11.10.2017

Muži „D“ opět za tři body…

V nedaleké Čeladné v nedělní podvečer čekaly na kluky dva zápasy. Členové týmu dodrželi trend z minulého turnaje a stále jsou padesátiprocentní.

VS. 6:7
1. FBK Rožnov p/R D   FBC PORUBA SHARKS (1:4, 3:2, 2:1)

V prvním zápase kluci nastoupili proti celku z Poruby. Hráčů na střídačce bylo dost, takže taktika zněla jasně, základem bude kombinační hra a důsledná obrana. To se nějakou dobu dařilo a vytvořili jsme si několik šancí, které ale neskončily v síti. Naopak soupeř tolik střel neměl, ale již v 6. minutě, při špatném návratu do obrany poprvé udeřil. Šlo vidět, že soupeře tato branka nabudila a za 18 vteřin vstřelil další branku po zmatku v rožnovské obraně. A mohlo být ještě hůř, Rožnov trošičku podrážděný z nepříznivého stavu se dopustil přestupku a musel čelit oslabení. To ale zvládl lépe než dobře, po střele na rožnovskou branku dal Holčík dlouhý výhoz na Slováka, který sám umotal obranu soupeře a pak zavěsil backhandem pod horní tyč. Tempo se poté dosti zvyšovalo a vypadalo to, že se bude hrát vyrovnaná hra, ale ve 12. minutě přišly od soupeře zase dva údery v krátkém sledu. A tím skončila první třetina a do druhé se vstupovalo za nepříznivého stavu 1:4. Do druhé třetiny vstoupili Sršni dobře a ve druhé minutě zachytil vyhazovaný míček Dvořák a po střele z vybíhačky na bližší tyč snižoval na 2:4. Poruba však na snížení rychle odpověděla a odskočila zase na rozdíl tří branek. Tentokrát se ale sršni oproti první třetině dokázali rychleji osypat z obdrženého gólu a opět snížili z hole Kociána. Soupeř bohužel znovu zareagoval a vsítil další branku. Poté však chyboval a nabídl Rožnovu přesilovou hru, kterou využil sám trenér Koláček po nahrávce Kysučana. Druhá třetina tedy skončila za stavu 4:6. Rožnovští hráči šli do třetí třetiny s tím, že se o body poperou, ale Poruba na začátku třetiny opět po přečíslení odskočila na 4:7. Tohle se klukům ale nelíbilo a zbytek třetiny předváděli úžasnou kombinační hru a doslova nepustili soupeře k balonku. To vyústilo k rychlému snížení na 5:7 z hole Štekla a dalšímu snížení na 6:7, o které se postaral obránce Buchal. Poté Rožnov nasadil své nejlepší tempo, svíral soupeře až do konce utkání, zkoušel i hru v šesti hráčích, ale vyrovnávací branku nevstřelil. Zápas skončil těsnou prohrou 6:7, ale tým se neměl za co stydět, zvláště poslední třetina byla po herní stránce skvělá.
VS. 5:12
FBC Cobra Hať   1. FBK Rožnov p/R D (2:5, 1:5, 2:2)

