youtube tvcom mail Město Rožnov
banner
17.09.2017

Rožnovský „C“ tým doma na 100%

Manažer, vedoucí a trenér v jedné osobě – Mira Kasl – letos v týmu přivítal novice Dana Kurku a Vláďu Buchala a oba si odbyli svou zápasovou premiéru. Ostatně celý „C“ tým vypadal tak nějak nově. Premiéry juniorů, Holčík v bráně, Kysučan v útoku. Zajíci se však počítají po honu, a to na úvodním turnaji sezóny vyšlo. 

Mira Kasl poskládal dobře fungující mašinu

VS. 6:4
1. FBK Rožnov p/R C   ČSKA Ostrava (1:1, 1:1, 4:2)

Krkolomně poskládaná sestava 2-3 dny před utkáním vstoupila do utkání dobře, posila a hrající nově zvolený prezident Plesník neponechal nikoho na pochybách, že pro "C" tým bude z "B" týmu posilou pro dané utkání. Asistoval mu manažer, trenér a vedoucí v jedné osobě, Mira "migrys" Kasl. V bráně se oháněl navrátil Holčík. Nepodařilo se mu však zabránit vyrovnávací brance v přesilové hře. Vyrovnaně skončila první třetina, nakonec i ta druhá, přestože Ostravané měli možnost trestného střílení, Holčík však podržel. Nejzajímavější nakonec byla třetí část. Hosté šli dvakrát do vedení, ale nebylo jim to nic platné. Na závěrečný rožnovský zvrat a nápor nakonec odpověď nenašli. Dvě minuty před koncem strhl vedení na rožnovskou stranu Kurka a vše ještě v téže minutě pečetil Dvořák, který se ještě předchozí den opaloval na Jadranu. Přivezl si tak výtečnou formu, neboť na vítěznou branku Kurky asistoval. Rožnov tak vykročil do nové sezóny důležitým tříbodovým vítězstvím.

 

VS. 2:4
FBC TJ Sokol Frenštát p.R.   1. FBK Rožnov p/R C (1:0, 0:1, 1:3)

Druhé dnešní utkání určitě mělo být tím těžším. Soupeřem byl sousední Frenštát pod Radhoštěm, jejich "A" tým. O motivaci na několika stranách bylo postaráno. Hned od úvodních minut byla na programu hra plná soubojů a potyček. A taktéž hned v úvodní minutě Frenštát skóroval Markem, kterému asistoval Karban. Byla to však branka na delší dobu jediná, kterou diváci viděli, protože první třetina byla spíše bojovná, než florbalová. Prakticky až koncem druhé třetiny Rožnované srovnali, ale ne příliš doslova, neboť autor úvodní branky se paradoxně trefil znovu, bohužel pro Frenštát do vlastní sítě. Pro Rožnov tak stejně jako v úvodním utkání čekalo drama v třetině třetí. A byli to junioři, kdo vzali otěže utkání do rukou. Zrelaxovaný Dvořák po asistenci Žnivy strhl vedení na stranu Rožnova a vše o pár minut později potvrdil po samostatné akci Žniva. Frenštátu tak zbývaly necelé čtyři minuty, aby se pokusil jej dovést ještě alespoň do remízového stavu. A Rožnovany zmáčkl, ale Holčík byl dlouho pozorný. A mohlo být ještě lépe, neboť v úvodu poslední minuty se do samostatného úniku dostal Červený, nebyl však úspěšný a dle pravidla "nedáš-dostaneš" protiútok na druhé straně znamenal snížení. Krátká porada Frenštátu a opětovná hra v šesti. Marek však neměl svůj den a namazal pozornému Dvořákovi, který tak dovezl do branku Frenštátu definitivní pojistku pro Rožnov.

 

Komentář Zbyňka Macury, ještě nedávno aktivního hráče Rožnova: „Mira neměl zrovna lehkou úlohu, když dával dohromady tým, který měl zahájit sezónu. Ale nakonec měl šťastnou ruku. Mix hráčů pomalu všech rožnovských týmů dospělých a juniorů dvakrát hrál vyrovnané utkání a nakonec dvakrát v závěru strhl vítězství na svou stranu. Zejména cenné vítězství vidím proti sousednímu Frenštátu, který má určitě tým zralý na vyšší soutěž. Celkově je třeba kluky pochválit, aby si udrželi výkonnost i ve zbytku sezóny.

Komentář Dana Kurky, novice v dresu rožnovského klubu: „První zápas sezóny proti novému soupeři byl s ČSKA Ostrava. Věděli jsme, že budeme muset překonat hlavně překážky na naší straně, zejména nouzově poskládanou sestavu, která ještě nemohla být úplně sehraná. Druhé utkání jsme očekávali běhavý a agresívní florbal pro Frenštátu. Tady jsme měli hlavně dobře a důsledně bránit. V obou utkáních byl stav do poslední třetiny vyrovnaný, co se týká skóre. Kombinace na všech stranách vázla a góly padaly po malé důrazu obran před brankou na obou stranách. V obou případech se Sršni v závěru prosadili a obě utkání dovedli do zdárného konce, za což jsem rád, neboť se jednalo o má premiérová utkání v dresu Rožnova.

Diskuze k článkucara


  zpět na úvod
zpět do archivu
lista