21.03.2018

Junioři doma na body nedosáhli

Dva diametrálně odlišné zápasy odehráli rožnovští mladíci na domácí palubovce. Nejprve s týmem, který se nacházel v tabulce pod Rožnovem, Opavou, nedokázal Rožnov odpovědět ani na jednu branku soupeře a prohrál 0:2, aby poté bojoval až do poslední minuty s favoritem utkání, Petrovicemi. Bohužel ani v tomto utkání nestála štěstěna na straně Rožnova a i druhé utkání rožnovští junioři prohráli o dvě branky, 2:4.

Rozehra rožnovských

VS. 2:0
S.K. P.E.M.A. OPAVA   1. FBK Rožnov p/R (1:0, 0:0, 1:0)

Trenér měl k dispozici patnáct hráčů do pole, ale na tři lajny to rozhodně nebylo. Většina hráčů byli dorostenci, někteří z toho byli v sestavě pro rozkoukání a ukázání se, co je v nich. Mladí hráči z Rožnova se snažili, ale prostě individuální kvalita některých hráčů byla pro týmové pojetí hry spíše problémem než devízou. Zápas rozhodly dvě situace a neschopnost všech hráčů Rožnova vstřelit gól. První zmíněná situace nastala už v první třetině, kdy nebyl dostatečný tlak na hráče na mantinelu, ten se otočil čelem do hřiště podíval se, kdo mu nabíhá a poslal gólovou přihrávku hráči z druhé vlny. Zadní hrot také nebyl bez viny. To druhá situace se zrodila až ve třetině třetí, kdy rožnovský bek vyvážel míč na půlku soupeře. Sice měl zvednutou hlavu a vyhodnocoval situaci, což je super, ale bohužel při běhu ztratil míč z čepele a nechal soupeře jít pohodlně zakončit. Stane se.
VS. 2:4
1. FBK Rožnov p/R   Z.F.K. AQM Petrovice (0:0, 0:1, 2:3)

Do druhého zápasu, ve kterém však nebyli domácí rozhodně favoritem, vstoupil docela jiný Rožnov. Svou hrou se soupeři vyrovnal a sám dokázal hrozit petrovickému brankáři. Petrovice však byly odměněny více než Sršni, když se jim ve druhé třetině podařilo vstřelit vedoucí gól. Zápas to byl i tak velice aktivní a otevřený. Druhá třetina skončila vedením Petrovic o zmíněnou branku. Vstup do posledního dějství Rožnovu nevyšel a hned v prvním střídání inkasoval. Vzápětí však dokázal konečně vstřelit branku, a tak se dál bojovalo s narůstajícím nábojem. Petrovice opět odskočily na dvoubrankové vedení, ale i na to dokázali rožnovští mladíci odpovědět. Minutu a půl před koncem se po time-outu postavilo na plochu šest hráčů s největší důvěrou na vstřelení remízového gólu. Mizerně zahrané power play však znamenalo pouze poslední gól v zápase, a to do prázdné branky rožnovského týmu.

Komentář trenéra Standy Barabáše k domácím zápasům: „Po prvním utkání byli kluci sami rozmrzelí, já také. Opava byla aktivnější, Rožnov chaotičtější. Někteří hráči však inkasovanou „facku“ zasloužili a snad začnou chodit na tréninky pravidelně. Ve druhém utkání lepší výkon – kdyby tak hráli kluci první zápas, vyhráli by. Na Petrovice to však nestačilo.