youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
06.02.2018

Juniorské torzo v Petrovicích pouze poloviční

Tuto sobotu si mladí rožnovští junioři, spíše dorostenci posíleni o čtyři juniory, zajeli změřit své síly nejprve s aktuálně druhým celkem soutěže, a poté s celkem z opačné strany, tedy s posledním celkem. Hned tři nováčci v řadách Rožnova si tak odbyli svůj křest ohněm (a to je slabé slovo), a jejich nervozita byla patrná. V prvním zápase Slovan Havířov prokázal své kvality a jednoznačně zápas ovládl, ve druhém zápase zase Rožnov nedal moc šancí týmu z Poruby.

Nováček Hradil po nepovedeném střídání

VS. 5:1
TJ Slovan Havířov   1. FBK Rožnov p/R (2:1, 2:0, 1:0)

Zápas se Slovanem začal pro Rožnov dobře. Sice první inkasoval, ale hned v zápětí dokázal srovnat nenápadnou střelou mazáka Chmelaře. Poté se však začala projevovat nezkušenost našich mladých křídel, kde hned 3 ze 4 si odbývali svůj premiérový start za juniory. Co se týče hry dopředu, tam byl problém přejít půlku hřiště, rožnovští sršni sice dokázali přehrát obrané postavení soupeře, ale vepředu však téměř pokaždé došlo ke ztrátě vinou špatného zpracování, nekvalitní přihrávky, či podcenění situace. Většinu času se Rožnov musel bránit a to se mu moc nelíbilo. Za stavu 4:1 museli sršni změnit svůj přístup k zápasu. Z křečovité snahy o zkorigování stavu se přešlo na co nejvíc kombinace. Když k tomu soupeř evidentně ubral plyn, zápas se dohrál za koneckonců přijatelného stavu 5:1 pro Slovan.

Obranné postavení

VS. 1:5
FBC TIGERS PORUBA   1. FBK Rožnov p/R (1:2, 0:2, 0:1)

Druhý zápas začal vyrovnaně, náznaky šancí se objevovaly na obou stranách. Směr zápasu však rozhodl v rozmezí pár minut junior Žniva, který vstřelil dvě branky a své spoluhráče tím uklidnil. Nováčci už byli také „rozkoukaní“ a i jejich hra se zlepšila. Například mladík Drápala si v tomto zápase připsal 2 branky kdy především ta druhá byla nekompromisní "bomba k tyči". Zápas, který se hrál prakticky bez negativních emocí na obou stranách, skončil vítězstvím mladíků z valašské metropole 5:1. Hráči byli i ochotní za hry pózovat rožnovskému paparazzi, a tak máme i o několik fotografií více než z posledního tažení.
 

Radost Ševečka se Žnivou

Komentář Stanislava Barabáše, trenéra Rožnova: „Výrazně jsme promluvili k fair-play hodnocení, kdy jsme si dnes přičetli více trestných minut než za zbytek všech zápasů a z průběžného prvního místa jsme zřejmě klesli na průběžné místo poslední. Dvě vyloučení byla vymyšlená, jedno špatné střídání, zbytek odpovídal chybějící kvalitě týmu jako celku. Hold se více bránilo a méně se kontroloval míček. Na kluky mám i přes nepříznivý první zápas jen kladné hodnocení. Ti mladí dřeli až do konce, ti staří zase akceptovali chyby nezkušených a nenadávali jim. Ve druhém zápase kmenoví hráči juniorů zahráli svůj vysoký standard podpořený zlepšenou hrou debutantů a zbylých dorostenců.

Drápalič…

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista