22.01.2018

Krhut s Viktoříkem režírovali výhru v Třebíči

V nabité tabulce Národní ligy – východ, kdy před utkáním byl mezi druhým a osmým místem rozdíl pouhých dvou bodů, Rožnov získal tři body za výhru v Třebíči a posunul se z osmého na šesté místo. Na druhou příčku, kam se posunula Telnice, ztrácí stále dva body, ale právě telnické hráči přivítají Sršni v příštím kole na domácích parketách. V Třebíči byl zápas po celou dobu napínavý a v závěru utkání bylo několik vyloučení na obou stranách.

V Třebíči hráli domácí sympaticky útočně

20. 01. 2018, 18:00, SH TJ Spartak Třebíč

5
Sestava Snipers Třebíč:
Brestovský Petr(G), Štos David(G), Salák David, Vlach Lukáš, Štveráček Lukáš, Sýkora Tomáš, Mátl Lukáš, Papoušek Marek, Dlabač Jaroslav, Žák Martin, Bazala Jan, Picmaus Milan, Pospíšil Marcel, Kelbler Michal, Janata Vojtěch, Homolka Jan, Kuželka Matěj, Furdan Štefan, Macálka Lukáš, Krejčí Adam

6
Jasný Jakub(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Prašivka Daniel, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Červený Petr, Viktořík Josef

po částech: 1:1, 1:3, 3:2

branky (asistence) Snipers Třebíč:
18.Salák(Vlach), 38.Pospíšil(Krejčí), 43.Štveráček(Vlach), 53.Pospíšil(Vlach), 60.Pospíšil(Žák)

3.Viktořík(Kristek), 30.Krhut(Viktořík), 36.Viktořík(Krhut), 39.Krhut(Viktořík), 50.Krhut(Barabáš), 55.Viktořík(Krhut)

rozhodčí: Měsíček Michal, Trnka Martin
vyloučení: 6:5; využití: 3:2; diváků: 129

První třetina byla vzájemnou oťukávanou obou týmu s malým počtem střel na bránu 5:3. Brankově vyšla třetina nerozhodně 1:1. Rožnov vstřelil branku, když se Kristek v obraně vytočil napadajícímu hráči, doběhl na polovinu soupeře, nahrál na střed Viktoříkovi a ten chytrou střelou nad nohu brankáře vstřelil úvodní branku. Třebíč srovnala v závěru třetiny z přesilové hry.

Ve druhé třetině jako první vstřelili branku sršni v přesilové hře, přesnou střelou do šibenice z hole Krhuta. Od té doby Snipers začali napadat hosty, několikrát získali míček a mohli ohrozit bránu, ale v cestě jim stál pozorný Holčík v brance nebo rychle se vracející hráč. V 16. minutě přehrál Rožnov napadající Třebíč a po přesném pasu Krhuta si Viktořík v zakončení počínal nekompromisně. Domácí o minutu později také vstřelili branku, ale poslední slovo měl Rožnov, tentokrát Viktořík nahrával Krhutovi, který nemířil nikam jinam než do horního růžku branky.

Třetí třetina nabídla velké drama a spoustu vyloučení. Již v třetí minutě snížili domácí na 3:4 a od té doby zatlačil Rožnov na jeho polovinu a až do deváté minuty se hrálo převážně na půlce hostů. Valaši zastavili tlak domácích timeoutem, že tento tah vyšel potvrdila branka o minutu později do sítě domácích, Krhut vstřelil svou třetí branku opět velmi povedenou střelou do horní části branky. Vypadalo to, že si Rožnov vedení pohlídá, ale do utkání zasáhli doposud bezchybní rozhodčí. Dvakrát hodně sporně vyloučili hosty a poslali je tak do dvounásobného oslabení. Svou chybu nejspíš kompenzovali při následném vyloučení domácích po zákroku na Kratochvíla, když poslali domácího hráče na přísných 5 minut na trestnou lavici. Hrálo se 4 na 3 z pohledu Třebíče a tuto přesilovou hru Snipers brzo využili. Při následné hře 4 na 4 byl Rožnov aktivnější a domácí museli zatáhnout za dvě záchranné brzdy, což znamenalo další dvě vyloučení hráčů Třebíče. Rožnov si brzo vrátil dvoubrankové vedení, když první přesilovou hru proměnil Viktořík. Rožnov hrál další více než dvě minuty přesilovou hru, ale i přes několik vypracovaných šancí další branku nepřidal. Minutu před koncem utkání faulovali hosté, Třebíč snížila na 5:6, ale to z utkání zbývalo jen 20 sekund, ve kterých Rožnov udržel vedení.

V týmu už se zabydlel i Daniel Prašivka (druhý zleva)

Komentář Michala Pazderníka, trenéra domácích: „Viděli jsme utkání, které svojí kvalitou odpovídalo zápasům play-off. Smůlou pro nás je, že jsme místo branek nastřelili několikrát brankovou konstrukci a závěrečný nápor jsme otupili vyloučením. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za podporu.

Hrající trenér Sršňů, Pavel Barabáš, hodnotil utkání takto: Dnes až na závěr zápasu to bylo pěkné utkání, řekl bych s kvalitou utkání play-off. Soupeř hrál sympatickou ofenzivní hru a my jsme dokázali z brejku dávat jednoduché góly. Ve třetí třetině byla znát únava a nervozita, ze čehož pramenila zbytečná vyloučení. Děkuji soupeři za férovou hru a přeji jim ať se dostanou do play-off.