25.03.2018

První matchball Rožnova zůstal nevyužit

Vyrovnanou partii plnou nervozity odehráli domácí florbalisté z Rožnova pod Radhoštěm proti soupeři z Brna. V zápase padly pouhé tři branky, a zápas tak skončil prohrou domácího Rožnova poměrem 1:2. Brno stáhlo vedení Rožnova v sérii taktéž na 1:2 na zápasy a v neděli se bude pokoušet o srovnání série, vynutit si tak rozhodující zápas v domácím brněnském prostředí. Rožnov však tomu bude  chtít zabránit a rozhodnout ve čtvrtém vzájemném utkání, které se hraje v neděli v 18:00 hodin na Hornets Aréně.

Tomáš Knebl v zápalu boje – foto George J Romanek

24. 03. 2018, 20:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

1
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Červený Petr, Viktořík Josef

2
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Chrást Daniel(G), Zapletálek Martin(G), Havlíček Ondřej, Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Dřevěný Radek, Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Žůrek Michal, Zbořil Jan, Vrtěl Lukáš, Videman Jan, Konečný Adam, Riger Rostislav, Novák David, Pollak Patrik, Liška Ondřej, Foret Tomáš

po částech: 1:1, 0:0, 0:1

7.Krhut(Viktořík)

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
16.Zbořil(Videman), 46.Bouška(Bílek)

rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek
vyloučení: 2:2; využití: 0:0; diváků: 128

Utkání začalo aktivně a po několika úvodních šancí na obou stranách se domácím podařilo jednu takovou šanci zužitkovat. Krhut našel Viktoříka a ten otevřel gólový účet utkání. Hra se poté začala kouskovat častými fauly obou družstev což určitě nepřidalo na kráse tohoto jinak krásného sportu. Do konce třetiny se však ujala i jedna střela hostujícího obránce a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Druhá třetina pokračovala v trendu té druhé, ale byl to Rožnov, který působil více nervózněji než protějšek z Brna. Obšivač v domácí brance si počínaje druhou půlkou zápasu rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. Druhá třetina však skončila bez branek a vše se mělo rozhodnout ve třetině poslední. Klíčový moment se udál v 6.minutě, kde se zjevil na rohu velkého brankoviště nikým nehlídaný hráč Guliverů a obdrženou přihrávku umístil krásně na zadní tyč. Rožnov se ve zbytku zápasu všemožně snažil vstřelit aspoň remízový gól zaručující prodloužení, leč nebylo mu přáno a musel se tak v tomto utkání sklonit před soupeřem z Brna v poměru 1:2

Souboj před brankou brněnských Gullivers – foto George J Romanek

Komentář, Jirky Bořeckého, trenéra hostí: „Další velmi vyrovnané utkání, v němž rozhodovaly maličkosti. Ty jsme dnes obrovskou bojovností dokázali překlopit na naši stranu a věřím, že zítra to bude podobné. Děkuji soupeři za férový zápas, divákům za atmosféru a rozhodčím za vedení utkání.

Komentář, Pavla Barabáše, hrajícího trenéra Sršňů: „Přespříliš nervózní utkání, ve kterém vyhrál ten lepší. Chtěl víc. Zítra musíme hrát daleko koncentrovaněji s větším nasazením. Jinak si budeme zahrávat, že se série může vrátit do Brna. Děkuji soupeřům za férovou hru a fanouškům za skvělou podporu.

Celkový zápasový textový online naleznete zde.