26.09.2017

Déčko s frenštátskými celky vybojovalo 3 body…

První letošní zápasy D-tým odehrál v nedaleké Kopřivnici, kde v prvním zápase v bojovném zápase podlehl smíšenému týmu Nového Jičína a Frenštátu p.R. Ve druhém zápase již byl Rožnov úspěšnější a zaslouženě zvítězil nad rivaly ze Sokolu Frenštát.

VS. 3:5
1. FBK Rožnov p/R D   SKP Nový Jičín - FBK Frenštát (0:2, 1:1, 2:2)

Rožnovský D team vyrazil za svými prvními zápasy sezóny do nedaleké Kopřivnice, s novým trenérem a částečně obměněným týmem oproti loňské sezóně. První zápas odehrál s pro něj dobře známým Frenštátem, se kterým se každý rok pravidelně střetává. Zápas začal opatrně z obou stran a první kdo se dokázal prosadit byl Frenštát, když skóroval z dorážky důrazný Lid. Ještě ke konci první třetiny potrestal nedůraznou obranu Rožnova Horák. Druhá část hry byla z pohledu domácích aktivnější a po milimetrovém pasu Blizňáka přes celé hřiště se dokázal prosadit po úniku Oravec. Hra byla vyrovnaná z obou stran, jenže v polovině druhé části hry dle rozhodčího nedovoleně fauloval Červený hostujícího hráče. Tomu se to nelíbilo a sestřelil Červeného k zemi, zastání našel u Balána, který to samé oplatil hostujícímu hráči. Rozhodčí tedy vyloučil oba borce za hrubost a Frenštátu se naskytla přesilová hra 4 na 3, kterou dokázal využít. Poslední třetinu se snažil Rožnov s výsledkem něco udělat a to se mu také povedlo. Nejprve se prosadil v přesilové hře znovu důrazný Oravec a chvíli po něm i Kocián. Bohužel neuběhla ani minuta hry a za hosty skóroval Marek. Hostům se naskytla ještě jedna přesilová hra, kterou dokázali také využít. Rožnov zkusil ke konci zápasu i hru bez brankáře, ale skóre se už nezměnilo.

VS. 2:3
FBC TJ Sokol Frenštát p.R. B   1. FBK Rožnov p/R D (0:0, 2:1, 0:2)

Druhý zápas sehrál Rožnov s rezervou Sokolu Frenštát. Frenštát přijel s poměrně obsazenou hráčskou soupiskou, doplněnou o brankářku s extraligovými zkušenostmi. První třetina začala opatrně a ani jeden tým se střelecky neprosadil. Druhá část hry už byla aktivnější z obou stran a branku se povedlo vsítit nejprve Frenštátu, když se prosadil Karban. O minutu později skóroval opět hráč Frenštátu a stav byl 2:0. Od té doby jako by Frenštát přestal hrát a více na míčku byli Sršni. Velkou šanci ještě nedokázal zužitkovat Koláček, když ho v samostatném úniku vychytala domácí gólmanka. Ke konci druhé třetiny už dokázal rozvlnit síť Kocián. Poslední třetinu hrál Rožnov převážně na půlce Frenštátu a ten se jenom bránil. Rožnov ale dokázal své šance využít, když se prosadil agilně hrající Oravec a 2 minuty před koncem utkání také Koláček. Frenštát zkusil ještě hru bez brankáře a i když měl v závěru tlak před bránou, tak Jasný i za pomocí spoluhráčů už míček za svá záda nepustil. Sršni tak ze dvou utkání s Frenštátem vytěžili 3 body do tabulky.

Komentář trenéra Koláčka: „Máme za sebou první výjezd a na nějaké celkové hodnocení je ještě brzy. D-tým prošel několika změnami a ne vše je samozřejmě ideální. I tak si myslím, že jsme si z Kopřivnice dovezli zasloužené 3 body a doufám, že i dobrou náladu! Těším se s kluky na další výjezd do Čeladné a snad už bez střevní virózy.