Před druhým zápasem se v šatně řeklo, že chceme pokračovat v takovém tempu, v jakém končil zápas první. Soupeřem byla FBC Cobra Hať. To, ale nevyšlo podle představ a již po 35 vteřinách Rožnov inkasoval. Poté se hrálo delší dobu bez gólu, ale převaha byla na hokejkách Sršňů a na začátku 7. minuty vstřelil svůj první gól v mužské kategorii junior Chmelař po asistenci Slováka. Na tuto branku dokázal ještě soupeř rychle odpovědět a šel opět do vedení 1:2, ale ne na dlouho. Za necelou minutu srovnával po výběhu na střed hřiště Dvořák po asistenci Buchala. Rožnov dále pokračoval v rychlé kombinační hře, která nesla své ovoce, přesně když na časomíře svítil čas 9:00 dával gól Kysučan, když asistoval znovu Buchal. A to nebylo zdaleka všechno, sršni povzbuzeni vstřelenými brankami rozjeli doslova kanonádu. Další gól dával v čase 10:10 opět z výběhu na střed Dvořák po přihrávce Fiuráška. No a za 18 vteřin se hráči Rožnova radovali znova, střelcem branky byl Kučera po „ťukecu“ se Slovákem. 1. třetina tedy skončila velice dobře za stavu 5:2 pro Rožnov. Druhá třetina začala rychle, hned v druhé minutě dokonal svůj hattrick Dvořák, když po nahrávce od Kysučana zavěšoval do prázdné branky. Následovaly další braky Rožnova, v čase 3:04 se podruhé v zápase trefil Chmelař a opět mu asistoval Slovák. Další gól ovšem nebyl tak krásný jak ty předchozí, opět byl u toho s chutí hrající Dvořák, tentokráte se chtěl prosadit jako nahrávač, ale soupeř si balónek nešťastné skopl do vlastní sítě. Rožnov nepolevoval a další šance a s nimi i vstřelené branky, přišly. V čase 5:08 vsítil další branku Štekl a zase byl u asistence Slovák. No a v čase 6:15 po rozehrávce Rožnova a Dvořákově střele, která ovšem minula branku, ale od zadního mantinelu se odrazila přesně na hůl Kučery a ten neváhal a doklepl míček do sítě. Stav byl 10:2 pro Rožnov a vypadalo to, že soupeři melou z posledního, to ale nebyla pravda a ukázal, že v něm ještě síla je a půl minuty před koncem třetiny snižoval na 10:3. Do třetí třetiny se šlo už prakticky s tím, že zápas už dovedeme to vítězného konce. Soupeř však opět ukázal, že zápas končí až posledním hvizdem rozhodčích a opět snížil. V 5. minutě třetiny vstřelil svou čtvrtou branku Dvořák po nádherné nabídce Buchala. Za 20 vteřin se o poslední gól Rožnova postaral trenér Koláček, po sprintu na střed a nahrávce Kysučana vypustil nechytatelnou střelu. Soupeř ještě v poslední minutě naposledy snižoval, ale byla to spíš jen úprava konečného skóre, tento zápas jasně Sršni vyhráli a mohli se radovat ze tří získaných bodů. Konečný stav utkání byl 12:5 pro naše hráče.

Komentář Olivera Dvořáka, juniorského střelce: „Zápasy nemůžu hodnotit jinak než super a ještě víc super, původně jsem totiž ani neměl nastoupit a nakonec sem nehrál ani v dresu. První zápas trochu škoda, že jsme neproměnili ten tlak, co jsme měli na konci třetiny, ale s výkonem všech jsem byl spokojený, hlavně Holča v bráně v důležitých momentech podržel. No a druhý zápas, do něj jsme vstupovali s tím, že soupeřů je málo a že je utavíme, což se ze začátku moc nepovedlo, ale nakonec nám tato taktika vyšla. Co se mě týče, sice jsem tam hodně vidět jako střelec, ale byla to hlavně zásluha celého týmu, všechno šlapalo tak jak má, nálada v tomhle týmu je super, jde vidět, že Jirkovi Koláčkovi hodně záleží na tom, jak se cítí hráči a staví na týmovosti a super náladě, díky které tenhle tým drží pohromadě a jsem rád, že v něm můžu hrát. Tímto chci poděkovat Jirkovi za možnost hrát a ostatním klukům za předvedený výkon a týmový duch. Díky kluci!!

Komentář Jirky Koláčka, trenéra týmu: „Škoda první třetiny v úvodním zápase, věřím, že kdyby se nám lépe vydařila, tak domů vezeme 6 bodů. Jinak D-tým chválím a jsem rád, za dobrou spolupráci mezi muži a juniory, kteří dokonce ve druhém zápase náš mančaft táhli. Jinak ode mne ještě jedna individuální pochvala směřuje k našemu kapitánovi „Dědovi.“ Ačkoliv v zápasech ve statistikách nefiguroval, směrem dozadu zahrál náramně a útočícím soupeřům moc příležitostí ke skórování nedával.