28.09.2017

Dorostenci pět třetin zvládli, jednu osudovou ne

V zápasech v Orlové na Rožnov čekal nováček soutěže, Opava, a následně tým z Bohumína, který se v loňské sezóně umístil na poslední příčce. Počet hráčů byl lehce omezen, celou jednu lajnu tvořili starší žáci, kteří tak sbírali nové zkušenosti v dospělejší lize, v obraně pak zaskakoval kvůli nedostatku hráčů také gólman Škrobák.

VS. 5:3
S.K. P.E.M.A. OPAVA B   1. FBK Rožnov p/R (1:3, 4:0, 0:0)

První zápasy nové sezony jsou tradičně provázeny nervozitou a nesehraností, zejména, jsou-li v týmu noví hráči, kteří si na sebe ještě nestihli zvyknout. Připočteme-li k tomu neuvěřitelné množství střel, které letěly mimo bránu a spálené šance, které díky konečnému výsledku mrzí o to více, je průšvih na světě. Herně byli rožnovští dorostenci lepším týmem, ale právě chybky jak v útoku, tak zejména v obraně, je stály cenné vítězství. První třetinu vyhrál Rožnov poměrem 3:1, když využil jednu přesilovou hru a třetí gól přidal ve vlastním oslabení. Bohužel, druhá třetina rozhodla o celém zápasu. Díky "ne"důrazu před vlastním brankářem obdržel Rožnov celkem 4 branky, a protože se v poslední části již nezmohl na odpor, utrpěl v tomto zápase porážku.
VS. 8:1
1. FBK Rožnov p/R   1. SC Bohumín´ 98 (1:0, 1:0, 6:1)

Druhý zápas, po pořádném rozboru a vyříkání, byl naprosto v režii Rožnova. Všechny třetiny vyhrál, bez větších problémů se prosazoval, i když si nadílku schovával až na poslední třetinu. Dost možná v sebevědomí hráčů hrál velký význam také fakt, že v loňském roce skončil Bohumín poslední, a tak si naši dorostenci na soupeře prostě věřili. Přesto se jedna malá chybka do hry vloudila. Půl minuty před koncem zápasu se soupeřům povedlo rychle rozehrát nabídnutou standardku, kterou naši borci díky velké nesoustředěnosti již neuhlídali a sebrali tak svému gólmanu možnost čistého skóre hned při úvodním výjezdu. Tato kaňka na radosti hráčů ale nic moc nezkazila a po zásluze si tak odnesli ze hřiště první 3 body do tabulky.

Únava po zápase …

Richard Plandor si dovolil okomentovat první zápasy: První výjezd rožnovských dorostenců nedopadl úplně podle představ, měli jsme na víc, ale jsme spokojeni i se třemi body do tabulky. První zápas proti Opavě byl docela vyrovnaný, ale i přesto jsme se dokázali prosadit a soupeři vstřelili pár branek tak, že po 1. třetině jsme vyhrávali 3-1, ale druhá třetina rozhodla zápas ve prospěch Opavy. V druhém utkání proti Bohumínu jsme do zápasu vběhli v plné síle a protivníkovi nedávali příliš šancí. V poslední třetině jsme vstřelili několik branek, ale také jednu inkasovali, čímž gólman neměl čisté konto, ale i přesto po zápase vládla spokojenost. Děkuji zúčastněným.

V prvních dvou zápasech se dorostencům podařilo neprohrát téměř všechny třetiny obou zápasů, mimo jedné jediné osudové druhé třetiny prvního zápasu, která je stála vítězství. Snad se jim to podaří v příštích zápasech minimálně zopakovat, ne-li vylepšit. Potkají se s Orlovou a následně s Letkou z Ostravy. Hodně štěstí.