youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
07.02.2018

Domácí prostředí elévkům na turnaji nepomohlo

Další turnaj elévků se konal v sobotu 3. února 2018 na domácí palubovce Hornets arény. Bohužel před tímto turnajem se dostavilo trenérovi hned šest omluvenek, částečně to bylo způsobeno zraněními, nemocmi, ale také prodlouženým víkendem… Domácí malí Sršni přivítali silné ostravské týmy Vítkovic a Poruby, dále také borce z Karviné a Havířova.

Trojice Procinger, Křenek, Tioka malinko rezignovala na výsledek s Vítkovicemi

VS. 27:3
1. SC TEMPISH Vítkovice Aligátor   1. FBK Rožnov p/R

Hned úvodní utkání proti Vítkovicím bylo pro elévky křestem ohněm . Sice ještě nevěděli, že se utkali s pozdějšími vítězi, nicméně bylo vidět, že mladí hráči Vítkovic jsou individuálně i kombinačně na jiné úrovni, a tak branky padaly hlavně do sršní klece. Výsledkem byl těžký direkt v podobě dvouciferného rozdílu ve skóre.

VS. 9:15
1. FBK Rožnov p/R   1. FBC Karviná

Do druhého utkání nastoupili malí Sršni odhodlaněji, ale v úvodu neproměnili několik příležitostí a Karviná je za to potrestala. Přestože pak druhé půle už byla vyrovnanou partií, v celém utkání elévci nakonec tahali za kratší konec. Výkon z druhé půle bylo ovšem nadějí do následujícího utkání.

Malý rožnovský Jágr přemýšlí, jak otočit utkání ve prospěch Sršňů

VS. 2:21
1. FBK Rožnov p/R   1. SFK Havířov modří

Ve třetím utkání proti Havířovu elévci vsadili na útočnou kartu, ale malá produktivita je srážela na kolena. Možná bylo vše způsobeno tím, že hráli před domácím publikum, což jim svazovalo ruce, ale jednoduché pravidlo zní… šance jsou, ale musí se dávat. To elévci neplnili a nakonec byla výsledkem další nepříjemná porážka.

VS. 18:5
FBC TIGERS PORUBA   1. FBK Rožnov p/R

V posledním utkání na turnaji měli elévci pořád o co hrát. Potkali se s Porubou, která také do toho zápasu na turnaji prozatím nebodovala, a tak se jednalo o přímý souboj o čtvrté místo na turnaji. Především psychicky unavení elévci v celé utkání působili mátožněji, oproti těm předchozím polevili v nasazení a bojovnosti a výsledkem byla docela jednoznačná prohra.

SESTAVA: Polášek Kryštof, Machýček Matěj, Poruba Kryštof, Thurnheer Fabio, Blinka Tomáš, Procinger David, Vašek Dominik, Křenek Martin, Kozel Matouš, Semela Jakub, Tioka Štěpán, Bačík Ondřej, Bernátek Alex

Podporou na střídačce elévků byla i Natálie Elichová, hráčka rožnovských juniorek

Komentář Zbyňka Macury, zastupujícího trenéra elévků: „Výsledky elévků na turnaji vypadají jednoznačně, ale průběhy utkání tomu úplně neodpovídají. Nicméně celkově předvedené výkony soupeřů byly lepší. Je škoda, že kluci prozatím v sezóně nedokázali přenést získané zkušenosti z tréninků do zápasů. Přijde mi, že jsou do zápasů „hrrrrr“, zapomínají bránit a přemýšlí jen dopředu. Když pak dostanou pár branek, starají se o rozhodčí, protihráče či spoluhráče, ale spíše by se měli ještě více zakousnout do hry, více na hřišti běhat a bojovat. Pevně věřím, že do konce sezóně ještě přijdou turnaje, kdy zaútočí na medailové pozice. Pavlovi Porubovi přeji do trénování další nasazení, svou práci odvádí dobře, stejně jako jeho asistent Richard Plandor. Obecně v této kategorii výsledky ještě nejsou tak důležité, spíše zvyšují motivaci, naopak důležité je, aby to kluky bavilo, a to bylo vidět, že jsou parta, která i s nepříznivými výsledky táhne za jeden provaz.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista