celé sezóny: „Dnes asi nejzajímavější utkání série. Byli jsme dvakrát dole a dokázali se zvednout, což je obrovské pozitivum a klukům za to patří uznání. Jednoznačně rozhodli jako ostatně v celé sérii zkušenosti soupeře, který odehrál desítky podobných zápasů, na rozdíl od nás. V takových utkáních rozhodují maličkosti, musím se podívat na dvě gólové situace z druhé části. Smutníme, ale je třeba si uvědomit, kolik práce se udělalo a jak se hráči během sezony herně posunuli. Příští rok budeme mnohem silnější. Soupeři přeji hodně štěstí do dalších bojů. Série byla vyrovnaná, dnes to místy jiskřilo, ale celou dobu se hrálo fér.

Komentář, Pavla Barabáše, hrajícího trenéra Sršňů: „Dnes jsme odehráli skvělé utkáni a nebýt tří hrubých chyb v rozehrávce, tak to mohlo být i kontrolované utkání. Děkuji soupeři za skvělou sérii a za férovou hru, také děkuji skvělým fanouškům, kteří nás podporují.

Bouška vytlačil Barabáše z hřiště – foto George J Romanek

Celkový zápasový textový online naleznete zde.

Důležité datumy je nutno si poznamenat pro finálovou sérii, která bude v Rožnově pod Radhoštěm, a to 3. a 4. utkání tohoto klání, v sobotu 14.4. od 19:00 a v neděli 15.4. od 17:00. Přijďte všichni Sršně podpořit, protože tady půjde o všechno!!!