03.10.2017

Špatný vstup do utkání stál Rožnov zápas

Při pěkné slunečné neděli se hráči Rožnova vydali na jeden ze svých nejdelších výjezdů do Havlíčkova Brodu. Valaši nezvládni první třetinu, která je stála zápas.

Před zápasem byli Sršni odhodláni přivézt 3 body

01. 10. 2017, 17:30, SH TJ Jiskra Havlíčkův Brod

7
Sestava TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons:
Frühbauer Martin(G), Pešek Tomáš, Sláma Jan, Mühlfait Martin, Zelenka Lukáš, Rezek Tomáš, Čermák Jaromír, Vlk Radim, Liška Petr, Zmrhal Ondřej, Kučera Patrik, Suchý Jan, Jonák Vojtěch

4
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Zimmer Denis, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Krhut Petr, Viktořík Josef, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Žniva David, Kristek Filip, Barabáš Pavel, Burýšek Petr

po částech: 3:1, 2:1, 2:2

branky (asistence) TJ Sokol H.Brod Erupting Dragons:
8.Pešek(Zelenka), 9.Kučera(Frühbauer), 16.Mühlfait(Liška), 23.Mühlfait, 38.Pešek(Frühbauer), 41.Pešek(Liška), 60.Liška

18.Viktořík(Kristek), 38.Kristek(Knebl), 54.Zimmer(Hegar), 56.Doležel(Viktořík)

rozhodčí: Kropáček Jiří, Novák Tomáš
vyloučení: 2:3; využití: 0:1; diváků: 25

Rožnov začal zápas špatně, hráči byli všude druzí a prohrávali souboje. Psala se osmá minuta a po dvou individuálních akcí soupeře prohrávali 2:0. V čase 12:19 byl domácí hráč vyloučen na pět minut za úder holí do hlavy. Valaši měli velkou šanci na návrat do zápasu, ale stále předváděli svou až profesorskou hru bez nasazení a přišel trest. Domácí opět individuálně přehráli hosty, dokonce ve vlastním oslabení a bylo to 3:0. Rožnov reagoval timeoutem, čas 15:01. O dvě minuty později Viktořík snížil v přesilové hře. To bylo v první třetině vše.

V úvodu druhé třetiny vstřelili domácí branku z trestného střílení za hru v malém brankovišti hostujícího Burýška. V následujících minutách a v podstatě po celý zápas nebyl k viděný pěkný florbal, ani jeden z týmu nedokázal dlouho držet míček a při ojedinělých akcí excelovali oba brankáři. Stav se měnil až tři minuty před koncem, Kristek potáhl míček po mantinelu a přesnou ranou snižoval na 4:2. Rožnov ožil, zavřel soupeře, ale místo další branky přišlo zaváhání při střídání, čehož využil soupeř a ze situace 2 na 1 navrátil vedení o tři branky pro Havlíčkův Brod.

Ani v třetí třetině nevyšel Rožnovu vstup do třetiny a už v čase 0:15 to bylo 6:2. Hosté se nevzdávali a vytvářeli si tlak, domácí se naopak snažili kouskovat hru a dlouho dobu se jim to dařilo. Rožnov přetavil svůj tlak v branku až ve 14. minutě, branku vstřelil Zimmer. Následně bylo za vzájemné pošťuchování vyloučeno po jednom hráči z obou týmu, hosté odvolali brankáře a v hře v 5 na 4 Doležel přesnou střelou snižoval na rozdíl dvou branek. Zbývaly čtyři minuty dokonce zápasu a Rožnov celou dobu hrál bez brankáře, vyslal několik povedených střel, ale domácí dobře blokovali. V samotném závěru hráči Brodu získali míček a gólem do prázdné branky stanovili konečný stav utkání na 7:4 pro domácí.

V zápase Sršni nakonec asi bránili více, než čekali

Trenér Pavel Barabáš komentoval utkání takto: „Dnes nám nic nešlo. První třetinu jsme byli ještě na dálnici. V dalším průběhu jsme byli příliš nervozní a soupeř dobře bránil.“