youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
08.02.2018

Pocit Jirky Škrobáka by jistě rád zažil každý…

Rožnovští dorostenci sehráli v neděli na domácí půdě dva zápasy, díky kterým si připsali plných šest bodů do tabulky. V ranním utkání porazili Letku z Ostravy, odpoledne pak jejich kolegy z Bruntálu.

VS. 0:8
FBC Letka   1. FBK Rožnov p/R (0:3, 0:3, 0:2)

První ranní zápas byl zcela v režii rožnovského dorostu, který své soupeře téměř k ničemu nepustil. Tvořil hru a soustředil se pouze na týmový výkon. Ten byl více než výborný. V první třetině se podařilo vstřelit tři branky, ve druhé části byl průběh podobný, mladí Sršni přidali ve vlastním oslabení další tři branky a v poslední části zbylé dvě.

rožnovská příprava…08

VS. 5:4
1. FBK Rožnov p/R   TJ Olympia Bruntál (2:1, 1:1, 2:2)

Druhý zápas byl poněkud komplikovanější a o něco více vyrovnanější než ten předchozí, nejen podle výsledku, ale také herně na hřišti. Skóre sice otevřel Rožnov a vše nasvědčovalo podobnému průběhu jako v zápase proti Letce, zejména když pak Ševeček zvýšil již na dvoubrankový rozdíl. Po vyloučení Škrobáka ale soupeři snížili stav na rozdíl jedné branky a bylo načase se plně soustředit na hru. V druhé části přidaly góly oba týmy, každý po jednom, Rožnov využil nabídnutou přesilovku, stejně využil přesilovku také Bruntál. Poslední část byla doslova nervy drásající, zejména, když Bruntál srovnal stav na 4:4. Tenhle příběh měl ale pro Rožnov šťastný konec, který zařídil sedm vteřin před koncem Škrobák střelou do prázdné brány po výborné asistenci navrátilce Ivánka.

Týmovostí k výhře

 

Komentář k zápasům poskytl Jiří Škrobák, střelec rozhodující branky druhého utkání: „První zápas dopadl podle očekávání. Radek nás v nebezpečných situacích podržel a odnesl si čisté konto. Druhý zápas byl vyrovnaný, oba celky hrály dobře. Ale my jsme si šli pro výhru. Kdyby jsme proměňovali šance do prázdné branky, tak vyhrajeme o pět. Dvacet sekund před koncem zápasu to bylo pořád vyrovnané. Přihrál jsem to Danovi Ivánkovi, ten to vytáhl na mantinel a stáhl si dva hráče. Mně udělal před bránou prostor a hezky kluky prohodil. Dával jsem do prázdné. Kdybych to nedal, tak bych se asi zabil 🙂. Máme důležité body, které se budou hodit. Díky klukům za zápasy a snad i příště za šest bodů.

Další zápasy odehrají mladí Sršni až za měsíc, kdy se v Bohumíně střetnou s Opavou a budou se snažit zabojovat o první místo v tabulce.

 

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista