25.09.2017

Áčko doma s přehledem zvítězilo

Do Rožnova zavítal tým z Bystřice nad Perštejnem. Bystřice hraje tuto soutěž již čtvrtým rokem, první rok hrála play off a poslední dva roky bojovala o setrvání v soutěži v play down. Domácí tedy byli jasným papírovým favoritem a to potvrdili zejména ve třetí třetině a zápas vyhráli o šest branek.

Na míčku novic v kádru Sršňů, Jakub Kostelecký

23. 09. 2017, 21:00, SH SŠIEŘ Rožnov p. R.

10
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Zimmer Denis, Žitník Pavel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Krhut Petr(C), Viktořík Josef, Novosad Lukáš, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Kristek Filip, Červený Petr, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Dvořák Oliver

4
Sestava ASK Bystřice n.P.:
Šejnoha Radek(G), Chocholáč Jaromír, Mazánek Michal, Kuda Pavel, Dvořák Ondřej(C), Mazánek Rudolf, Trentin Tomáš, Pročka Ondřej, Svoboda Jan, Mach Roman, Zavadil Petr

po částech: 3:1, 1:2, 6:1

2.Kratochvíl(Barabáš), 16.Kratochvíl(Viktořík), 19.Kittel(Barabáš), 25.Novosad(Kristek), 45.Kittel(Barabáš), 47.Štůsek(Krhut), 47.Novosad(Kittel), 47.Kratochvíl(Hegar), 58.Hegar(Obšivač), 60.Krhut(Viktořík)

branky (asistence) ASK Bystřice n.P.:
13.Trentin(Dvořák), 31.Mazánek(Zavadil), 33.Zavadil(Chocholáč), 54.Chocholáč(Mazánek)

rozhodčí: Sladký Roman, Vybíhal Radek
vyloučení: 1:4; využití: 3:0; diváků: 38

Valaši měli opět dobrý vstup do utkání a již ve druhé minutě vstřelil branku Kratochvíl v signalizovaném vyloučení soupeře, hře 6 na 5. Domácí v dalších minutách hráli více na míčku než soupeř, ale nedařilo se mi jim vstřelit branku a tak došlo na známé „nedáš, dostaneš“, když z ojedinělé akce Bystřice srovnala stav. Rožnov tato branka nijak nerozhodila a dokonce třetiny dvakrát využil svou převahu. Nejdříve Kratochvíl tečoval střelu Viktoříka v přesilové hře a chvíli po té trestal špatnou rozehrávku hostů Kittel.
Druhá třetina pokračovala v průběhu té první a brzy se domácí opět prosadili, Novosad s Kristkem předvedli ukázkové 2 na 1 a první jmenovaný zakončoval do prázdné brány. Následující minuty hosté přidali, dařilo se jim přehrávat Rožnov a dočkali se snížení na rozdíl jedné branky. Na 4:2 snižoval Mazánek ze standardní situace a na 4:3 trestal chybu v rozehrávce valachů Zavadil. Všichni v hale se obávali, aby se neopakovala situace a z minulého zápasu, kde Rožnov dostal v druhé třetině pět branek, ale rožnovští poučení z minulé chyby reagovali oddychovým časem, uklidnili hru a třetina se dohrál bez změny stavu.
Třetí třetina začala ve velkém tempu. Bystřice chtěla zvrátit nepříznivý stav a Rožnov nechtěl jen bránit jednobrankové vedení. Ale hosty brzo zradila fyzické připravenost, neboť celý zápas hráli pouze na dvě pětice a domácí na tři. Valaši tak začali mít navrch v pohybu, přehrávali soupeře a mezi 44. a 47. minutou se prosadili čtyřikrát. Kittel střílel přesně z přesilové hry, Štůsek zakončoval do prázdné brány po přehrání Krhůtem, Novosad zakončoval přečíslení 2 na 1 a Kratochvíl zakončil po kombinaci s Hegarem. Stav 8:3 a bylo hotovo. Do konce zápasu padly ještě tři branky a tak byl konečný stav zápasu 10:4.

Standardní situace domácí odbránili velmi dobře

Hostující trenér Ondra Dvořák měl z utkání tento strohý dojem: „O vítězství rozhodla třetí třetina a naše neproměněné šance. Děkujeme soupeři za zápas.“

Trenér Pavel Barabáš komentoval utkání takto: „Jsem rád, že jsme zápas zvládli i přes výpadek ve druhé třetině, který jsme na rozdíl od minulého zápasu brzy eliminovali. Dali jsme deset branek, ale i přesto si myslím, že nám to spíše nepadalo, musíme zapracovat na lepším zakončení.“