27.01.2018

Tatrovka přivezla elévům čtvrté místo

Na druhý turnaj v letošním roce zajeli mladí elévové poprvé do Kopřivnice. S domácím týmem Vikingů naši mladí Sršni ještě v této sezoně nehráli, a tak tento tým byla velká neznámá. Další účastníci turnaje tzn. Havířov, Paskov a Ostrava Poruba již byli našim klukům známi.

Zprava: Martin Křenek,Kryštof Polášek,Dominik Baránek,Tomáš Blinka,Matouš Kozel,Dominik Vašek,David Procinger,Matěj Rozkošný,Kryštof Poruba a Pavel Vaněk. Brankáři: Jakub Semela a Fabio Thurnheer

VS. 5:19
1. FBK Rožnov p/R   Florbal Torpedo Havířov

Na úvod turnaje vyběhli malí Sršni na hřiště proti nejsilnějšímu týmu turnaje Torpedu Havířov. Od první minuty se do nás soupeř zakousl a začal kolotoč střel. Kluci nezachytili úvodní nápor a Torpedo šlo rychle do vedení. Zkušení borci z řad Sršnů sice pár branek vstřelili a hra se trochu srovnala, bohužel nikdo další se nepřidal s brankovou nadílkou a tak výsledek skončil jasnou záležitostí pro Havířov. Škoda, že kluci neplnili to, co jsme si řekli v kabině před zápasem, výsledek by nemusel být tak jednoznačný.

VS. 8:18
1. FBK Rožnov p/R   FBC Vikings Kopřivnice

Do druhého utkání turnaje nastoupili malí Sršni proti domácímu týmu Kopřivnice. Kluci nezačali špatně a hra byla vyrovnaná. Vždyť za první půli dali stejně branek, jak za celý předchozí zápas a stačili s domácím týmem držet krok. Zápas byl rozehraný dobře, o vítězi nebylo zdaleka rozhodnuto. Bohužel v druhé půli se klukům přestalo dařit. S přibývajícími minutami byla znát ztráta koncentrace a nervozita na hokejkách malých Sršnů. Dělali zbytečné chyby, které soupeř trestal.

Soustředění na lavičce pod dohledem zkušeného trenéra

VS. 17:11
PASKOV SAURIANS   1. FBK Rožnov p/R

V třetím zápase turnaje nás čekal Paskov. Po dvou porážkách byl tým trochu skleslý, ale neházel „flintu do žita“. S Paskovem jsme se potkali na předešlém turnaji a i když jsme prohráli, výkon naznačoval, že by mohl být hratelným soupeřem. Bohužel v první půli jsme hráli moc pasivně, kluci navázali na špatnou druhou půli předešlého zápasu, kde nechávali soupeře hrát. Neobsazovali si hráče, nechávali soupeři spoustu prostoru a času k zakončení. V druhé půli zápasu se situace zlepšila. Kluci se probudili, zlepšili nasazení v osobních soubojích a hry v prostoru před brankami. Opravdu škoda první půle, protože druhá skončila remízou 6:6. Kdyby nezaspali v první půli, zrodil by se jistě dobrý výsledek.

VS. 14:16
FBC TIGERS PORUBA   1. FBK Rožnov p/R

Do posledního utkání turnaje šli kluci s nadsázkou řečeno “ s nožem na krku“. Před turnajem jsem si dal závazek minimálně jedna výhra z turnaje, ale chtěli jsme samozřejmě více. Věděli jsme, že se nám to před posledním zápasem už nepodaří, a tak se důrazně klukům tento závazek připomněl. Na minulém turnaji jsme s tímto soupeřem svedli vyrovnanou první půli, avšak do druhé jsme šli už bez zraněného Kryštofa Poruby. Po zlepšeném výkonu proti Paskovu si kluci začali věřit a  rozjeli poslední utkání v dobrém tempu. Zkrátili jsme střídání a nebezpečných situací před soupeřovou brankou přibývalo. Konečně bylo na klucích vidět odhodlání zápas nepustit. Napadali soupeře na jeho území, blokovali střely a jejich úsilí bylo korunováno zaslouženou výhrou.

Matěj Rozkošný 69  – jeden z mnoha soubojů na turnaji

Komentář Pavla Poruby, hlavního trenéra elévů: „Na dnešní turnaj jsme odjížděli skoro v plné sestavě do města, ve kterém jsme ještě nehráli. Domácí mužstvo bylo pro mne velkou neznámou a tak jsem si nemohl udělat obrázek o jejich hře. Bohužel se ukázal domácí tým jako silný soupeř, který byl hnán vpřed svým hlučným publikem. Jsem rád, že kluci zabojovali v posledním zápase a oplatili porážku Tigers z minulého turnaje. Škoda jen, že kluci nebojovali takhle od začátku turnaje. Přílišný respekt k silným týmům jakoby svazoval klukům ruce a nohy.

Komentář Zbyňka Macury, sekretáře a šéftrenéra klubu, který zaskočil na turnaji jako asistující trenér: „Já si to pokaždé užívám. Vážně, hra dětí je oproti dospělým tak upřímná, že v jejich věku je naprosto jedno, jestli prohrávají nebo vyhrávají, důležité je, aby hlavně je to bavilo. Nechci, aby to vyznělo, že se kluci vyhrát nesnaží, to naopak, všichni děláme věci vedoucí k výhře, ale pointou je fakt, že to není to nejdůležitější. Ono totiž počitatelné výsledky jsou pro mě důležité někde od dorostenců či juniorů, do té doby je všechno jen rozvoj, vytváření podmínek pro sportování apod. Celkově jsem na kluky pyšný, myslím, že v Rožnově bude v budoucnu na čem stavět, a to je vlastně pro mě to nejpodstatnější, proč tomuto sportu a našemu oddílu věnuji svůj čas, energii, nadšení… jednoduše vše je s tím spojené.