15.01.2018

Remíza v Odrách nebyla podpořena žádnou výhrou

První výjezd mladých nadějí se uskutečnil v nedalekých Odrách. Hráči vyjeli po Vánočních svátcích natěšeni vyběhat cukroví na svých zápasech. Bohužel však ne vždy se daří.

VS. 8:1
1. SC TEMPISH Vítkovice Hurikán   1. FBK Rožnov p/R

První zápas se nesl v ospalém tempu, které se do konce zápasu nezměnilo respektive nezlepšilo. Rožnov dal Vítkovicím jednoduchou výhru ,,prakticky zadarmo“, když na hřišti chyběla jak chuť po míčku, tak po gólech.

VS. 6:6
FBC SVČ Odry   1. FBK Rožnov p/R

Do tohoto utkání šel Rožnov s vědomím špatného nasazení a přístupu z prvního zápasu, ale bohužel tomu po první půli odpovídal i tempo. Po půli Rožnov prohrával 3:6 a cíl během přestávky byl jasný. Mladé naděje se dokázaly „nahecovat“, najít v sobě síly a odhodlaně nastoupili do druhé části s jasnou vidinou otočit zápas. To se mladíkům téměř podařilo, kdy dokázali srovnat skóre, na vítěznou branku už nezbyl čas…

V zápasu boje

VS. 1:10
1. FBK Rožnov p/R   Z.F.K. AQM Petrovice

V předposledním zápase turnaje se mladí Sršni utkali s pozdějším vítězem turnaje. Petrovice ukazovaly svoje kvality. Rožnované v první půli ještě dokázali odolávat tlaku, ale druhá polovina zápasu vypadala velmi tragicky. Po pár rychle inkasovaných brankách Rožnov psychicky odpadl a nedokázal se pohybově vyrovnat soupeři, přestože nastupoval na tři lajny.

VS. 2:6
1. FBK Rožnov p/R   FBC "BARBARIENS" H. Životice

Po zápase s Petrovicemi odjel z turnaje z rodinných důvodů trenér Mikuda a týmu se ujali trenéři elévů a starších žáků, Pavel Poruba s Danem Slovákem. Poslední zápas neměl být ničím lehkým. Životice odehrály skvělý turnaj, když dokázali trápit i silné Vítkovice. Před zápasem proběhl delší proslov, nikdo nechtěl, aby se výkon z minulého zápasu opakoval. Úvod zápasu poskytoval vyrovnanou partii, ale ke konci půle dokázaly Životice odskočit a díky tomu hrály jistěji s míčkem na svých holích. V závěru zápasu přišlo pár chyb ve snaze zvrátit zápas a bylo rozhodnuto. Skóre 6:2 odpovídalo hernímu projevu obou týmů. Hráčům patří díky za to, že nezabalili poslední zápas a odehráli ho v dobrém tempu.

Standardní situace je třeba proměňovat…

Další výjezd mladé žihadla čeká za dva týdny opět do Oder. Snad přivezou medailové umístění.