08.03.2018

Matný výkon D – týmu body nepřinesl…

První březnovou neděli odehráli v Čeladné svá utkání muži D. V obou zápasech tahali za kratší konec provazu a za svou předvedenou hru si potlesk tribun bohužel nezasloužili, takže za čtrnáct dnů v Kopřivnici je zase co napravovat.

VS. 8:2
SKP Nový Jičín - FBK Frenštát   1. FBK Rožnov p/R D (3:1, 2:1, 3:0)

První nedělní zápas obstaral souboj Rožnova s Frenštátem. Týmy se navzájem velmi dobře znají a narážejí na sebe již několik sezón. Frenštát byl díky postavení v tabulce favoritem utkání a hráči Rožnovského D týmu k utkání nastoupili již s předem poraženeckou náladou, která byla podpořena různými akcemi v sobotním dni před zápasem. Již po minutě a půl skóroval junior Vahalík a o pár minut nato přidal druhý gól Frenštátu Klečka. Kontaktní gól dokázal vstřelit Kocián. Rožnov si nepohlídal v tomto utkání ani vyloučení, které je pro zbytek sezóny pro něj důležité se jej vyvarovat díky indexu fair play. Frenštát dokázal přesilovku využít a třetinu hrůzy pro Rožnov uzavřít. Druhá část hry začala stejně jako ta prví a to kombinací Frenštátu a bráněním se sršňů. V polovině třetiny se prosadil již podruhé Petr. Rožnov dokázal zkorigovat stav díky střele Štekla do šibenice, za asistence hráčky z řad ženského týmu Vojkůvkové. Jenže zanedlouho na to zkompletoval svůj hattrick Petr a Frenštát znovu odskočil na 3 brankový rozdíl. Ve třetí třetině už skórovali pouze hráči Frenštátu a uzavřeli stav utkání na konečných 8:2.

VS. 6:2
FBC PIRATES OSTRAVA B   1. FBK Rožnov p/R D (1:0, 4:1, 4:1)

Druhý zápas měl být vyrovnanější, jelikož oba soupeři měli stejný počet bodů v tabulce. Jenže Rožnov ze začátku totálně zaspal a inkasoval už po 22 vteřinách hry zásluhou Matůše a to bylo pro první třetinu vše. Druhá část hry začala napadáním Rožnova, které ale mělo za následek přečíslení ze strany soupeře. Nejprve se prosadil hned zkraje druhé části hry opět Matůš, kontaktní gól přidal dalekonosnou střelou Pernický. Rožnov měl více ze hry a vytvářel si i tlak, jenže nedokázal překonat soupeřova gólmana a tak přišel zákonitě trest. Střelou na bližší tyč se dokázal prosadit Sedlák, zanedlouho po něm také Pastorek. Ke konci třetiny zvýšil skóre Pirátů svým třetím zásahem Matůš. Do poslední třetiny šel Rožnov ještě s odhodláním se zápasem něco udělat a opět začal napadat soupeřovu rozehrávku. Vyplatilo se to Fiuráškovi, který střelou po zemi nedal brankářovi šanci. Jenže vysoký presink sebou nese i riziko propadnutí v obraně a to se také stalo. Ve chvíli, kdy byli všichni hráči vysunutí vepředu, tak z brejků šli najednou dva hráči Pirátů úplně sami na bezmocného Camfrlu a nejlepší hráč zápasu Matůš uzavřel svůj střelecký potenciál dalším zásahem.

Komentář Jiřího Koláčka, trenéra čtvrtého týmu rožnovských mužů: „Dnešní vystoupení bylo opakem minulých zápasů v Zubří, naše hra postrádala jakoukoliv kreativitu a u většiny hráčů se tentokrát bojovnost někam vytratila. Bez těchto aspektů nemáme moc šancí v zápasech uspět. Věřím, že k příštím zápasům v Kopřivnici přistoupíme zodpovědněji a těžké soupeře pořádně potrápíme!

Další zápasy D – tým odehraje v sobotu 17.3. v Kopřivnice, kde se utkají s celky FBK RAFANI OSTRAVA a Z.F.K. Petrovice D.