18.09.2017

Tragická druhá třetina rozhodla o zápase v Horní Suché

Na úvodní zápas zajížděli hráči elitního týmu rožnovského florbalového klubu do Horní Suché. Po první třetině měl Rožnov nakročeno k dobrému výsledku. Ve druhé části však na hřišti dominovali domácí a otočili stav utkání, Sršňům se již skóre dotáhnout nepodařilo, a tak v prvním zápase sezóny prohráli nejtěsnějším rozdílem.

Střídačka kádru v Národní lize

17. 09. 2017, 17:00, SH Horní Suchá

6
Sestava FbK Horní Suchá:
Štěpánek Martin(G), Plíhal Filip(G), Übelauer Pavel, Cielecki Tomasz, Kraina Lukáš, Kudrna Lukáš, Hrankay Tomáš, Večeřa Václav, Krajíček Filip, Kuruc Lukáš, Černý Matěj, Tychtl Daniel, Šimek Petr, Piskorz Marek, Böhm Adrián, Kopia Vojtěch, Mocek Filip, Žwak Jan

5
Jasný Jakub(G), Obšivač Marek(G), Zimmer Denis, Slovák Daniel, Hegar Patrik, Knebl Tomáš, Kostelecký Jakub, Krhut Petr(C), Viktořík Josef, Konvičný Michal, Kittel Vladislav, Doležel Jan, Kratochvíl Lukáš, Žniva David, Štůsek Jakub, Barabáš Pavel, Burýšek Petr

po částech: 0:3, 5:0, 1:2

branky (asistence) FbK Horní Suchá:
28.Hrankay(Žwak), 29.Šimek(Tychtl), 29.Žwak(Černý), 39.Piskorz(Kopia), 40.Černý(Hrankay), 45.Kraina(Krajíček)

3.Slovák, 6.Konvičný(Viktořík), 13.Kratochvíl(Zimmer), 41.Krhut(Viktořík), 57.Hegar(Kratochvíl)

rozhodčí: Sýkora Radim, Tkáč Miroslav
vyloučení: 4:3; využití: 2:1; diváků: 55

Rožnov začal aktivní hrou a Horní Suchá zase vyčkávací taktikou. Než se Suchá rozkoukala, tak valaši ukázali, že dříve hráli vyšší soutěž a již v šesté minutě svítilo na tabuli 0:2. Nejdříve vystihl rozehrávku Slovák, dostal se na půlku soupeře a střelou do horní poloviny branky otevřel skóre. Druhou branku přidal Konvičný, který dorážel po jedovaté střele Viktoříka. Rožnov hýřil pohybem, ale ze své převahy se povedlo prosadit už pouze Kratochvílovi, když si vyběhl od mantinelu a přesnou střelou určil stav po první třetině na 0:3 pro Rožnov.

Ve druhé třetině se valaši asi zapomněli v šatně nebo se už viděli doma v posteli, protože jestli první třetinu opanovali, tak ve druhé naopak vyklidili prostor. Srovnáno bylo v šedesáti šesti sekundách. Hrankay dostal příliš prostoru a mířil přesně, druhou branku dal Šimek po nedůrazné hře valachů v brankovišti a srovnávací branku vsítili domácí dokonce ve vlastním oslabení. Frustrovaní rožnovští hráči podtrhli svůj zmar, když se v samotném závěru nechali dvakrát vyloučit a Horní Suchá dvěma přesnými střelami odskočila na 5:3.

Do třetí třetiny vstoupili valaši jak do té první a již ve dvanácté sekundě snižoval Krhut v přesilové hře, kterou vybojoval svým dobrým pohybem Doležel. Ale v této třetině již byla rozehrána i Suchá a v páté minutě to bylo zase o dvě branky. Rožnov zvyšoval tempo, ale v dobrých šancích nedokázali hráči trefit branku. Až tři a půl minuty před koncem se podařilo snížit Hegarovi a zase to bylo o jednu branku. Bohužel to již bylo dnes vše, ani v závěrečné hře bez brankáře nepadla žádná branka a 3 body zůstaly v Horní Suché.

Trenér Pavel Barabáš komentoval utkání takto: S první a třetí třetinou jsem spokojen, hráli jsme dobře a máme se od čeho odrazit. Druhá třetina byla tragická, ale alespoň víme na čem pracovat.