02.10.2017

Béčko vydřelo v Litovli 3 body

Záloha mužů „B“ jen díky zázraku přivezla 3 body když otočila zápas v posledních 10 vteřinách zápasu proti Jeseníku dvěma slepenými góly. První utkání bylo jednoznačnou záležitostí soupeřů z Prostějova.

VS. 7:1
SK K2 Prostějov   1. FBK Rožnov p/R B (3:1, 2:0, 2:0)

V prvním zápase byl soupeřem Rožnova SK K2 Prostějov, který se v této lize drží již několik sezón. Na druhé straně marodkou oslabené béčko se slátanou sestavou pouze na 2 útoky očekávalo těžký boj hned od prvního hvizdu. A sršni se velmi rychle přesvědčili o kvalitativním rozdílu regionální a moravsko-slezské ligy. Prostějov napadal velmi vysoko, což dělalo Valachům obrovské problémy v rozehrávce. Svou aktivitu přetavil Prostějov v gól v 5. minutě, ovšem z následného střídání se podařilo vyrovnat Plesníkovi. Ke konci první části přidal Prostějov 2 velmi podobné góly ze středu hřiště a do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

Druhé dějství jakoby kopírovalo konec toho prvního, Prostějov přidal další branku a sršni se víceméně bránili, na útočné polovině se zdržovali jen sporadicky a případné střely se bohužel do prostějovské svatyně nevešly. Navíc se Rožnov často proviňoval proti pravidlům, celkové 4 vyloučení za zápas na psychice a hlavně fyzickému fondu nepřidá. V závěru druhé třetiny měl Prostějov možnost samostatného nájezdu, ovšem Holčík zkušeně podržel. Pátou branku přidali hosté těsně před druhou sirénou.

Do poslední části změnili sršni rozehrávku i celý systém a obraz hry se rázem změnil. Vytvořené šance ale končily buďto střelou mimo branku nebo v rukavicích prostějovského brankáře. Další 2 góly Prostějova ale zhatily veškeré naděje na úspěch, a tak musel Rožnov spolknout hořkou, ovšem zaslouženou, porážku na úvod sezóny. V příštím výjezdu (nepochopitelně) se s tímto soupeřem Rožnov utká znovu, je třeba se tedy řádně takticky připravit.

VS. 5:4
1. FBK Rožnov p/R B   FBK Jeseník (1:1, 2:2, 2:1)

Druhý zápas proti Jeseníku vyhovoval Rožnovu o něco více, vyčkávací taktika soupeře a klid v rozehrávce, to sršňům vyhovuje. Paradoxně ale skóre otevřel soupeř po nedorozumění v rožnovské rozehrávce. V poslední minutě naštěstí vyrovnal Šichtař ze svého klasického výběhu z pravé strany.

Úvod druhé třetiny vyšel sršňům výborně, když hned v první minutě protlačil míček do sítě Fiurášek po nahrávce Štampoského. Hosté ale opět srovnali pěknou střelou z dálky. Rožnov strhl vedení na svou stranu o minutu později, když Plesník vybojoval míček a Konvičný bombou k tyči nedal šanci statickému prostorově velmi výraznému brankáři. Hosté ale opět velmi rychle odpověděli nechytatelnou pumelicí Ďopana a i druhá třetina tak skončila smírně.

Poslední část začali lépe hráči Jeseníku, nabídnutou přesilovku ze 3. minuty bohužel využili. Čas se nepříjemně krátil a přesilovku si vyzkoušel i Rožnov, jednobrankový rozdíl se pokusil smáznout vylepšenou herní převahou 6 na 4. Ale ani to nepomohlo. Běžela poslední půlminutovka, Rožnov stále bez brankáře a přišel likvidační zákrok na Plesníka, za který si hráč Jeseníku vykoledoval trest na 5 minut. Tedy další přesilovka 6 na 4, kterou 20 vteřin před koncem využil Blizňák, když číhající u zadní tyče dorazil Šichtařovu střelu. To ale nebylo všechno, i když byli sršni s bodem více než spokojeni. Hned po dalším buly se Rožnov opět usadil v obranném pásmu Jeseníku a kotelník Žitník vyslal příklepem pěknou ránu na branku, kupodivu se sám dostal ke své odražené střele a k obrovské radosti sršňů dorazil míček za brankářova záda. Otočka během 9 vteřin v samotném závěru zápasu a Rožnov vezl domů 3 zlaté body, zasloužil si tak bonusový pozdní oběd v nejmenovaném fast-foodovém řetězci...

Příští zápasy odehraje béčko ve stejné hale, tedy v Litovli. 28. října se utká s oběma Prostějovy, tedy opět s SK K2 Prostějov a Playmakers Prostějov.