14.01.2018

Rožnov už jen dva body od druhého místa!

V utkání sousedů v tabulce byl Rožnov po delší dobu v utkání lepší a i přes mizerný závěr vyhrál o dvě branky. Výhrou se posunul sice jen na sedmé místo, ale na druhé místo ztrácí pouze dva body.

Do zápasu byla vtažena celá střídačka

13. 01. 2018, 18:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

9
Jasný Jakub(G), Holčík Petr(G), Kristek Filip, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Prašivka Daniel, Krhut Petr, Kostelecký Jakub, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Zimmer Denis, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr, Dvořák Oliver, Viktořík Josef

7
Sestava Hippos Žďár n/S.:
Krátký Petr(G), Kos Petr, Košík František, Petříček Vít, Dvořák Filip, Karásek Vít, Halm Daniel, Kafka Richard, Dvořák Ondřej, Staněk Michal, Haman Vojtěch, Tlustoš Petr

po částech: 4:2, 4:2, 1:3

1.Kittel(Krhut), 10.Krhut(Viktořík), 14.Doležel(Hegar), 15.Knebl(Viktořík), 23.Viktořík(Barabáš), 27.Krhut(Viktořík), 34.Kratochvíl(Hegar), 35.Kratochvíl(Doležel), 60.Haman(vlastní)

branky (asistence) Hippos Žďár n/S.:
6.Haman, 16.Tlustoš(Dvořák), 31.Dvořák(Tlustoš), 36.Haman(Dvořák), 51.Kos(Košík), 52.Kos(Tlustoš), 60.Haman(Tlustoš)

rozhodčí: Hudeček Martin, Rochovanský Pavel
vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 48

Utkání začalo v nízkém tempu, hlavně hosté působili moc pasivně. Už v první minutě přehrál Rožnov stojící hráče Žďáru, střelcem byl Kittel. Sršni byli aktivní a měli více ze hry a hroši hráli takzvaný beton s nebezpečnými brejky. V šesté minutě právě z jednoho brejku srovnali na 1:1. Poté se 3x trefili domácí, nejdříve technickou střelou Krhut, poté nechytatelnou střelou do šibenice Doležel a Knebl střelou z první. Hosté ze standardní situace snížili na 4:2.

Druhá třetina pokračovala v pomalém tempu té první. Valaši soupeře svým pohybem přehrávali a dařilo se jim i střelecky a vstřelili další 4 branky, ale do obrany to bylo horší, naštěstí Holčík byl pozorný a tak hosté dali jen 2 branky.

Ve třetí třetině to vypadalo, že se bude zápas jen z povinnosti dohrávat. Ale Rožnov zvolnil, přestal tlačit soupeře a střelecky již nebyl tak efektivní, naopak hroši vytáhli svou obranu, čímž dělali valachům nemalé problém v rozehrávce. V rozmezí 11. a 12. minuty domácí dvakrát chybovali v rozehrávce, hosté snížili na 8:6 a byli zpět v zápase. Rožnov reagoval timeoutem, hra se uklidnila a zdálo se, že si to valaši pohlídají. Jenže minutu před koncem Hegar fauloval a hroši svou přesilovou hru umocnili o hru bez brankáře a 20 sekund před koncem snížili na rozdíl jedné branky. Očekávalo se ještě velké drama, ale při buly se stala kuriozita. Ždár vyhrál buly, brankář odbíhal z brány, aby mohli hrát v šesti, ale obránci si dávali přednost a míček tak skončil až za brankovou čarou, stav 9:7 a bylo definitivně rozhodnuto.

V závěru Hroši nepříjemně tlačili

Komentář Filipa Dvořáka, hrajícího trenéra Hrochů: „Rožnov byl lepší první dvě třetiny, ve třetí třetině jsme byli lepší my a bod jsme si zasloužili. Doufám, že předvedená hra bude příslibem do dalších bojů. Děkuji soupeři a nám šťastnou cestu domů.

Hrající trenér Sršňů, Pavel Barabáš, hodnotil utkání takto: Tento zápas má jen dvě pozitiva a to jsou tři body do tabulky a vysoký počet vstřelených branek, jinak jsem nespokojen s výkonem, zejména s hrou do obrany. Myslím si, že jsme nemuseli dostat ani jednu branku. A v neposlední řadě jsem i rozladěn z výkonem rozhodčích, který byl špatný, protože hráči nevěděli, co si můžou dovolit a co ne. To přidalo k naši nervozitě v závěru utkání, kdy jsme ho málem ztratili.

Kompletní online z utkání lze nalézt zde.

Příští utkání Rožnované zajíždí do Třebíče, který sice doma porazili, ale který se v Rožnově prezentoval velmi dobrý výkonem.