youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
04.02.2018

Bronzový návrat mladších žáků do Oder

Už před dvěma týdny Rožnov v na turnaji v Odrách vykazoval herní zlepšení, ale na medailové umístění to nestačilo. V tomto duchu pokračovat i poslední lednový víkend a ukázal, co v klucích v týmu skutečně je. Žihadla v úvodních dvou zápasech předvedla ospalou hru a velkou absenci střel, ale naštěstí v dalších zápasech už byla znát chuť po vítězství a konečný výsledek zápasů Rožnova stačil na bronzovou příčku.

Úspěšně reprezentující tým

VS. 2:4
1. FBK Rožnov p/R   FBC Spartak Bílovec

První zápas se nesl v ospalém tempu. Bylo to velmi vyrovnané utkání, které Rožnov mohl vyhrát nebýt pár chybiček. Bohužel zápas rozhodlo nasazení, které mladý nadějim chybělo a především střely na bránu. Pokud za celý zápas vystřelíte na soupeřovu svatyni pouze přibližně 10 střel, nemůžete vyhrát.

VS. 4:0
FBC TIGERS PORUBA   1. FBK Rožnov p/R

Druhý zápas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Zápas, z pozdějším vítězem turnaje, byl na chlup stejný s nedostatkem střel na bránu. Ostrava hrála jednoduchou hru ,,každá střela je dobrá,, a jednoduše střílela z každé pozice. Na rozdíl od Rožnova, kterému trvalo si připravit nějakou tu střelu a prověřit soupeřova gólmana. Hráči můžou jen poděkovat parádnímu výkonu Beaty v bráně, že nedostali více branek. Výhra Ostravy je zasloužená a pro Rožnov? Bohužel bez střel, nejsou góly a bez gólů není výhra.

Čekání na vyhlašovací ceremoniál

VS. 7:2
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov

Po více jak hodinové odmlce, jsme se dokázali při ,,válečné poradě,, shodnout, že to chce více střel a proto cíl byl jasný –  zasypat soupeře střelami. To se rožnovským náramně povedlo, když po první půli vedli rozdílem 6:0. Ve druhém poločase polevili, jelikož každý viděl příležitost dát si gól, ale hra byla v podání Rožnova, jak by jsi ji trenér představoval jak po střelecké stránce tak i poziční.

VS. 3:5
FBC SVČ Odry   1. FBK Rožnov p/R

Poslední zápas měl rozhodnout o konečném umístění Rožnova. Rožnov potřeboval vyhrát na třetí místo a nasázet co nejvíce gólu na místo druhé. Rožnov pokračoval v parádním nasazení z předešlého zápasu. Neustále ,,zasypával,, branku Oder střelami a odměnou jim byla zasloužená výhra a celkové třetí místo na turnaji

Bez rodičů by to nešlo … otec Vojty Závorky

Komentář k zápasům poskytl Zdeněk Závorka, jeden z řad rodičů: ,,Naposledy jsem viděl  tým mladších žáků  hrát na turnaji v Ostravě, což už je delší doba. Dnes mě v prvních dvou zápasech nenadchli, i když Beáta v bráně byla vynikající a i defenzíva byla dobrá. Chyběly ale střely na bránu a bez toho se vyhrát nedá. To se ale otočilo jak mávnutím kouzelného proutku po hodinové přestávce, kterou měl rožnovský tým před dalšími dvěma zápasy. V nich Rožnov předvedl opravdu nádherný výkon a zaslouženě oba zápasy vyhrál.“

Další výjezd mladé naděje čeká 17.2.2018 do Ostravy, kde změří své síly opět s kvalitními soupeři a doufáme, že minimálně zopakují zlepšující se výkony.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista