04.10.2017

Juniorky v Brně naprázdno…

V obou zápasech proti Brnu i Krnovu se na výsledku projevil nedostatek sil. V prvním to byl nedostatek sil fyzických, v tom druhém pak psychických. I přes to, že juniorky z Brna žádné body nedovezly, dovezly si cenné zkušenosti…

Úvodní buly letošní sezóny pro juniorky

VS. 1:8
1. FBK Rožnov p/R   itelligence Bulldogs Brno (1:0, 0:1, 0:7)

Do 1. třetiny nastoupil Rožnov s velkým nasazením. To se projevilo již ve 3. minutě, kdy skóre otevřela Mořkovská, a Rožnov vedl 1:0. Tento stav přetrval až do 5. minuty 2. třetiny, kdy se papírově silnějšímu Brnu podařilo srovnat díky Vlachové. Celá 2. třetina se nesla ve vysokém tempu. Šancí bylo na obou stranách mnoho. Rožnov držela svými zákroky brankářka Ševčíková. Bohužel však nejen papírově, ale i početně silnější Brno však začalo ke konci prostřední části herně převládat. Rožnovu začaly postupně docházet síly, což vyústilo v poslední třetině. Hned na začátku 3. části se Brno ujalo vedení z hole Vintrové. V průběhu poslední části pak Brno rozvlnilo rožnovskou síťku ještě 6 krát. Skóre se na časomíře zastavilo na výsledku 1:8, kdy se výrazně na výsledku podílela nejproduktivnější hráčka utkání Vlachová s 3 brankami a 3 asistencemi.

Komentář Sandry Ševčíkové, brankářky Rožnova: V první třetině jsme si vedly velmi dobře, brzy jsme vyhrávaly 1:0. Ve 2. třetině jsme ve stejně rychlém tempu držely Brno zkrátka i za stavu 1:1. V poslední třetině se však už jelo „na doraz“ a nechaly jsme se Brnem uhnat, a tak to skončilo bohužel 1:8 pro Brno.

Juniorky s Brnem většinu utkání bránily

VS. 6:5
Gymnázium Krnov, p.o.   1. FBK Rožnov p/R (1:2, 4:0, 1:3)

Po nevydařené a fyzicky náročné 3. třetině s Brnem si Rožnov chtěl spravit chuť na Krnově, se kterým měl z loňské sezóny bilanci 2 výhry, 1 remízu a 1 prohru. A nástup do utkání se vskutku vydařil, kdy Rožnov již ve 4. minutě vedl 0:2 zásluhou 2 přesných tref Macigové. I přes tlak Rožnova se však ještě v závěru třetiny podařilo Krnovu snížit na 1:2 díky Antálkové. Do 2. části však Rožnov nastoupil jako vyměněný. Vytratila se bojovnost, tah na branku i tempo. Rožnov se přizpůsobil hře soupeře a díky tomu už ve 4. minutě srovnala za Krnov Macháčková. V 8. minutě přidala další branku Pavesková. Těžce narušená psychika Rožnova z tohoto zvratu se podepsala postupně až ke změně skóre na 5:2 pro Krnov. Do poslední části Rožnov nastoupil s cílem porvat se o vítězství a dát do toho poslední zbytky sil. Studená sprcha však přišla v 6. minutě z hole Chmelíkové a Krnov vedl 6:2. Ale Rožnov se nevzdal. 107 sekund na to snížila Halamíčková na 6:3. Rožnov začal ovládat hru a diktoval tempo. To vyústilo v 2 další branky v podání Macigové a bylo to 6:5. V té době časomíra ukazovala 1 minutu a 44 vteřin do konce. V posledních 104 sekundách předvedl Rožnov, hnaný fanoušky, kteří do Brna přijeli až z dalekého Rožnova, obrovský tlak. Bohužel však několik šancí na vyrovnání zhatila brankářka Krnova Ptašníková. Rožnovu se už v závěru srovnat nepodařilo a z Brna tedy neodváží žádný bod.

Komentář Katky Macigové, nejproduktivnější hráčky utkání: Na druhý zápas proti Krnovu jsme nastoupily nabité energií, že Krnov porazíme. V prvních minutách první třetiny se nám to dařilo, vedly jsme o 2 branky. Bohužel v druhé třetině jsme začaly hrát jejich hru, přestaly jsme si přihrávat, vytratila se veškerá snaha získat míček a naše tempo se taky zpomalilo. To všechno se podepsalo i na naší psychice a skóre se otočilo v náš neprospěch. Ve 3. třetině jsme to do toho zkusily dát všechno a opět jsme hru vedly my, ale nepodařilo se nám náskok dorovnat, a tak pro nás zápas skončil 5:6.