09.03.2018

Dvě potupné prohry „B“ mužské rezervy

První březnovou sobotu odehráli Sršni „B“ týmu nejhorší dva zápasy historie, když v každém z nich obdrželi alespoň deset branek. První desítku schytali od Kostelce na Hané a Válec Český Těšín Sršňům nadělil dokonce čtrnáctibrankový nášup. Rožnov se tak propadl na osmou příčku tabulky a zcela reálně mu hrozí sestup zpět do nižší soutěže.

Trenér Plesník ve své rozpravě…

VS. 10:5
TJ Sokol Kostelec na Hané - HK   1. FBK Rožnov p/R B (3:1, 5:2, 2:2)

Brankovou nadílku začal Kostelec v šesté minutě, střela od mantinelu prošla rožnovskému gólmanovi mezi nohama a kostelecký útočník jen doklepl míček za brankovou čáru. Na 2:0 zvýšili hosté o minutu později, když stejný střelec nachytal Jasného střelou na bližší tyč. No a když se ujala i třetí střela Kostelce ze střední vzdálenosti, bylo tým v psychickém rozkladu. Jiskřičku naděje vykřesal Červený, který z výběhu snížil na rozdíl dvou branek a zároveň uzavřel gólový účet první třetiny.

Úvod druhého dějství byl jako z filmu Alfreda Hitchcocka, tři obdržené branky během 90 vteřin a Rožnov byl zralý na ručník. O úpravu skóre se postaral Konvičný pěknou střelou do šibenice, ovšem poté začal úřadovat obávaný kanonýr Kostelce Drčka. Na jeho první branku sice odpověděl Žitník po krosu od Plesníka, ale Drčka si pětibrankové vedení vzal ihned zpátky. Stav po druhé třetině 8:3 pro Kostelec.

Poslední možnost se zápasem něco udělat přišla na začátku třetí třetiny, trefil se Plesník po kombinaci se Šichtařem, ale soupeř dokázal okamžitě odpovědět, kdo jiný než Drčka. Pověstnou desítku, ovšem s velmi hořkou patinou, hosté Rožnovu načepovali ve 12. minutě a nic na tom nezměnilo ani snížení na konečných 5:10 z hole Kasla, kterému zapadl plachťáček z půlky za záda kosteleckého brankáře.

Pochmurná nálada v šatně po debaklu s Kostelcem…

VS. 3:14
1. FBK Rožnov p/R B   FBC VÁLEC Český Těšín (2:5, 0:7, 1:2)

Druhý zápas začal Rožnov bohužel stejně špatně jako proti Kostelci. První tři střely znamenaly vedení Těšína 3:0, ve dvou případech propadla rožnovská obrana, při třetím si svou další slabší chvilku vybral rožnovský brankář. První zápis do listiny rožnovských střelců zaznamenal důrazný Konvičný, ovšem soupeř ihned po vyhraném buly opět odskočil na rozdíl 3 branek. Sršni ještě jednou snížili na dostřel, přesilovku využil opět Konvičný, ale poslední slovo v první třetině měl opět Těšín.

Ve druhé třetině hrůzy otevřel gólový účet Těšín po pěkné kombinaci ve středním pásmu. Následoval fatální námaz Kedroně, který hasil vysokou holí v malém brankovišti, verdikt zněl jasně - trestné střílení, se kterým neměl těšínský Kondziolka žádný problém. No a když promáchnul strážce sršní svatyně i střelu z poloviny hřiště, byl Rožnov zralý na ručník. Nedařilo se vůbec nic, tým byl v absolutním rozkladu. Nicméně střelecký apetyt Těšínské rozhodně neopustil, ba naopak do konce druhé části přidali ještě 4 branky a třetinu ovládli v poměru 7:0.

Do poslední patnáctiminutovky se už sršňům ani nechtělo nastupovat, ale kupodivu v ní předvedli nejlepší florbal. Tempo hry srovnali, vytvořili si i několik slibných šancí, ale gólově se ujala jen střela Dvořáka. Soupeř přidal ještě 2 branky a skóre se tak zastavilo na hrozivých 3:14, historicky rekordní prohra pro mužské béčko, na kterou snad rychle zapomenou.

Komentář k nevydařeným zápasů poskytl Oliver Dvořák, juniorská akvizice v týu: „V prvním zápase, hlavně v začátku, nás trápila střelecká neschopnost, kdežto soupeř z téměř každé naší chyby těžil. V druhé a třetí třetině jsme se se zápasem snažili něco udělat, hráli jsme víc útočně, ale bylo to spíše kontraproduktivní. V druhém zápase rozhodly opět naše chyby, jak v rozehrávce tak při bránění. Dali jsme soupeři možnost chodit do brejků a on touto možností nepohrdl a trestal. Celkově si myslím, že dnešní zápasy rozhodly spíše naše chyby než soupeř, ale i jemu nelze upřít snahu. Do příště máme co zlepšovat.

Příští zápasy odehraje Rožnov 24.3.2018 v Libině a pokud se chce vyhnout hrozbě sestupu, bude muset zabodovat proti Mohelnici a Piraním z Přerova.