18.09.2017

Dvoubodové ženy…

Sršnice vyjely k zápasu v nezvyklé sestavě -> 5 opor na zápas vůbec nemohlo odjet a zbytek týmu doplnily jak dvě juniorky – Eliášová a Macigová, tak hostující hráčky z Kopřivnice – Krbcová a Špirková s úplně jiným stylem hry. Tým se tedy musel popasovat s nesehráním, které je však na začátku sezóny obvyklé, avšak nežádoucí.

Sršnice na zápasy do Opavy doslova letěly

VS. 3:3
FBC Přerov   1. FBK Rožnov p/R (1:0, 1:2, 1:1)

Sršnice se k úvodnímu buly postavily s tím, že bez bodu prostě z Opavy neodjedou, bohužel však již výše zmíněná nesehranost nedovolila plynulejší rozehrávku a rožnovské ženy se na palubovce vyloženě hledaly. Skóre se měnilo až ke konci první třetiny, bohužel však z holí soupeřek. Prostřední část zápasu se nesla ve znamení dobývání branky soupeřů na obou stranách – Rožnov byl úspěšnější – přesněji Zvonková, ta se trefila hned dvakrát v rozmezí asi 10 vteřin a Sršnice se tak mohly radovat z prozatímního vedení. Nadšení však trvalo sotva minutu – Přerov poslal Sršnicím pozdrav do šatny v podobě vyrovnávacího gólu. Nesehraný tým si mohl dokonce vyzkoušet i dvojité oslabení, když byly za sekání resp. blokování hole vyloučeny Cieslarová a Špirková. Paradoxně toto oslabení zvládly bez ztráty kytičky, avšak téměř vzápětí po vypršení trestu obdržely branku na 2:3. Sršnice prostě prohrát nechtěly – a tak se Martinková vydala z obrany na „výlet“ do ofenzívy – prokličkovala si hřištěm a vlastně „jen tak mimochodem“ vystřelila, přesně tak, jak to umí asi jen ona a snížila na 3:3. Přerov si ještě vybral oddechový čas, avšak nebyl mu nic platný – týmy se rozešly smírně.
VS. 5:5
1. FBK Rožnov p/R   S.K. P.E.M.A. OPAVA (1:3, 1:2, 3:0)

Zápas s Opavou se v posledních letech vyznačuje jasnou taktikou – nenechat hrát hráčku s číslem 8. Tuto nelehkou úlohu většinou obstarává běhavý centr Garguláková, nejinak tomu bylo i v tomto zápase. Skóre opět otevřely soupeřky a to hned v první minutě, asi nesoustředěnost na začátek zápasu. Tento zápas pak měl jasný mustr – oba týmy byly na střídačku za něco vylučovány – nejčastěji za hrubost, zejména u mantinelů. A tak se stalo, že v přesilovce se k míčku postavila Eliášová a přesně mířenou střelou k tyči srovnala skóre. Do konce třetiny potom ještě Opava přidala góly dva – většinou po chybách ve střední části nebo v obraně. Druhá část byla poněkud vyhrocená, i co se týče výroků rozhodčích, kdy se hráčky Rožnova nesoustředily zcela výhradně na hru – na konci tak již prohrávaly 2:5. Florbal je však hra nevyzpytatelná a během pár vteřin může být vše jinak – jak se ukázalo na začátku poslední části – Rožnov vstřelil během minuty tři rychlé góly a byl zpátky ve hře! Opava se to pokusila zabrzdit oddechovým časem, což se jí zřejmě povedlo, protože do konce utkání už žádná branka nepadla.