19.03.2018

Obšivač dovedl Rožnov k branám finále

Po vyřazení ve čtvrtfinále, po základní části druhé, Kopřivnice, rozehrál Rožnov o víkendu semifinále s třetím týmem po základní části, Sokoly Gullivers Brno. První dva zápasy se odehrály na půdě lépe postaveného týmu po základní části, tedy v Brně. Valaši neodehráli příliš povedená utkání, Brno je přestřílelo v poměru 62:28, ale díky dobré obranné hře a skvělému brankáři si odvážejí dvě vítězství.

Rožnov poctivě brání

17. 03. 2018, 20:00, SH SportPoint Brno

1
Sestava Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
Chrást Daniel(G), Zapletálek Martin(G), Havlíček Ondřej, Šmíd Michal, Házy Michal, Bouška Adam, Dřevěný Radek, Bílek Ondřej, Nechvátal Arnošt, Žůrek Michal, Zbořil Jan, Vancl Lukáš, Vrtěl Lukáš, Videman Jan, Konečný Adam, Riger Rostislav, Novák David, Pollak Patrik, Liška Ondřej, Foret Tomáš

5
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef

po částech: 0:2, 1:0, 0:3

branky (asistence) Sokol Brno I EMKOCase Gullivers:
26.Konečný(Házy)

6.Zimmer(Žniva), 12.Viktořík(Kittel), 47.Viktořík(Barabáš), 48.Kittel(Knebl), 55.Krhut

rozhodčí: Števček Petr, Števček Radek
vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 80

Utkání začalo opatrnou hrou obou týmu. Brno působilo aktivněji a jako první mělo několik šancí, ale jejich střely končily na blokujících hráčích nebo je chytil pozorný Obšivač. Valaši měli problém se prosadit do výborně organizované obrany domácích, ale domácí udělali chybu v rozehrávce, kterou nekompromisně potrestal Žniva. Gulls zvedli aktivitu, téměř nepustili valachy na svou polovinu, ale z branky se radoval opět Rožnov. Viktořík vyhrál souboj na polovině hřiště, protáhl se kolem dalších dvou soupeřů a přesnou střelou nedal brankáři šanci. Ani tento gól nepřerušil tlak Brna, který byl v závěru třetiny umocněný o přesilovou hru, ale branka nepadla.

V úvodu druhé třetiny dvakrát zachytili sršni na polovině hřiště rozehrávku soupeře, ale ani jednu brejkovou situaci nevyužili díky rychle se vracejícím hráčům Brna. V 26. minutě se Gulls dočkali první branky, tu vstřelili v přesilově hře po pohledné kombinaci do prázdné brány. Více zajímavého se v této části nestalo.

Brzy po nástupu do třetí třetiny hráli sršni přesilovou hru, kterou proměnili střelou do šibenice z hole Viktoříka a když o dvě minuty později dorazil Kittel Kneblovu střelu, tak se na hřišti změnil obraz hry a hosté z valašska začali mít hodně navrch. Rožnov ve velké herní pohodě kontroloval hru, Brno se dostalo do křeče a už se moc nedostávalo do zakončení. V 55. minutě již na 1:5 zvyšoval Krhut, zachytil rozehrávku domácích vběhl hlouběji do soupeřovy poloviny a střelou pod břevno nedal brankáři šanci. Gulliveři zkusili hru bez brankáře, ale žádná další branka nepadla.

Brankáři sršňů

Komentář Jiřího Bořeckého, trenéra domácího Brna „Zápasu daly ráz první dva velmi laciné góly. Soupeř pak skvěle bránil a my jsme se nebyli schopni při hře pět na pět gólově prosadit, s čímž se vyhrát nedá. Na zítřek se vyspíme a lépe připravíme. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za pěknou atmosféru. Zítra jim předvedeme více gólů.

Komentář Pavla Barabáše, hrajícího trenéra Sršňů: „Dneska jsme utrpěli vítězství. Pro soupeře krutý výsledek. První třetinu jsme pouze odchodili a kupodivu jsme ji vyhráli. Jediné, co nám fungovalo, bylo blokování střel a skvělý brankář za hráči. Dnes jsme měli hromadu štěstí. S takovou hrou pochybuji, že další zápasy vyhrajeme. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za podporu.

Oslava Valachů

18. 03. 2018, 17:20, SH SportPoint Brno

2

3
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Štamposký Zbyněk

po prodloužení

po částech: 1:0, 0:1, 1:1, 0:1

2.Videman, 51.Šmíd(Liška)

37.Barabáš(Velech), 55.Velech(Burýšek), 63.Kostelecký(Kratochvíl)

rozhodčí: Krátký Jakub, Vojkůvka Pavel
vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 70

Druhý zápas začal lépe pro Brno, díky své propracované obraně nutilo Rožnov k chybám v rozehrávce a už ve druhé minutě se podařilo potrestat jednu z nich. Valaši celou první třetinu bojovali s tím jak dostat míček na polovinu soupeře a nebýt opět skvělého Obšivače, tak by to po první třetině mohlo být více jak 1:0 pro domácí.

Ve druhé třetině bylo stále aktivnějším týmem Brno, ale sršni už vystrkovali růžky, zlepšili rozehrávku a měli i pár zachycených míčků na polovině, jenže než se vydali k přečíslení, tak je zastavili všudepřítomní hráči Gulls. Domácí vyslali na Obšivače 13 střel, ale ani jedna neprošla za jeho záda, hostům prošly přes obranu pouhé 4 střely a jedna z nich skončila až v síti. Ze standardní situace se prosadil Barabáš.

Třetí třetina pokračovala obléháním rožnovské svatyně. Na hostujících hráčích byla čím dál více znát únava, ale Obšivač v brance byl stále plný sil a držel svůj tým ve hře. V 51. minutě byl přeci překonán, první nebezpečnou střelu vyráží, ale míček se odráží daleko a blíže k něj mají hráči Gulls, kteří si vracejí jednobrankové vedení. Valaši reagují o 4 minuty později, Velech si na středu hřiště zpracovává těžkou přihrávku spoluhráče, rychle se otáčí, střílí a míček letí přesně k tyči nad nohu brankáře – je srovnáno. Posledních 5 minut hrály oba týmy opatrně a branky se ohrozily jen střelami z velké vzdálenosti a tak se šlo do prodloužení.

Nastavení netrvalo dlouho, uběhly sotva dvě minuty, Knebl nahazuje míček na soupeřovu bránu, domácí obránce nahození blokuje, ale k míči má blíže agilní Kratochvíl, ten střílí, brankář vyráží a míček se dostává k osamocenému Kosteleckému, který pohotově střílí rozhodující branku.
Zápas končí s výsledkem 2:3 po prodloužení pro Rožnov, pro šťastnější Rožnov.

Rožnov zanechal v Brně svůj stín

Komentář Jiřího Bořeckého, trenéra domácích: „Dnes opět protrápené utkání co se týče naší koncovky. Na dvě branky se vyhrává těžko. Oproti včerejšku jsme změnili některé věci, ale stejně to nestačilo. Soupeř nám zatím dává lekci, jak se hraje úsporně a vítězně. My však zbraně neskládáme. Klukům děkuji za odmakaný zápas, soupeři za férovou hru, rozhodčím za perfektně odvedené utkání a divákům za skvělou atmosféru.

Komentář Pavla Barabáše, hrajícího trenéra Rožnova: „Soupeř hraje hezky, my účelně, zatím to stačí, ale Brno je každým utkáním lepší. Děkuji soupeři za férové utkání a divákům za podporu.