14.03.2018

Porážka od Havířova sezónu komplikuje

Druhou březnovou neděli zajížděli starší žáci do Petrovic u Karviné, kde se těšili nejprve na souboj o čelo tabulky s Havířovem a poté na zápas s Horní Suchou. Na výjezd odcestovali všichni hráči s výjimkou Adama Habartíka z důvodu nemoci. Kluci se neměli v téměř plné sestavě na co šetřit, přesto tempo hry nebylo vysoké a spíše neodpovídalo kvalitě soutěže a ani celkový výsledek nebyl úplně radostný.

Vojta Žanta po střele

VS. 6:3
1. SFK Havířov   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 0:0, 0:0)

Před zápasem o první místo neproběhla speciální příprava, zápas se bral jako důležitý, ale ne rozhodující pro celou sezónu. Úvod zápasu vypadal vyrovnaně, skóre se ovšem brzy měnilo. Havířovský Stejskal se prosadil z dorážky. Rožnovští Sršni se postupně dostávali do herní převahy, ale všechny šance zachytila pozorná obrana soupeře a jak bývá zvykem, tak přišel trest. Draci z Havířova odskočili na rozdíl dvou branek. Do druhé části se omezila sestava. Účinek tohoto rozhodnutí přišel do necelé minuty, když snížil Kloss. Soupeř si ale vzal o pár chvil později náskok zpět. Do konce třetiny ještě přibylo na obou stranách po jedné brance. Třetí část zahrál Havířov podle jejich představ, neztrácel zbytečně míčky, pozorně bránil a vyrážel do nebezpečných protiútoků. Jeden takový se jim podařilo využít, o dvě minuty později po pohledné akci snížil Rumplík. S ubíhajícím časem se zhoršovala i morálka. V závěru zápasu se povedlo soupeři ještě upravit skóre střelou do prázdné brány. Díky této prohře se tabulka pořádně zamotala. O vítězi přeboru se rozhodne v následujících šesti utkáních. Favorit není zcela jasný, rozhodne se mezi Rožnovem, Petrovicemi a Havířovem.

Martin Sklář se musel v brance ohánět

VS. 1:7
FbK Horní Suchá   1. FBK Rožnov p/R (2:4, 0:0, 0:0)

Druhé utkání dne proti jasně mladšímu týmu z Horní Suché nabídl nepohledný florbal, který poskytl spoustu faulů. Soupeř měl jasně danou taktiku přerušovat co nejčastěji hru, která se tak kouskovala a žádný tým si nemohl vytvářet šance. V první třetině se ujala pouze Rumplíkova střela do odkryté brány po rychlé nahrávce od Šelevera. Soupeř přesto, že byl jasně menší tak hrál tvrději než většina týmů v lize. Párkrát se také nechal vyloučit, ale nabídnuté přesilové hry nedokázali mladí Sršni využít. Už po osmnácti vteřinách druhé části dokázala Suchá vyrovnat a na dlouhou zmrazit výsledkovou tabuli. Zápas se zlomil ke konci druhé třetiny, když se Rožnov dokázal dvakrát prosadit během čtyř sekund. Soupeř již nedokázal najít energii na zvrat zápasu a skóre narostlo během poslední dvanáctiminutovky na konečných 7:1.

Dalibor Chuděj ve snaze zblokovat střelu soupeře

Komentář Daniela Slováka, trenéra starších žáků: „Dnešek musíme hodit za hlavu, celkově v posledních zápasech začínáme mít zbytečně problémy. Jsem rád, že hrajeme bez respektu, ale chybí mi u kluků větší pokora k soupeři a spoluhráčům, dále možná chápavost vůči mně osobně a samozřejmě k ostatním klukům v týmu. Všichni máme podobné cíle, ale musíme najít řešení, které by vyšlo vstříc víceméně všem. Čeká nás posledních šest utkání. Doufám, že je vezmeme dostatečně poctivě a v dalších zápasech se vrátíme silnější. Všem zúčastněným děkuji za dnešní zápasy.

Jamie Šindel při ekvilibristickém zpracování

K dalším zápasům Valaši zajíždějí do Bystřice nad Olší, a to až 31. března. Tam se nejprve utkají s Orlovou, a poté se Slovanem Havířov.