12.01.2018

S novým rokem za tři body

K prvním zápasům v novém roce se rožnovské ženy vydaly do dalekého Třince, aby zde svedly souboj o body s domácím týmem, který je první v tabulce a také s dalším slezským celkem a to Havířovem, jež je těsným sousedem rožnovských Sršnic v tabulce.

VS. 0:3
1. FBK Rožnov p/R   FBC Ossiko Třinec (0:1, 0:1, 0:1)

Třinec je znám svým běhavým stylem hry a velkým počtem hráček, které jsou dobře fyzicky vybavené, což potvrzuje také jejich umístění v tabulce. Třinec nakonec Rožnovu „nadělil“, oproti očekávání, pouze po jedné brance v každé třetině, Sršnice holt dobře bránily. Naordinovaly si hru, při které zbytečně nenapadaly a hlídaly si zároveň jak hráčky, tak prostor a tím nedaly třineckým moc prostoru k vymýšlení. Pár krásných akcí měly samozřejmě i Sršnice, bohužel však muška a přesnost je při tomto zápase opustily, takže se neprosadily. I přes takto gólově chudý výsledek to byl z holí Sršnic povedený zápas.

Sršnice na zápasy doslova letěly

VS. 3:1
1. FBK Rožnov p/R   Florbal PEGRES Havířov (1:0, 1:1, 1:0)

Havířov k zápasu nastoupil také v hojném počtu, Sršnice se však nemínily vzdát a chtěly urvat body. Blíže k nim měly téměř v závěru třetiny, kdy se povedla spolupráce Prašivkové s Horákovou a Havířov tak dostal gól do šatny. Hra byla pomalejší, Sršnice měly více prostoru pro nahrávky a tak se prodíraly havířovskou obranou s urputnou snahou zvýšit skóre. Rychlé nohy několikrát předvedla i juniorka Macigová, které chyběla ke gólu jen lepší muška. Nakonec se Sršnice prosadily v každé třetině jedním gólem, u žádného nechyběla zkušená Horáková, která tak byla nejproduktivnější rožnovskou hráčkou víkendu. Konečné vítězství o dvě branky nakonec nebyl vůbec špatným výsledkem a Rožnov se tak mohl radovat z první výhry roku 2018.

Klára Martinková. obránkyně Rožnova, přidala komentář k utkání: „Sice nás jelo na zápas pouze osm do pole, ale myslím, že jsme se s tím popraly statečně! Určitě to pro nás bylo fyzicky náročnější, jelikož oba soupeři měli dvakrát více hráček. Spolehly jsme se na náš starý hrací systém a myslím, že fungoval skvěle. Měly jsme více šancí, které jsme sice pokaždé neproměnily, ale to nic nemění na tom, že po delší vánoční pauze, jsme si vedly dobře. Jako novoroční dárek si vezeme krásné tři body , což je pro nás určitě víc, než postačující. Zdar a sílu do dalších zápasů.

Dnešní výjezd se mi zdál povedený, i když jsme dovezly jednu prohru. První zápas jsme prohrály o tři branky proti běhavému Třinci, který měl o hodně větší počet hráček, a to se podepsalo na našem fyzickém výkonu. Druhý zápas byl zdaleka lepší, více jsme si nahrávaly a tím jsme si vydřely výhru a tři body. Dneska mě oba zápasy bavily a moc jsem si to užila,“ zhodnotila své další působení v ženském týmu juniorka Katka Macigová.

Příští zápasy odehrají ženy na domácí palubovce a to 21. ledna 2018 v odpoledních a večerních hodinách s týmy z Vítkovic (14:05) a Přerova (19:55).

Případným fanouškům slibujeme, že se budeme snažit, seč nám síly budou stačit!