18.09.2017

Starší žáci si odbyli vítěznou premiéru

První výjezd v této sezóně směřoval do oblíbené haly v Havířově. Měla to být velká neznámá, pro několik kluků nová zkušenost, nervozita byla na místě. Hráči se s tím ovšem popasovali profesionálně a připsali si dvě výhry.

VS. 4:8
FbC Coyotes Jablunkov   1. FBK Rožnov p/R (1:2, 2:4, 1:2)

Utkáním s Jablunkovem předcházela dlouhá porada a poctivá rozcvička, což se ukázalo být důležité v průběhu zápasu. Začátek zápasu ještě nebyl tak disciplinovaný, oba týmy si vytvářely šance, ale brankáři na obou stranách hřiště drželi své týmy. Po první třetině se už ukázala převaha rožnovského týmu a obraz hry se již do konce zápasu neměnil. Skóre 8:4 ve prospěch Rožnova odpovídalo průběhu zápasu.

Porada po první třetině.

Obránce Vojta Žanta shrnul první zápas: „Už před zápasem jsme měli šanci a věřili jsme si, což se celou minulou sezónu nestalo. Už od začátku zápasu jsme nastoupili naplno, začali jsme hrát agresivně, začali jsme přebírat míčky a hrát hlavně aktivně a tím jsme Jablůnkov jednoznačně přehráli. Padlo tam sice pár nešťastných gólů, ale jinak jsme měli drtivou převahu.

VS. 7:4
1. FBK Rožnov p/R   TJ Slovan Havířov (1:0, 2:2, 4:2)

Druhý zápas měl vypadat vyrovnaněji. Na začátku zápasu se hodně vyčkávalo, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Skóre otevřel svým premiérovým gólem ve starších žácích Habartík. Od této chvíle byl Rožnov lepším týmem na hřišti, ale to nemuselo vůbec nic znamenat. Rozhodlo se až ve třetí třetině, kdy Havířov během čtyř minut čtyřikrát inkasoval, z toho třikrát z hole Plandora. Závěr zápasu byl plný vyloučení, nicméně hra nebyla vyhrocená, vylučovalo se většinou z technických přestupků. Zápas ukázal klukům v čem se zlepšit, jakých přestupků se vyvarovat, ale také ukázal, že se s nimi v sezóně musí počítat.

První týmová fotografie.

Poctivý dříč, Richard Plandor, shrnul druhý zápas: „Do druhého zápasu jsme šli se skvělou náladou z první výhry a ti starší z nás již mohli čekat jaký bude zápas z minulé sezóny, kdy Rožnov proti tomuto týmu dvakrát hrál. Ze začátku bylo utkání dle představ nerozhodné, ale pak mě i další kluky povzbudil první vstřelený gól. Soupeř po první inkasované brance nepolevil a měl stále vysokou šanci něco zahrát. Zápas jsme si pohlídali a drželi ho stále ve vedení v náš prospěch. V posledních dvou minutách rozhodčí často pískali dvouminutové tresty na obou stranách, ale díky skóre 7:3 jsme na soupeře nemuseli tlačit, a tak to jedna lajna dohrála až do konce utkání s konečným výsledkem 7:4 v prospěch Rožnova.

Dan Slovák a jeho komentář trenéra: „Poprvé jsem jel na výjezd jako hlavní trenér, chtěl jsem ať vše šlape jako švýcarské hodinky, což celkem vycházelo. Kluci se chovali opravdu profesionálně, poctivě šli do rozcvičení, plnili pokyny trenérů, vyčnívali tím, na čem jsme chtěli stavět naši hru. Na hře šly vidět nějaké nedostatky, ale máme spoustu času, abychom je odstranili. S zápasy jsem spokojený, akorát mi zamotali hlavu hráči, kteří nehráli v základní sestavě, také oni předvedli dobré výkony. Děkuji všem zúčastněným.