29.01.2018

Várka nových dresů D–týmu body nepřinesla…

První výjezd „déčka“ v novém roce nedopadl dobře, když se Rožnov utkal nejprve s domácím týmem Bílovce a poté s druhou zálohou Kopřivnice. Po nepřesvědčivých výkonech si však Rožnov neodvezl zpátky ani bod a opět si bude muset napravit reputaci v následujících  zápasech, kdy se představí doma.

VS. 5:4
FBC PRIMAškola Spartak Bílovec B   1. FBK Rožnov p/R D (1:1, 3:2, 1:1)

Začátek zápasu přinesl opatrný a vyrovnaný florbal. A to až do osmé minuty, kdy nejprve parádním zákrokem zlikvidoval šanci soupeře při svém debutu za „déčko“ Camfrla, hned poté však bílovečtí zachytili rožnovskou rozehrávku a Mückovi už se skórovat podařilo. Tempo hry se začalo zvyšovat a začalo přibývat šancí na obou stranách. Necelé dvě minuty po první brance vybídl Rumplík ze svého výletu z obrany až k soupeřově brance ke skórování Fiuráška, který neváhal a střelou po zemi nedal bíloveckému gólmanovi šanci. Ve druhé třetině nerozhodný stav dlouho nevydržel, když po další nešťastné rozehrávce rožnovského hráče a zmatku před brankou míček přešel brankovou čáru za Camfrlou. Ani tato branka však Rožnov nesrazila a už v páté minutě opět srovnal, když po Rumplíkově příhrávce Štamposký vymetl pavučinu bílovecké branky. Rožnov mohl dokonce jít do vedení hned následující střídání, Štorkovi se však nepodařilo usměrnit míček do odkryté bílovecké klece. To se povedlo až v osmé minutě, kdy Kocián vybojoval u mantinelu míček, který posunul na Štekla a ten dal střelou ke vzdálenější tyči Rožnovu vedení 3:2. To však trvalo pouze dvě a půl minuty, když se bílovečtí prosadili po již třetí fatální chybě v obraně Rožnova. V půlce zápasu se tedy Rožnov podílel na všech šesti brankách co v zápase padly, na tabuli však svítil stav 3:3 i když soupeře přehrával. Tohle už bylo na sršně moc, nedokázali se z toho tak rychle oklepat, jako při předchozích dvou brankách soupeře a místo toho inkasovali další branku opět z hole Mücka. Bílovečtí po vstřelené brance začali hrát sebevědoměji, aktivněji a v šesté minutě třetí třetiny dokonce zvýšili na 5:3. Nebýt Camfrly a jeho spektakulárních zákroků mohl být rozdíl ještě větší. Rožnov už se k žádné větší šanci nedostal, až do nabídnuté přesilovky v desáté minutě, kterou využil Rumplík po přihrávce od Žitníka. Závěrečný nápor včetně hry bez brankáře však už žádnou branku nepřinesl a domácí Bílovec ubránil těsnou výhru 5:4.
VS. 2:6
1. FBK Rožnov p/R D   FBC Vikings Kopřivnice C (1:0, 0:3, 1:3)

Do druhého zápasu vstoupil Rožnov velmi dobře. Tým hrál zodpovědně v obraně, byl silnější na míčku a forčekující útočníci dělali kopřivničanům značné problémy při rozehrávce. Přesto téměř celou třetinu svítil na tabuli stále nerozhodný stav. To se změnilo až z kraje jedenácté minuty, kdy Buchal dlouhou přihrávku o mantinel našel Koláčka, který poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Bylo to teprve podruhé v sezóně, kdy dalo „déčko“ první gól v zápase. Při následné výměně stran, jako by však Rožnov nechal svou pohodu a herní projev na střídačce, kterou opustil. Ve druhé třetině se totiž role obrátily s tím rozdílem, že kopřivničtí dokázali lépe trestat nepřesné rozehrávky a ztráty míčků hráčů Rožnova a otočili skóre zápasu třemi góly během šesti minut ve svůj prospěch. Do třetí části trenér Rožnova vybídl hráče k aktivnější a otevřenější hře i za cenu inkasované branky. To bohužel nastalo a svým druhým gólem v zápase zvyšoval hned v první minutě na rozdíl tří branek Kaluža. I přes aktivnější hru si hráči Rožnova žádnou větší šanci nevypracovali, naopak kopřivnický Baďura přidal další dvě branky a zkompletoval tak hattrick. Rožnov se marně pokoušel prosadit a odpovědět na góly soupeře. To se mu povedlo až minutu a půl před koncem zápasu, kdy Fiurášek po přihrávce od Štampoského už však jen korigoval výsledné skóre 2:6 z pohledu Rožnova.

Poprvé v životě si zahrál v mužské kategorii junior Štěpán Štorek, své premiérové zápasy hodnotil takto: „První zápas jsme odehráli vyrovnaně. Bohužel, i když závěrečné skóre ukazovalo 5:4 pro soupeře, my jsme dali 7 gólů. Nebýt zbytečných chyb, mohli jsme Bílovec lehce porazit. Druhý zápas začal naším velmi dobrým výkonem, a i když první třetina skončila 1:1, nebylo na co si stěžovat. Ovšem zbytek zápasu už tak podařený nebyl, možná i z toho důvodu, že soupeř měl mnoho mladých hráčů, na které jsme fyzicky nestačili. I díky mnoha individuálním ztrátám míčku jsme tak bohužel výrazně prohráli.

Další zápasy mají muži „D“ na programu 11. února 2018, a to v domácím prostředí v nedalekém Zubří, kde svým soupeřům zcela jistě nic nedarují!!