youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
13.03.2018

Brána semifinále Národní ligy otevřena!!!

Poslední a rozhodující  páté utkání mělo rozhodnout, který z týmů se podívá do semifinále. Rožnov první dva zápasy prohrál, ale v dalších dvou vyhrál, a právě proto vstupoval na palubovku SOU Kopřivnice jako mírný favorit. Velmi napínavý zápas rozhodly až nájezdy, kde se ukázala větší zkušenost rožnovských hráčů. Do semifinále proti brněnským Gulliverům se nakonec po krásném utkání podívá Rožnov pod Radhoštěm.

Konečný verdikt rozhodujícího utkání – vítězství Sršňů

12. 03. 2018, 19:30, SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice

6
Sestava FBC Vikings Kopřivnice:
Klinka Jan(G), Strakoš Jakub(G), Zátopek Vojtěch, Kubátko Ondřej, Sladkovský Tomáš, Štefek Adam, Kresta Jakub, Vývoda Petr, Lichnovský Adam(C), Vávra Lukáš, Opatřil Daniel, Soukal Lukáš, Baďura Jan, Fojtů Jan, Jahoda Mojmír, Šimíček Daniel
 
7
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr(C), Velech Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef
 
po nájezdech

po částech: 3:1, 1:2, 2:3, 0:0

branky (asistence) FBC Vikings Kopřivnice:
1.Kubátko(Opatřil), 10.Jahoda(Kresta), 12.Opatřil(Vávra), 33.Šimíček(Fojtů), 52.Zátopek, 54.Fojtů(Šimíček)

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
13.Novosad(Viktořík), 25.Novosad(Viktořík), 30.Viktořík(Barabáš), 42.Kratochvíl(Zimmer), 44.Doležel(Novosad), 47.Velech(Zimmer), rozh. náj.Barabáš


rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 135

Report:
Zápas začal velmi aktivně a domácím se podařilo skórovat hned z prvního protiútoku. I nadále byli domácí aktivnější a nebezpečnější a v polovině třetiny do bylo už 3:0. Rožnovu se pomohl zvednout rychlý gól na 3:1 a poté vyrovnal poměr sil na hřišti. Přestože měly oba týmy nějaké šance, zužitkovat se jim nepodařila ani jediná, ale minutu před koncem třetiny se Kopřivnici naskytla přesilová hra. S tou však domácí naložili stejně mizerně jako v předchozích zápasech do konce třetiny se již nic důležitého nestalo.
Ve druhé třetině po skončení oslabení měla Kopřivnice sice pár příležitostí, ale skórovat se dařilo pouze hostujícím hráčům z Rožnova. Ti nejprve snížili na 3:2 po ukázkovém přečíslení a následně srovnali i střelecký účet. Kopřivnice však našla na tento stav odpověď a po její světlejší pasáži se prosadil kopřivnický útočník a opět strhl vedení na stranu Kopřivnice. Vzápětí nato dostali domácí další dárek v podobě přesilové hry č. 2. Ovšem i tato zkrácená přesilová hra ztrácela veškerou potenci. V polovině přesilové hry navíc fauloval domácí hráč za 2 minuty. Třetina se tak dohrála bez dalších významných událostí. Kopřivnice stále vedla, ale Rožnov ukrojil notný kus z jejího vedení. Třetí třetina slibovala gradování velmi pěkného utkání jak na hřišti, tak i v hledišti.
Rožnov do třetí třetiny vlétl jako uragán a než se domácí stačili vrátit do zápasového tempa, hosté vedli 4:6. Do konce třetiny zbývalo deset minut a rožnovští Sršni měli velice pěkné vyhlídky na vítězství. Kopřivnice však zbraně nesložila, vytáhla pressing a zintenzivněla jej a zároveň zvýšila tlak do brány. Odměnou Vikingům bylo nejprve snížení a nakonec i šest minut před koncem srovnání stavu. Třetina skončila s konečným skóre 6:6 a rozhodnout mělo prodloužení.
Prodloužení proběhlo stejným tempem jako doposud celý zápas, ale ani zde gól nepadl. Došlo tedy na nájezdy, divácky velmi oblíbenou disciplínu. Nejprve šel rožnovský ostrostřelec Viktořík, ale v klíčové fázi míč málo zvedl, na druhé straně zazářil rožnovský brankář Obšivač. Jako druhý v pořadí šel Hegar, ale jeho střela se mezi 3 tyče nevešla. Jelikož byl Obšivač pokořen domácím Kubátkem, Kopřivnice se ujala vedení 1:0. Dalším hráčem byl rožnovský Velech, který si položil gólmana a zavěsil bekhendem pod víko. Obšivač uspěl a Rožnov srovnal stav. Pavel Barabáš a jeho nájezd … euforie v Rožnově … a rázem Valaši vedli 2:1 a když i Obšivač byl úspěšný, matchball měl na hokejce exekutor pátého nájezdu, Burýšek. Domácí gólman však jeho kličku vystihl. Rozhodující nájezd a Obšivač proti domácímu Lichnovskému. Rožnovskému gólmanovi se podařilo chytit i čtvrtý nájezd z pěti a odstartoval tak euforii v táboře rožnovských příznivců a hráčů. Rožnovu se podařilo obrátit zdánlivě ztracenou sérii a 3 vítězstvími ve 3 dnech se přihlásil do semifinále Národní ligy – východ kde vyzvou brněnské Gullivery.

podrobnosti z utkání >>>

Zápasový textový online lze najít zde.

Pozápasové pozdravení fanoušků

Komentář Marka Jehlára, trenéra domácího poraženého celku: Krásná série, krásné vyvrcholení, pro nás s nešťastným koncem. Klukům nemám co vytknout, bojovali. Soupeř byl o kousek lepší. Jsem rád, že do haly dorazila skvělá divácká kulisa hodná rozhodujícího pátého zápasu. Díky soupeři, rozhodčím, fantastickým divákům a v příští sezoně se vrátíme silnější.

 

Komentář Pavla Barabáše, hrajícího trenéra Sršňů: Dnes to bylo těžké utkání, hlavně o hlavách. Jsem rád, že za nepříznivého stavu jsme dokázali hrát trpělivě a zaslouženě to otočili v náš prospěch. Pak se ukázala naše nezkušenost, když se z hotového zápasu hrálo prodloužení. Soupeř byl mírně na koni, tak jsme si počkali na nájezdy, na které jsme si věřili a i s přispěním štěstí je proměnili. Děkuji soupeři za kvalitní sérii, která nás hodně posunula dopředu a také za to, že se utkání odehrálo ve vysokém nasazení, důrazu a při tom fair play. Bohužel, postoupit mohl jenom jeden. V neposlední řadě děkuji skvělým fanouškům za podporu.

Tahle vítězná se nikdy neomrzí!!!

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista