05.02.2018

V derby brala body Kopřivnice

První měření sil v Rožnově vyšlo lépe pro Kopřivnici, která brala 2 body za výhru v prodloužení. V tomto utkání byli znovu úspěšnější Vikingové, kterým vyšel vstup do závěrečné části a i přes velký nápor Sršňů v závěru toto vedení ubránili.

Úvodní buly zápasu.

03. 02. 2018, 19:00, SH VOŠ SOŠ SOU Kopřivnice

6
Sestava FBC Vikings Kopřivnice:
Klinka Jan(G), Janečka Martin(G), Zátopek Vojtěch, Kubátko Ondřej, Sladkovský Tomáš, Jahoda Mojmír, Štefek Adam, Kresta Jakub, Monsport Jakub, Vývoda Petr, Vávra Lukáš, Opatřil Daniel, Soukal Lukáš, Podlezl Petr, Fojtů Jan, Šimíček Daniel

4
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Prašivka Daniel, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Viktořík Josef

po částech: 2:1, 1:1, 3:2

branky (asistence) FBC Vikings Kopřivnice:
4.Opatřil(Vávra), 16.Vávra, 33.Kubátko(Opatřil), 42.Podlezl(Šimíček), 45.Šimíček(Vývoda), 46.Podlezl

15.Novosad(Krhut), 32.Krhut(Viktořík), 54.Zimmer(Kostelecký), 55.Zimmer(Barabáš)

rozhodčí: Both Martin, Černín Vladimír
vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 83

Zápas začal pro Rožnov špatně, hned v úvodu dostal branku ve vlastní přesilové hře. Valaši se nemohli prosadit přes nepříjemnou osobní obranu soupeře a Obšivač musel vytáhnout několik skvělých zákroků, když soupeř hrozil hlavně z brejků. V 15. minutě srovnal Novosad, ale o minutu později z brejku vstřelili branku hráči Kopřivnice.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve stejném duchu jako v té první, sršni hráli více na míčku a snažili se něco vymyslet do urputné obrany vikingů, ti se snažili vyrážet do nebezpečných brejků. Branka padla ve 12. minutě, Viktořík na sebe natáhl dva soupeřovy hráče, přihrál volnému Krhutovi, který přesnou střelou srovnal na 2:2. Bohužel pro Rožnov vyrovnaný stav opět nevydržel dlouho, Kopřivnice se štěstím vstřelila branku z dorážky.

Začátek třetí části valachům vůbec nevyšel, nejdříve mohli srovnat, ale Viktořík tentokrát nepřihrál přesně. Naopak vikingové vytěžili z minima maximum, Rožnov se hnal za vyrovnáním, domácí dostali prostor pro dva úniky a oba potrestali. Do 6. minuty přidali ještě další branku po chybě hostujícího hráče v rozehrávce. Stav 6:2 a vypadlo to, že je rozhodnuto. Sršni se nevzdávali, snažili se o vstřelení kontaktní branky, ale domácí skvěle blokovali střely. Tak se hosté už v 13. minutě odvážili k hře bez brankáře a bylo to dobré rozhodnutí, během dvou minut vstřelili dvě branky. Obě střelil Zimmer, nejdříve dorazil Kosteleckého střelu a druhou vstřelil střelou z první do odkryté branky. Domácí reagovali timeoutem a také jim tento tah vyšel, zmobilizovali síly, opět skvěle blokovali další pokusy valachů o srovnání a dokonce utkání již nepadla žádná branka.

Sršni se radují po vstřelené brance.

Komentář Marka Jehlára, trenéra domácí Kopřivnice: „Vyrovnaný a takticky svázaný zápas, který jsme zvítězili brankovou smrští na začátku třetí třetiny. Soupeř ukázal svou kvalitu zejména v závěru v power play, kdy jsme dvakrát inkasovali a málem se strachovali o zápas. Pro nás jsou to důležité body, které nás zase posouvají blíže play off. Díky soupeři i fantastickým divákům.

Hrající trenér Sršňů, Pavel Barabáš, hodnotil utkání takto: Soupeř měl dobře zvolenou taktiku, nepříjemná osobka s nebezpečnými brejky. Bohužel jsme se střelecky do postavené obrany nedokázali prosadit, a když už se nám taky podařilo mít brejk, tak ho soupeř malým faulem dobře takticky zastavil. Děkuji soupeři za férovou hru a našim fanouškům za podporu na venkovním utkání.