youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
24.01.2018

Povedený vstup starších žáků v novém roce

Již potřetí v sezóně zajížděli starší žáci do Městské sportovní haly v Havířově. Nejprve se utkali s Jablunkovem, který ukazuje v posledních zápasech svou zlepšenou formu, a poté s domácím Slovanem Havířov. Oba zápasy ukázaly podobný průběh, kdy mladí Sršni rozhodovali zápas v posledních třetinách.

… týmová

VS. 4:7
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Rožnov p/R (2:2, 1:2, 1:3)

Přesto, že se Jablunkov nachází na chvostu tabulky, tak v posledních utkáních ukazuje, že zde rozhodně nepatří. S tímto faktem vstoupili Rožnované do zápasu. Úvod zápasu ovlivnila kuriózní branka, kterou si prakticky vstřelili Kojoti z Jablunkova sami. Tuhle chybu ale dokázali napravit za tři minuty a bylo srovnáno. Vedení hostům navrátil dalekonosnou přízemní střelou Vodička, ale ke konci úvodní části soupeř opět vyrovnal ukázkovým protiútokem zakončeným střelou bekhendem. Druhá část se nesla v duchu té první. Rožnov se opět dostal do vedení. Chybné postavení brankáře využil v samostatném úniku Kloss. O pár minut později dostali domácí více prostoru na středu hřiště a mladík Sikora podruhé v zápase prostřelil Skláře. Jablunkov hrál aktivně a snažil se držet míček na svých holích, ale občas chyboval při rozehrávkách... jednu takovou chybu využil ke konci druhé třetiny Plandor. Domácí se nenechali tímto gólem ovlivnit a nezměnili svou hru. Zápas byl velmi otevřený, stát se mohlo cokoliv, proto se hra omezila ze strany Rožnova na dvě pětice. Tohle rozhodnutí mělo rychlý účinek, Sršni vstřelili dvě branky a do hry se mohli zapojit další hráči. Sikora dokázal dát Jablunkovu naději, když po chybě v rozestavení uzavřel hattrick. Soupeři docházel čas, a tak otevřel dvířka v obraně. Tečku v zápase udělal opět Plandor, když dovezl míček do prázdné brány a Rožnov si mohl připsat další tři body do tabulky.

Richard Vodička s poctivě pokrytým míčkem.

VS. 5:2
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (2:2, 1:0, 2:0)

Po úvodním zápase si hráči vyslechli spíše kritiku. Kritika se netýkala výkonu, spíše týmového pojetí hry. Zápas s Havířovem díky tomu vypadal na střídačce jinak. Hráči se podporovali a zápas proběhl v uvolněné atmosféře. Úvod zápasu patřil Havířovu. Po šestnácti vteřinách se šťastně trefil Fusek. Po minutě hry ale srovnal po samostatném úniku Plandor. Do konce třetiny ještě oba celky inkasovaly, a tak se odcházelo na přestávku za vyrovnaného stavu. Zápas byl chudý na šance i góly, ve druhé třetině přidali Sršni pouze jednu branku, ale herně měli zápas pod kontrolou. Vedení o jednu branku před závěrečným dějstvím se zdálo být trenérovi nedostatečným a stejně jako minulý zápas omezil na chvíli sestavu na dvě lajny. Během několika minut mladé rožnovské naděje navýšily náskok na rozdíl tří branek a zápas se mohl v klidu dohrát se všemi hráči na střídačce.

Radost po vítězné brance.

Jiří Kloss okomentoval úspěšný výjezd: „V prvním zápase nás čekal Jablunkov, který by neměl být až tak silný, avšak naším nervozním výkonem a tím, že se zkoušely nové variace sestavy, jsme se zbytečně trápili, avšak výhru jsme vydřeli. Proti Havířovu jsme nastoupili o dost jistěji a krom pár chyb jsme hráli dobře. Děkuji soupeřům, divákům i spoluhráčům.

Radost po vstřelené brance.

O zápasech se rozpovídal i Daniel Rumplík, útočník Sršňů: Do Havířova jsme jeli s tím, že potřebujeme důležité body. První zápas s Jablunkovem byl ze začátku vyrovnaný, ale kolem poloviny druhé třetiny jsme nasázeli pár gólů a bylo jasno. V druhém zápase s domácím Havířovem byla na střídačce, ale i na hřišti veselá atmosféra. Šest důležitých bodů je doma a tím jsme skočili na první místo v tabulce. Doufám, že si jej udržíme a budeme stále makat a sbírat body.

Soupeřem atakován Daniel Rumplík.

Komentář Daniela Slováka, trenéra rožnovských Sršňů: Myslím, že jsme splnili cíl výjezdu. Vezeme do Rožnova šest bodů s tím, že jsme nemuseli vyhrát velkým rozdílem, ale chtěli jsme, aby si hráči vyzkoušeli nové posty. Většinu branek jsme dostali z nedorozumění, byly to zbytečné góly. Věřím, že se v těžších zápasech dokážeme vyvarovat takových branek. Oba zápasy nepřinesly moc zajímavých momentů. Osobně jsem si zápasy tolik neužil do chvíle, než se atmosféra na hřišti neuvolnila, poté si každý užil spoustu legrace. Příště nás čeká další důležité utkání s Petrovicemi. Času na přípravu je dost, ale upřímně zatím ještě netuším, jak se co nejlépe na tak těžký zápas připravit.

K dalším zápasům Valaši zajíždějí do Orlové, a to až 10. února. Tam se utkají o první místo s Petrovicemi a následně s domácí 1. FBK Eagles Orlová Florbalshop.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista