20.03.2018

Šestibodové „Déčko“

Trenér Koláček musel kromě soupeřů, kteří měli týmu zabránit v získání bodů, řešit problém s rozsáhlou marodkou či pracovním vytížením obvyklých opor týmu. Jednou z nejvýraznějších postav výjezdu byl dočasně zvolený kapitán týmu Štekl, všem známý jako dravá štika. Poprvé v sezóně se postavil do obrany a je nutno s obdivem říct , tým konečně našel lídra zadních řad! Důležitým elementem bylo probuzení „špílmachra“ Pernického, který se blýskl hned čtyřmi kanadskými body.

Hra se „Štikou“ v obraně

VS. 3:4
FBK RAFANI OSTRAVA   1. FBK Rožnov p/R D (0:1, 1:2, 2:1)

Prvním soupeřem byl tým Rafanů z Ostravy. Útoky Sršňů, podpořené dobře hrající obranou, posbíraly své ovoce až na konci první části a to střelou juniora Slováka - 1:0. Tak, jak dobře „déčko“ zakončilo první třetinu, tak výborně navázalo na tu druhou – prosadil se Pernický a znovu Slovák – 3:0. Soupeři měli velký problém se vůbec dostat za půlku hřiště a tak na brankáře Camfrlu moc střel nešlo – bohužel čisté konto z toho nakonec nebylo – soupeř se dokázal prosadit hned třikrát. Konečné skóre 4:3 zachránil v samotném závěru, díky skvělému zákroku připomínající skok šelmy po kořisti, gólman Camfrla a tím pádem se Sršni mohli radovat z prvních třech bodů tohoto dne.

Úspěšná víkendová sestava

VS. 4:6
Z.F.K. Petrovice D   1. FBK Rožnov p/R D (2:2, 2:3, 0:1)

K druhému zápasu „déčko“ nastoupilo proti prvnímu týmu z tabulky – zápas to byl diametrálně odlišný. Třetina hráčů soupeře byla z juniorky, z čehož plynulo vysoké tempo hry a časté vyloučení hráčů. Skóre otevřeli dvěma brankami v přesilovce soupeři – rožnovští však do konce třetiny dokázali skóre korigovat – 2:2. Tým Petrovic byl herně výraznější a lepší, avšak v malé soutěži gólmanů rožnovský Camfrla jednoznačně soupeře převálcoval. Pustil za svá záda ještě dvě branky v prostřední části hry – zatímco „déčko“ se prosadilo ještě z holí Chmelaře, Slováka, Pernického a Kociána. Rožnov tak urval cenné body lídrovi tabulky a večer při limonádě tak mohli kromě narozenin „Štiky“ zapít také šest bodů.

Lídr Pernický

O odehraných zápasech se rozpovídal Petr Pernický, playmaker Sršňů: „Po minulém nepovedeném výjezdu do Čeladné, jsme se dostali opět na dostřel od sestupových míst a bylo potřeba tentokrát urvat co nejvíce bodů. To se na všech podepsalo a přistoupili k zápasům zodpovědně. Proti Rafanům jsme odehráli dvě výborné třetiny, ale v té poslední jsme se asi už viděli v šatně, kdyby nebylo skvělých zákroků Camfrly v posledních minutách zápasu, nejspíš bychom vítězství neslavili. Do druhého zápasu jsme nastupovali s vědomím, že Petrovický tým přijel bez svých obvyklých posil a díky tomu jsme si věřili, že získáme nějaké body, hodně nám také pomohla nejistota Petrovického brankáře, který pustil kde co.

Blokování střel nezůstává bez „vzpomínky“

V kopřivnických zápasech dostal příležitost i matador „ZbygněvŠtamposký, výjezd zhodnotil takto: „Na kopřivnické palubovce i záložní sršni ukázali, že se umí vybičovat k solidnímu výkonu a účelné hře. Všemu ovšem předcházel citlivě provedený tah kouče, který pro tento hrací den přisoudil kapitánskou pásku oslavenci “Štikovi”. Následný skalp lídra tabulky a plný bodový zisk pak hovoří za vše.

Příští výjezd do Bílovce (15.4.2018) bude znamenat poslední dvojzápas sezóny, po kterém se dozvíme, jestli je D tým džentlmeny Moravskoslezského a Olomouckého kraje.