28.01.2018

Telnice zlomila vyrovnané utkání ve třetí třetině

Do Rožnova přijel druhý tým tabulky Telnice, pod tímto názvem se skrývá tým Brna za nějž hrají i bývalí extraligoví hráči Bulldogs Brno a kteří navíc přes vánoční pauzu posílili o hráče prvoligového Hattricku Brno. Velmi kvalitní utkání zlomila první branka, která padla až začátkem třetí třetiny do domácí sítě, následně si zkušení hostující hráči utkání pohlídali a postupně přidali další branky.

Rožnov akci. Barabáš trefuje tyč. Hostující hráči při absenci dresů pouze v rozlišovacích.

27. 01. 2018, 18:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

1
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Prašivka Daniel, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Viktořík Josef

6
Sestava FK Orel Telnice:
Turiak Rudolf(G), Houbal Roman, Kubala Petr, Jeski Petr, Habr Zdeněk, Budík Daniel, Ondráček Petr, Knotek Jiří, Voltner Petr, Suchomel Tomáš, Krejčí Ondřej, Kubala Radek, Michálek Lukáš, Daler Jan, Charvát Jan, Mlejnek Vít

po částech: 0:0, 0:0, 1:6

60.Krhut(Kratochvíl)

branky (asistence) FK Orel Telnice:
44.Knotek(Budík), 47.Habr(Knotek), 50.Voltner, 51.Knotek(Daler), 53.Knotek(Voltner), 54.Kubala(Ondráček)

rozhodčí: Svrček Lukáš, Waliczko Radim
vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 75

Zápas začal ve vysokém tempu s aktivní vytaženou obranou obou celků. Na hřišti bylo znát, že se již blíží vyřazovací část a oba týmy hrály zodpovědně do obrany. První šance měli hosté, nejdříve musel zasahovat výborně chytající Obšivač v domácí svatyni, druhou šanci zmařil výborným návratem do obrany Kostelecký. Domácí ohrožovali soupeřovu branku pouze střelami ze střední vzdálenosti, kterou hráči Telnice dobře blokovali nebo zasáhl také ve výborně formě chytající brankář.

Druhá třetina pokračovala v tempu té první. Brankář sršňů stále držel svými skvělými zákroky svůj celek ve hře a Rožnov mohl jít do vedení, ale Barabášovu střelu zastavila tyč. V závěru této části dostali hosté možnost přesilové hry, ale byli to paradoxně vyloučení domácí, kteří měli velkou šanci v přečíslení 2 na 1, bohužel Novosadovu střelu brankář se štěstím vyrazil. Telnice pak zavřela domácí v obraném pásmu, ale všechny střely skončily na výborně blokujících hráčích nebo připraveném Obšivačovi. Po 40 minutách hry byl stav 0:0.

V úvodu závěrečné části hosté prolomili čekání na první branku utkání, nadvakrát překonali brankáře. Tato branka jim zjevně dala klid do hry a brzo vedli 2:0. Rožnov reagoval timeoutem, snažil se snížit, ale jeho šance končili na dobře bránících hráčích Telnice, kteří vyráželi do přečíslení. Během 50. až 53. minuty dokázali z těchto akcí vstřelit další 4 branky. Valaši se snažili o zázrak a až do samého závěru hráli bez brankáře v šesti hráčích v poli. Dlouho okupovali branku Telnice a vyslali několik střel, které jak po celý zápas tak i nadále končily na dobře postavených bránicích hráčích nebo se blýskl pohotovým zákrokem brankář. Přeci se podařilo vsítit branku, ale až v poslední minutě a tak si hráči z Brna odváži z Rožnova výhru 1:6.

Smutný hrdina, domácí brankář Obšivač. Dlouho držel tým skvělými zákroky.

Komentář Iva Bártka, trenéra hostující Telnice: „Kvalitně zvládnutý výkon na hřiště soupeře, který jsme zlomili ve třetí třetině. Důležité body do tabulky. Děkuji.

Hrající trenér Sršňů, Pavel Barabáš, hodnotil utkání takto: Jestli jsem o minulém utkání říkal, že mělo kvalitu play oof, tak toto ho ještě předčilo. Po čtyřicet minut bylo vidět vyrovnané utkání, kdy mohly oba týmy vstřelit branku. Zápas rozhodlo, že soupeř vsítil branku jako první, pak se prokázalo, že nemáme tolik zkušeností jako soupeř, který náš spěch po vyrovnání trestal jednoduchými góly. Děkuji soupeři za férovou hru.

Velmi slušně zaplněné hlediště dlouho čekalo na branku, pak to padalo zejména do Sršní