11.02.2018

Náchod potvrdil svou suverenitu

Tuto neděli sehráli rožnovští florbalisté své utkání v „azylu“ v Zubří v rámci Florbalové superneděle. Sršni přivítali vedoucí Náchod a toto utkání bylo předzápasem superligového duelu o vítěze základní části mezi Vítkovicemi a Chodovem. Sršni ve svém utkání dostali velkou lekci z produktivity, když byli v utkání aktivnější, ale zároveň mnohem méně efektivnějším týmem.

Úvodní nástup i s Florianem, maskotem letošního MS mužů v Praze

11. 02. 2018, 14:45, SH Zubří

4
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Červený Petr, Viktořík Josef

9
Sestava Florbal Primátor Náchod:
Skalický Vlastimil(G), Bulis Brandon(G), Matoulek Tomáš, Hrubý Jan, Bachtík Ondřej, Mědílek Jonáš, Juhász Jiří, Vlček Jiří, Čečetka Jan, Hušek Ondřej, Bureš Vojtěch, Kopecký Tomáš, Pajkrt Filip, Grulich Václav, Kovář Marek, Donaj František, Dítě Jakub, Geisler Filip, Světlík Jan

po částech: 1:5, 1:0, 2:4

8.Kratochvíl(Krhut), 22.Krhut(Barabáš), 58.Barabáš(Žniva), 58.Novosad(Kristek)

branky (asistence) Florbal Primátor Náchod:
3.Světlík, 6.Bureš(Hušek), 10.Vlček(Bachtík), 18.Bureš(Bachtík), 20.Bachtík(Bureš), 50.Hrubý(Grulich), 50.Bachtík, 53.Světlík(Geisler), 55.Bureš

rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek
vyloučení: 3:3; využití: 2:2; diváků: 130

Rožnov začal utkání aktivněji a jako první ohrožoval branku soupeře. Bohužel v třetí minutě, když uzavřel Náchod na jeho polovině, tak obránce nezpracoval těžký míček a hostující Světlík v situaci sám na brankáře s přehledem skóroval. Další branka padla o tři minuty později, když Náchod ukázal, že má dobře nacvičené standardní situace. Valaši reagovali v přesilové hře z hole Kratochvíla. Přesilová hra byla nabídnuta i primátorům, kteří byli také úspěšní. Desátá minuta a stav 1:3. V dalších minutách se hra trochu zklidnila až do 18. minuty, hosté nepohrdli další přesilovou hrou. Sršni v posledních
minutách přitlačili Náchod, ten ale dobře bránil a 5 sekund před koncem nejproduktivnější hráč ligy Bachtík se z brejku nemýlil a navýšil stav na 1:5.

Druhá třetiny začala lépe pro domácí, v jejím úvodu se prosadil Krhut nenápadnou střelou od mantinelu. Celou tuto třetinu ovládl Rožnov, což uvádí i statistika střel 14:4, bohužel výborného Skalického v bráně primátoru překonal pouze zmiňovaný Krhut.

Třetí třetina pokračovala hrou té druhé, domácí tlačili soupeře, ale nemohli se prosadit přes dobře blokující hráče podpořené skvělým brankářem. Na branku se čekalo až do 50. minuty a byli to hosté, kteří se hned dvakrát v rozmezí 30 sekund prosadili opět z brejkových situací. Valaši ztráceli o pět branek a tak se rozhodli pro hru v šesti bez brankáře. Sehráli několik pěkných akcí, ale střelecké trápení ne a ne protrhnout. Náchod se dostal dvakrát k míčku a bez problému vstřelil dva góly do prázdné brány. Sice už bylo, jak se říká, hotovo, ale Rožnov nechtěl utkání zabalit a dvěma brankami upravil stav na konečných 4:9.

Textový online z utkání můžete nalézt zde.

Obšivač symbolicky s náchodským Burešem, autorem hattricku

Komentář Tomáše Třešňáka, trenéra Náchoda: „V první a ve třetí třetině jsme podali výkon, který si představujeme. Ovšem druhá třetina pro nás musí být velkým vykřičníkem před blížícím se play-off. V play-off, pokud chceme být úspěšní, si takové zaváhání nemůžeme dovolit. Díky soupeři za těžké a férové utkání.

Pavel Barabáš v tahu na bránu

Hrající trenér Sršňů, Pavel Barabáš, hodnotil utkání takto: „Soupeř byl výborný v brejcích a přesilovkách, což rozhodlo. Myslím si, že výsledek je pro nás krutý, naše hra nebyla tak špatná, ale pustili jsme soupeře do brejkových situací v úvodu a pak už bylo těžké proti tak kvalitnímu soupeři v utkání něco udělat. Děkuji soupeři za férovou hru a divákům za podporu.