youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.01.2018

Starší žáci v Hornets Aréně porazili první Petrovice

Netradičně ve středeční večer se odehrálo odložené utkání starších žáků mezi domácím Rožnovem a hostujícími Petrovicemi. Oba celky mají zálusk na první místo v tabulce, takže se dal očekávat nadstandardní zápas, což se také potvrdilo. Zápas vypadal velmi vyrovnaně. Rožnované vedli od začátku zápasu. I když to bylo velké drama, kluci nepustili soupeře do vedení a posunuli se na druhé místo tabulky se ztrátou jednoho bodu na vedoucí aktuálně nově vedoucí Havířov.

Rozcvičení Sršňů

10. 01. 2018, 19:45, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

3
Sestava Z.F.K. AQM Petrovice:
Potočková Eliška(G), Škuta Dominik(G), Gorecki Michal(G), Pavlica Patrik, Mlotek Matěj(C), Raszyková Nicola, Kvičala Martin, Bartoň Radek, Waliczek Ondřej, Siekierová Sára, Herman Dominik, Pawliczek Tomáš, Škuta Robin, Kocur Dalibor, Vojkůvka Petr
 
5
Sestava 1. FBK Rožnov p/R:
Sklář Martin(G), Malenovský Jakub, Vodička Richard, Plandor Richard(C), Kloss Jiří, Škývara Martin, Šindel Jamie, Žanta Vojtěch, Kubela Matěj, Chudej Dalibor, Habartík Adam, Tvarůžek Jakub, Rumplík Daniel, Kornel Jakub
 

po částech: 1:3, 1:0, 1:2

branky (asistence) Z.F.K. AQM Petrovice:
6.Kocur(Pawliczek), 24.Mlotek(Pavlica), 36.Herman(Pavlica)

branky (asistence) 1. FBK Rožnov p/R:
2.Plandor(Kornel), 4.Kornel(Vodička), 12.Kornel(Kubela), 29.Kloss, 34.Rumplík(Škývara)


rozhodčí: Černoch Ondřej, Šenkýř Stanislav
vyloučení: 4:4; využití: 0:1; diváků: 0

Report:
Před zápasem proběhla nadstandardní příprava. Sraz byl necelé dvě hodiny před zápasem, tento čas kluci využili na videorozbor, postavení hřiště a důkladné rozcvičení. Úvod zápasu patřil rožnovské druhé lajně, díky které se mladí Sršni dostali do dvoubrankového vedení. Hosté snížili o necelé dvě minuty později. Komplikace přišla, když dostaly Petrovice dlouhou početní výhodu dvou hráčů v poli. Tuhle šanci ovšem hosté promarnili, nedokázali ohrozit rožnovskou svatyni, a když ztratili míček, tak ho už do konce přesilové hry na svých hokejkách neviděli. Ke konci úvodní části navíc Rožnov vsítil další branku a vzal si zpět dvoubrankové vedení. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Za nesportovní chování se nechal vyloučit petrovický Martin Kvíčala. Tuto výhodu ovšem Sršni nevyužili a ke konci třetiny přišel trest z hole Mlotka, který vede kanadské bodování soutěže. Poslední dějství utkání tedy mělo poskytnout velké nervy. Oba týmy mohly několikrát skórovat. Martin Sklář v rožnovské brance ovšem několikrát podržel svůj tým skvělými zákroky. Po samostatné akci Klosse přišlo uklidnění, Sršni opět vedli o dvě branky a o chvíli později navíc zakončoval do prázdné brány Rumplík. Zápas se mohl dohrát v klidu, to se bohužel nepovedlo. Oba celky byly ještě dvakrát vyloučeny. V závěru se soupeři ještě podařilo snížit, ale to bylo vše. Rožnované tak mohli slavit skalp jednoho z adeptů na výhru v sezóně.

podrobnosti z utkání >>>

Radost po gólu

Vojta Žanta viděl zápas pozitivně: Už před zápasem jsme věděli, že se musíme připravit pořádně na soupeře jakými jsou Petrovice, a tak jsme těsně před zápasem měli hodinový videorozbor, který nám neskutečně pomohl. Od první třetiny jsme hráli na míčku a hlavně jsme hráli velice aktivně. Naší druhé lajně se podařilo dát několik velice důležitých gólů, které rozhodly o dalším vývoji zápasu. V dalších desítkách minut zápasu jsme nepolevili a zodpovědně jsme si došli pro vítězství. Kluci na hřišti nechali všechno. Všem děkuji za super zápas.

Komentář trenéra Daniela Slováka, který kluky nadstandardně připravil: „Čekal nás jeden z nejdůležitějších zápasů, proto jsme zápas, stejně jako soupeř, odehráli s tím nejlepší co máme. Myslím, že nám velmi pomohlo předzápasové video. Viděl jsem na klucích, že z něho používali nové poznatky na hřišti. Zápas jsme zvládli, protože všichni bez výjimek podali dobrý výkon. Tentokrát jsme si dokázali lépe poradit v atmosféře opět skvělých diváků. Někteří kluci sice vypadali nervózně, na hřišti to ovšem nebylo znát. Jsme v půlce sezóny a vše je hodně otevřené, nesmíme polevit. Kluci se od začátku sezóny hodně zlepšili, i tak bychom měli změnit některé věci, jako je třeba složení tréninku. Děkuji všem zúčastněným.

Závěrečné gesto fair play

Domácí zápas si nenechal ujít ani Zbyněk Macura, šéftrenér rožnovského klubu: „Nenavštěvuji pravidelně utkání starších žáků, ale tento zápas byl v domácím prostředí nezvykle uprostřed týdne, a tak jsem neváhal ho navštívit. Byl jsem příjemně překvapen nejen atmosférou v hale, která díky přítomným divákům byla podobná utkání „A“ týmu mužů, ale i kvalitou utkání. Na domácích mladých Sršních se mi líbila bojovnost, nasazení v utkání a individuální připravenost, hosté nezaostávali a zejména jejich některé kombinace byly překvapivé na danou věkovou kategorii. I domácí se snažili kombinovat, nicméně není jednoduché hrát před bouřící halou, a tak jim dokáži leccos odpustit. V tomto utkání domácí nasazení, týmový duch a individuální dovednosti předčily síly hostů a když k tomu mladí Sršni přidají v příštích zápasech více kombinace, budou v soutěži těžko k poražení. Gratuluji nejen hráčům, ale i Danovi Slovákovi, jak se letos své trenérské práce chopil. Jsem s ním spokojen a věřím, že nám v Rožnově roste další perspektivní trenér.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista